کد مطلب: 55835
 
​146 روز بی خبری از سرنوشت سرباز وطن
تماس مرموز با پدر مرزبان ربوده شده ایرانی/ درخواست 4 میلیاردی برای آزادی "سعید براتی"
فرمانده مرزبانی در حالی از زنده بودن سرباز ربوده شده ایرانی در میرجاوه خبر داده است که پدر سعید براتی از تماسی مشکوک گفته که برای آزادی فرزندش درخواست میلیاردی داشته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
 
به گزارش زاهدنیوز، ششم اردیبهشت ماه سال جاری بود که خبر شهادت مرزبان ایرانی در نقطه مرزی میرجاوه موجی از ناراحتی را در بین مردم ایران ایجاد کرد.
خبر به سرعت پیچید و همه برای کمک بسیج شدند، در ساعات اول هیچ کس از آمار شهدا و مجروحین خبری موثق نداشت، منابع محلی و منابع آگاه لحظه به لحظه از تعداد شهدا می‌گفتند تا اینکه آخرین خبر حاکی از آن بود که از گروه 12 نفره هنگ مرزبانی میرجاوه، 10 نفر شهید شده‌اند؛ این خبر دقایقی بعد از اعلام، رد شد؛ چراکه تاریکی هوا باعث شده بود که تعداد شهدا اشتباه اعلام شود.
اما همه چیز که به حالت عادی بازگشت اعلام شد که تعداد شهدا 9 نفر، مجروحین 2 نفر؛ اما یک مسئله اینجا وجود داشت، یک «نفر» نبود.
التهاب در بین خانواده مرزبان ایرانی حاضر در میرجاوه موج می زد و هرکس به دنبال اخبار دقیقی از این حادثه هولناک بود تا اینکه فرمانده مرزبانی ناجا در محل حاضر شد در این بین نیز گروهک تروریستی جیش‌الظلم با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این اقدام مذبوحانه را به عهده گرفت.
ساعتی بعد اسامی شهدا اعلام شد: ستوان سوم علی پودینه، ستوان سوم محسن دایی‌زاده، ستوان سوم حمیدرضا جهان‌تیغ، سرباز وظیفه حجت کاظمی، سرباز وظیفه صادق خدادادی، سرباز وظیفه امیری مکاری، سرباز وظیفه مهدی امینی، سرباز وظیفه حسن طاهریان، سرباز وظیفه معین بیانی.
سرباز داود باشتنی و مرتضی ادنی نیز مجروحان این حادثه اعلام شدند و غیبت «سعید براتی» در هاله‌ای از ابهام بود تا اینکه مشخص شد سرباز وطن پس از مجروح شدن توسط تروریست های به خاک پاکستان منتقل شده است.
در همان روزها تا به امروز خبرهایی زیادی در خصوص سرنوشت سرباز ربوده شده ایرانی بر روی خروجی رسانه های قرار گرفته تا اینکه روز گذشته فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به زنده بودن سعید براتی سرباز ربوده شده مرزبانی، گفت: تلاش و پیگیری های مستمر مرزبانی ناجا و دستگاه دیپلماسی کشور، برای بازگشت این سرباز، همچنان ادامه دارد.
سردار قاسم رضایی افزود: براساس پیگیری های مستمر مرزبانی نیروی انتظامی و همچنین رایزنی های دیپلماسی سفیر ایران در پاکستان، مسئولان محلی و وزارت امور خارجه، سعید براتی سرباز ربوده شده سیستان و بلوچستانی زنده است و همچنان به دنبال بازگرداندن وی به کشور هستیم.
وی به نشست ها سفیر ایران در پاکستان با دادستان کل این کشور برای بازگشت سرباز مزبور به کشور اشاره و تصریح کرد: امیدوارم با رایزنی های انجام شده که موثر نیز بوده سعید براتی سالم به آغوش خانواده اش بازگردد.
پدر سعید براتی نیز در این خصوص و در گفتگو با یکی از رسانه ها گفته است: روز گذشته به مرزبانی رفته و خبر زنده بودن فرزندش را شنیده است.
وی ادامه داده که 19شهريور، زماني كه پشت فرمان ماشين در راه خانه بودم، پيامكي دريافت كردم كه درباره پسرم بود. بعد هم فرد ناشناسي با همان شماره كه براي سيستان و بلوچستان بود تماس گرفت و گفت كه پسرم زنده است و تلفن را قطع كرد. كنار جاده توقف كردم و با آن شماره تماس گرفتم. آن مرد مي‌گفت كه برادرش يكي از افرادي بوده كه مدتي قبل توسط اشرار و تروريست‌ها ربوده شده بود و او را در پاكستان و همان جايي نگهداري مي‌كردند كه سعيد زنداني بود. مي‌گفت كه برادرش قبل از اينكه آزاد شود، سعيد را ديده و او شماره مرا به وي داده و خواسته كه با ما تماس بگيرد و بگويد كه هر كاري از دستمان برمي‌آيد براي آزادي‌اش انجام دهيم.
وی افزود: اول گفت كه بايد 700ميليون تومان جور كنم و به فردي در زاهدان برسانم تا پسرم را آزاد كنند اما بعد گفت كه بايد 4ميليارد تومان فراهم كنم. مي‌گفت كه پسرم جراحتش خوب شده و براي برگشتن به خانه بي‌تابي مي‌كند.
پدر مرزبان ربوده شده ایرانی ادامه داد: همسرم آنقدر غصه خورده كه از پا افتاده و خانه‌نشين شده و ديگر نمي‌تواند راه برود. خودم هم دعا مي‌كنم كه پسرم هر چه زودتر به خانه برگردد. من 4پسر دارم و سعيد پسر بزرگم است. مسئولان مرزباني دلگرمي زيادي به ما داده‌اند و مطمئن هستم كه پسرم به خانه برمي‌گردد و دوباره شرايط زندگي‌مان عادي مي‌شود.

منبع: عصرهامون
انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}