کد مطلب: 54961
 
حاشیه های سفر دکتر روحانی به سیستان وبلوچستان؛
اعتراض نیروهای راهداری به عدم تغییر وضعیت و دریافت حقوق/شکم گرسنه دین و ایمان نمی شناسد آقای رئیس جمهور
جمعی از نیروهای اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از عدم دریافت 4ماه حقوق و عدم پیگیری تغییر وضعیتشان در حاشیه مراسم روشن شدن شعله مشعل گاز در میدان گاز زاهدان تجمع کردند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
 
به گزارش زاهدانه، صبح امروز همزمان با ورود رئیس جمهور به شهرستان زاهدان جمعی از کارکنان اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای سیستان وبلوچستان در پی عدم دریافت حقوق خود اقدام به اعتراض کرده و خواستار رسیدگی به اوضاع نابسامان حقوقی خود شدند.
«محمد رضا امیری» نماینده کارکنان معترض این اداره در گفت وگوبا خبرنگار زاهدانه علت تجمع کارکنان را عدم دریافت حقوق 4 ساله کارکنان عنوان کرد و گفت: اغلب افراد حضور یافته قراردادی بوده و از طرح های عمرانی حقوق خود را دریافت می کردند.

وی با بیان اینکه حدود 2 سال است که نه تنها حق و حقوق کارکنان به موقع پرداخت نشده و اضافه کار و ماموریتی هم برایشان واریز نشده است، افزود: اکثر خانواده های کارکنان به سختی امرار معاش می کنند.
امیری با تاکید بر اینکه از سال 94 حقوق و مزایای کارکنان پرداخت نشده است، ادامه داد: تاکنون به مسئولین بسیاری مراجعه کرده ولی جواب قانع کننده ای دریافت نکرده حتی با جواب رد سیستم وزارت کشور هم روبرو شدیم.

نماینده راهداران حاضر در این تجمع که در سکوت انجام شد، گفت: تمامی نیروهای طرح راه و شهرسازی استان در دولت گذشته برای تبدیل وضعیت شناسه دریافت کردیم و قرار بود تمامی نیروهای طرحی تبدیل وضعیت و قراردادی شوند.
محمدرضا امیری افزود: متاسفانه در دولت یازدهم آن شناسه ها را کسی قبول نداشته و از تبدیل وضعیت ما خبری نیست.
وی اظهار کرد: برخی از نیروها 27سال سابقه خدمت دارند اما برخی به دلیل داشتن پارتی جذب و به صورت قراردادی مشغول به فعالیتند.
وی ادامه داد: متاسفانه چندین ماه است که نیروهای راهداری حقوق خود را دریافت نکرده اند و باید در این زمینه مسئولان اقدامات لازم را انجام دهند.
این راهدار در ادامه با گلایه از عدم توجه مسئولان، خاطر نشان کرد: درصورتی که مسئولان برای ما اقدامی نکنند تجمع بعدی در مقابل مجلس شورای اسلامی و دفتر رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد.
کارمند دیگری اضافه کرد: شرمنده همسر و فرزندانم هستم و با وجود چهارسال از رای دیوان همچنان چشم به جوابی از سوی مسئولین هستیم.
وی گفت: مسئولین تنها وعده سرخرمن می دهند زیرا نه تنها از ابتدای سال حقوقی دریافت نکرده ایم بلکه هیچ اضافه کاری هم برای ما پرداخت نشده است، بنابراین جهت پیگیری مطالبات خود به دفتر امام جمعه پناه آورده تا ایشان مشکل ما را حل کنند.


در حاشیه این تجمع جمعی از کارکنان با در دست گرفتن نوشته هایی با مضمون « معیشت، منزلت حق ماست»، «حقوق نجومی نمی خواهیم حقوق زیر خط فقر خودمان را بدهید»، « شکم گرسنه دین و ایمان نمی شناسد آقاب رئیس جمهور» و غیره اعتراض خود را نسبت به عدم پرداختی ها اعلام و خواستار رسیدگی آن شدند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}