کد مطلب: 51343
 
بیمارستان صحرایی جنوب سیستان و بلوچستان به کار خود پایان داد؛
ویزیت رایگان بیش از 37 هزار نفر در 5 روز متوالی/519 عمل جراحی تنها در دو اتاق عمل
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: بیمارستان صحرایی شهید "دکتر احمدآتشدست" در جنوب سیستان و بلوچستان با ویزیت رایگان بیش از 37 هزار نفر خدمات به کار خود پایان داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۳
 
به گزارش زاهدانه به نقل از عصر هامون سردار حسین معروفی در خصوص آمار بیمارستان های صحرایی شهرستان قصرقند اظهار داشت: با گذشت 5 روز از برپایی بیمارستان صحرایی شهید" دکتر احمد آتشدست" 37 هزار و 863 نفر از خدمات بهداشتی درمانی رایگان بهرمند شدند.

وی افزود: این بیمارستان در حالی روز گذشته به کار خود پایان داد که 519 عمل جراحی در آن با 4 تخت و دو اتاق عمل انجام شده است.

سردار معروفی بیان داشت:در این بازه  194 بیمار جهت اعمال جراحی چشم، ارولوژی وگوش و حلق بینی به صورت رایگان به بیمارستانهای معین نیکشهر، ایرانشهر و زاهدان ارجاع داده شدند.

وی به ویژگی های این بیمارستان اشاره کرد و ادامه داد: در حاشیه برپایی این بیمارستان از 16 خانواده شهید شهرستان قصرقند سرکشی و ویزیت رایگان به عمل آمد.

فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه در طول برپایی بیمارستان صحرایی مباحث فرهنگی مناسب و وحدت انگیز در منطقه محروم قصرقند مد نظر قرارگرفت و افزود: به همین منظور سبد بهداشتی خانوار و اسباب بازی رایگان بین کودکان منطقه نیز توزیع شد.

وی تکیه بر حضور پزشکان و دستیاران تخصصی در بیمارستان صحرایی و تکمیل چرخه درمان را از دیگر ویژگی های برجسته ی این بیمارستان خواند و بر آموزش بهداشت و مباحث پیشگیری به جای درمان صرف تاکید کرد که در این مدت انجام شده است.

سردار معروفی در پایان بر حفظ شان و کرامت انسانی و اسلامی بیماران و رعایت اخلاق پزشکی در درمان بیماران تاکید کرد و افزود: تفکیک جنسیتی نوبت دهی به بیماران و بکارگیری ده حلقه صالحین از دیگر شاخصه های این بیمارستان صحرایی بود.

بر اساس این گزارش، در این بیمارستان 66 نفر شامل پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک به همراه کادر بهداشت و درمان و پشتیبانی انواع خدمات درمانی را به صورت کاملا رایگان به بیماران نیازمند ارائه کردند.

 سی و یکمین بیمارستان صحرایی سپاه مزین به نام شهید  "دکتر احمد آتش دست" به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به مردم محروم جنوب سیستان و بلوچستان از سوم مرداد ماه فعالیت خود را در شهرستان قصرقند آغاز کرد و روز گذشته هفتم مرداد ماه به خدمات خود پایان داد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}