کد مطلب: 55998
 
تراژدی تکراری بی مهری به مهرنشینان؛
گلایه ساکنان مهرشهر زاهدان از کیفیت پایین مصالح ساختمانی/ شرکت های تعاونی به تعهداتشان عمل نکردند
برخی از ساکنان مهرشهر با بیان اینکه شرکت های تعاونی مسکن مهر به تعهداتشان عمل نکرده اند، گفتند: متولیان این پروژه در زاهدان از بسیاری مجتمع ها پول آسانسورها را از صاحب خانه ها گرفته اما هیچ اقدامی در جهت نصب و راه اندازی آنها نکرده اند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از عصرهامون، اجرای طرح مسکن مهر با تبلیغات زیاد و استقبال چشمگیر مردم همراه بود اما پس از چندی ضعف‌ها و کاستی‌های ساختاری این طرح رخ عیان کرد و اثرات سوء آن بر اقتصاد کشور صدای همه را در آورد، در این مجموعه مشکلاتی نظیر بهداشت، کوچه‌های خاکی و کمبود خدمات زیرساختی و شهری از مهمترین کاستی‌های مورد نظر مردم محسوب می‌شود.
با این تفاسیر گلایه برخی از ساکنان مسکن مهر شهر زاهدان به حدی درد‌آور است که به گفته خودشان اگر می‌دانستند، خانه‌دار شدن با این وضعیت کنونی خواهد بود بهتر بود که مستأجر می‌ماندند و به این دیار نقل مکان نمی کردند.
 

به گفته برخی دیگر با ادامه این روند اکثر اهالی مجبور می شوند یا واحد مسکونی خود را به فروش بسپارند و یا به اجاره دهند و خدشان به داخل شهر پناه برند.
میر یکی از شهروندان ساکن در مهرشهر از کیفیت پایین مصالح به کار رفته در این واحد ها گلایه کرد و افزود: وقتی یک وسیله برقی در خانه کار می کند باید دیگر وسایل را خاموش کنیم وگرنه با اتصالی برق و سوختن وسایل برقی مواجه می شویم؛ همین چند روز پیش بود که هم زمان با چایی ساز، مایکروفر هم روشن بود که ناگهان بوی سوختگی در فضای خانه پیچید که متوجه ذوب شدن سیم مایکروفر  شدیم.
وی با اشاره به آسفالت نبودن معابر در مهرشهر بیان کرد:  به قدری خیابان های مهرشهر دارای پستی بلندی های ناهموار است که نه تنها خودروها توانایی حرکت ندارند بلکه دل و روده اهالی حین حرکت ماشین ها بالا پایین می رود و اوضاع را داغان می کند.
 
 
یکی از شهروندان ساکن در مهرشهر با بیان اینکه شرکت های تعاونی مسکن مهر به تعهداتشان عمل نکرده اند، ادامه داد: مسئولان تعاونی از بسیاری مجتمع ها همچون ولایت یک آموزش و پرورش پول آسانسورها را از صاحب خانه ها گرفته اما هیچ اقدامی در جهت راه اندازی و نصب آسانسورها نکرده اند و آسانسورها در زیر نور آفتاب به حال خود رها و محلی برای بازی کودکان یا حیواناتی همچون سگ ها شده است و این مهم در حالی است که اهالی در روز چندین مرتیه بیش از 95 پله را بالا و پایین رفته تا مواد و وسائل ضروری مورد نیاز زندگی خود همچون آب،گاز، نان و غیره را تامین کنند.
 

یکی دیگر از ساکنان با اشاره به عدم رعایت مسائل ایمنی در ساخت این واحدها گفت: نبود ایستگاه آتش نشانی در حاشیه ساختمان ها یا نبود شیلنگ آتش نشانی و پله اضطراری برای خروج فوری در مواقع ضروری از دیگر مشکلاتی است که اهالی با آن دست و پنجه نرم می کنند.
وی با اشاره به سیم کشی های نامناسب برق در این واحدها  گفت: بارها شاهد برق گرفتگی اعضای خانواده بوده ایم به گونه ای که یکی از اعضا از کنار پریز برق رد و دچار سانحه برق گرفتگی شده؛ همچنین اگر چندین وسیله برقی همزمان روشن باشد شاهد خراب شدن آن وسائل هستیم که این مهم علاوه بر تحمیل هزینه بر دوش خانواده ها سبب نگرانی آنها مبنی بر وقوع حادثه ای ناگوار شده است.

وی با بیان اینکه خدمات آژانس های مسافربری هم در مهرشهر رضایت بخش نیست، افزود: چندین بار از ساعت22 به بعد درخواست سرویس برای جابجایی مهمان ها از مهرشهر به داخل شهر را داشته ایم که متاسفانه آژانس ها در جواب می گویند در این مسیر هنگام شب مسافر قبول نمی کنیم که این مهم می طلبد ناوگان حمل و نقل عمومی چاره ای برای رفع مشکلات مردم در خصوص استفاده از تاکسی و اتوبوس ها بیاندیشند.
برخی دیگر از ساکنان نیز از وجود سگ‌های ولگرد در محوطه محل زندگی خود ابراز گلایه کردند و گفتند: بعد از تاریکی هوا فرندان ما جرات بیرون رفتن از خانه را ندارند زیرا سگ های ولگگرد زیادی در  محوطه وجود دارند که سلامت آنها را به خطر می اندازند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}