کد مطلب: 57446
 
بیش از 74تن موادغذایی فاسد توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معدوم شد
بیش از ۷۴ تن موادغذایی فاسد در شش ماه نخست امسال در محدوده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معدوم شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۵
 
دکتر طباطبایی به خبرنگار زاهدنیوز گفت: ۷۴ هزار و ۵۲۲ کیلوگرم از انواع موادغذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد در ۶ ماهه نخست امسال در شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه کشف و معدوم سازی شد.


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان افزود: این مواد غذایی توسط کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازرسی از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی جمع‌آوری شده است.


وی با تاکید بر اینکه یکی از عوامل موثر در رشد و توسعه جامعه، سلامت افراد جامعه است، ادامه داد: در راستای نظارت بر سلامت آب و مواد غذایی ۵۶ هزار و ۵۲۵ مورد بازدید در شش ماهه نخست امسال از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی شهرستان‌های تحت پوشش‌دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجام شد که علاوه بر کشف موادغذایی فاسد، ۱۰۱ واحد صنفی متخلف نیز به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی پلمب شدند.

طباطبایی بیان کرد: در طی این بازدیدها بازرسان بهداشت محیط از دستگاه های پرتابل(سنجش سریع میکروب) استفاده می کنند که تعداد ۲۲هزار ۴۴۵ مورد سنجش توسط دستگاههای پرتابل صورت گرفته است.


وی صدور چهار هزار و ۶۱۰ کارت بهداشتی را از دیگر اقدامات این دانشگاه عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت بهداشت آب آشامیدنی، ۱۱۸ هزار و ۷۸۸ مورد کلرسنجی در این مدت انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: سامانه گویای ۱۹۰ به طور شبانه روزی آماده رسیدگی به شکایات بهداشتی هموطنان است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}