کد مطلب: 58490
 
در خطبه های نماز جمعه زاهدان عنوان شد؛
مباهله مانند غدیر و عاشورا یک مکتب و حماسه است/دولت نظارت بر قیمت ها را افزایش دهد
حجت الاسلام والمسلمین طاهری گفت: مباهله مانند غدیر و عاشورا یک مکتب است قضیه مباهله یک حماسه است پیامبر عزیزترین عزیزانش را برای دفاع و بقاع اسلام به میدان اورد مانند عاشورا که سیدالشهدا باهمه هستی به میدان رفت.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۸
 
به گزارش زاهدنیوز،حجت الاسلام و المسلمین طاهری امام جمعه موقت زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد: تقوا موجب جلب رحمت خاصه خداوند است از کتاب خداوند تبعیت کنید تقواداشته باشید و پرهیزگار باشید که این تقوا موجب جلب رحمت خداوند است، همه موجودات و مخلوقات خدای متعال زیر چتر رحمت عامه خداوند هستند، گستره رحمت الهی بر همه عالم است و هیچ مخلوقی بی نیاز و حدای رحمت خداوند نیست.

وی با بیان اینکه خداوند متعال رحمان و رحیم است،افزود: رحمت رحمانیه شامل همه مخلوقات خداوند است و این از بزرگی خداوند است، فرق بین رحمت رحمانیه و رحمت رحیمیه این است که رحمت رحیمیه خاص است اگرمیخواهید شامل آن شوید باید تقوا داشته باشید.

وی خاطر نشان کرد: رحمت خاص خداوند ویژگی های خاص خودش را دارد خداوتد متعال به افراد باتقوا با نگاه مغفرت و رحمت رو می کند تقوا فیض عبادت و لذت بندگی را شامل حال انسان می کند و ره اورد تقوا افزایش شوق بندگی است و این همان نگاه رحیمیه و فیض خداوند است.

وی با بیان اینکه رحمت رحیمیه هم در بعد عبادات فردی و فعالیت اجتماعی به سراغ انسان می آید و جامعه با تقوا در دنیا مشمول رحمت رحیمیه می شود،خاطرنشان کرد:چند ماهی که جامعه بشری گرفتار ویروس کرونا شده و صدها هزار نفر از دنیا رفتند و بسیاری از کشورهای مدعی برای به دست اوردن ماسک به دزدی دریایی و زمینی و هوایی روی اوردند و کشورهای اروپایی یکدیگر را غارت کردند فروشگاه ها را غارت کردند چراکه تقوای جمعی و تکیه برخدا ندارند و این نتیجه تربیت دنیای مادی گرا و جامعه است که تربیت دینی ندارد.

حجت الاسلام طاهری تاکید کرد: اما در کشور ما شیوع کرونا با وجود شدیدترین تحریم ها باعث همبستگی و مواسات مردم شد کمک های مومنانه راه اندازی شد صابحخانه ها اجاره ها رابخشیدند جوانان بسیجی ،طلاب مجاهد و دانشحویان ما کارجهادی کردند و اموات کرونایی را غسل و تدفین کردند و جمعی که تقوا داشته باشد رحمت الهی شامل آنها می شود.

وی ادامه داد: در اوج این مجاهدت کادر درمانی مجاهد فی سبیل الله ودر خط مقدم جهاد بودند و باهمه وجود در این خط مقدم مبارزه کردندمردم خانه های خود را کارگاه تولید ماسک کردند ازدواج ها را به تاخیر انداختند و به کمک مردم شتافتند و این حاصل تقوای اجتماعی است.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به آیه مباهله اذعان کرد: بعد از فتح مکه توسط پیامبر اکرم ،اقوام و قبایل برای پیوستن به اسلام به سراغ پیامبر می آمدند و افراد بسیاری از یهودی و مسیحی مشرف به اسلام می شدند،مسیحی های نجران خدمت رسول اکرم(ص) رسیدند و در بحثی که با پیامبر داشتند به این نتیجه نرسیدند که مسلمان شوند در نتیجه پیامبر تصمیم بر مباهله گرفتند.

وی تصریح کرد: ایه دراین زمینه نازل شد که شما فرزندان تان را بیاورید و ما هم فرزندان مان را می اوریم و نبی اکرم(ص) حسن و حسین را همراه برد پیامبر فرمود شما زنان تان را بیاورید و ما هم زنان مان را می اوریم و حصرت فاطمه (س)را همراه برد و شما جان تان رابیاورید و ما هم جان مان را می اوریم و حضرت علی(ع) را همراه برد.

خطیب جمعه زاهدان افزود: مباهله مانند غدیر و عاشورا یک مکتب است قضیه مباهله یک حماسه است پیامبر عزیزترین عزیزانش را برای دفاع و بقاع اسلام به میدان اورد مانند عاشورا که سیدالشهدا باهمه هستی به میدان رفت، پیامبر اکرم خانواده و جگر گوشه هایش را سخاوتمندانه به میدان مباهله برد و ۳ اسماعیلش و نورچشمش فاطمه الزهرا(س) را به میدان مباهله برد.

امام جمعه موقت زاهدان اظهارکرد: درس بعدی مباهله ارزش و عیار و وزن دین و اسلام است آن قدر اسلام عزیز است که پیامبر جان شیرینش یعنی جان علی(ع) را در معرض خطر قرار داد سیدالشهدا(ع) در کربلا فرمود من به دنبال اصلاح دین و امر به معروف و نهی از منکر هستم و به سیره جدم عمل می کنم و مباهله نمونه ای از سیره پیامبر در دفاع از دین اسلام است که همه خانواده خود را برای دفاع و حفظ اسلام به میدان مباهله آورد.

حجت الاسلام و المسلمین طاهری ایستادگی در مقابل دشمن مکار در مذاکرات را درسی دیگر از مباهله دانست و بیان کرد: دشمن با طراحی و برنامه ریزی وارد میدان مذاکره می شود در مقابل دشمن نباید کوتاه بیایید ایستادگی در مقابل دشمن در مذاکره گاهی مهمتر از ایستادگی در میدان جنگ است، سیدالشهدا با عمر بن سعد مذاکره کرد اما نه برای اینکه امتیازی بگیرد یا امتیازی بدهد بلکه برای نصیحت عمربن سعد که برای عاقبت بخیری خودش را از کربلا برود.

وی عنوان کرد: دشمن یک روز با سلاح یک روز با جنگ اقتصادی تحریم یا تحریف به مقابله با ما می آید و اگر بخشی در مقابل دشمن ضعف نشان دهند بخش دیگر آسیب می بیند اگر دشمنان در امارات مانور تصرف جزایر کشور ما را برگزار کروند فرزندان ما مانور تصرف ناو جنگی انها را برگزار کردند.


وی با بیان اینکه امروز میدان جنگ سفره مردم و رونق کسب و کار و زندگی مردم است، گفت: وظیفه دولت تنها چیدن اقلام در قفسه فروشگاه ها نیست بلکه باید نظارت بر افزایش قیمت داشته باشند و با گران فروشان مقابله کنند اگر نیروهای نظامی ما با قدرت در برابر دشمن ایستاده اند فرماندهان میدان اقتصادی نیز باید در این میدان دغدغه داشته باشند و بر قیمت ها نظارت کنند قرار نیست فروشگاه ها لبریز از اقلام باشد اما کنترلی بر قیمت ها وجود نداشته باشد اگر تکیه بر خداوند بدهید و سستی نکنید میتوانید این آشفته بازارها را کنترل کنید.


انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}