کد مطلب: 55961
 
چالش امروز، بحران فردا؛
بوی نامطبوع زباله نفس شهروندان را گرفت/ مسئولان چاره اندیشی کنند
شماری از شهروندان زاهدانی از دپوی زباله ها و عدم جمع آوری به موقع آنها که باعث استشمام بوی نامطبوع برای اهالی شده است، گلایه کردند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از عصرهامون، نبود بهداشت، گسترش اعتیاد و فروش مواد مخدر، وجود شغل های کاذب، زباله های پراکنده، جوانی جمعیت، بالا بودن نرخ بی سوادی در برخی از محلات کلان شهر زاهدان که در آن حاشیه نشینی رواج دارد به مثل محله های کریم آباد، شیر آباد، همت آباد و بلوار رسالت به وفور یافت می شود به گونه ای که در این مکان متاسفانه کیفیت زندگی بسیار نامطلوب بوده و در بخش هایی از آن حتی آب شرب بهداشتی و برق هم وجود ندارد و اهالی برای مصرف مورد نیاز روزانه خود باید دبه های 20 لیتری را بر روی دوش حمل و نقل کنند تا زندگی شان سپری شود.
وجود خانوارهای بدون سرپرست، تکثر افراد بی شناسنامه، عدم وجود نیروی کار متخصص، عبور کانال های فاضلاب از میان محله ها، ازداوج های ثبت نشده از دیگر مسائلی است که به راحتی در مکان های حاشیه نشین قابل لمس است.
یکی از ساکنان منطقه کریم آباد زاهدان با اشاره به وجود مرغ فروشی های زنده و خواروبار فروشی ها در این منطقه اظهار کرد: وضع کریم آباد خیلی خراب است و وجود مرغ پرکنی ها و مرغ فروشی ها در این منطقه باعث نارضایتی اهالی شده به گونه ای که با اندک وزش بادی پرهای مرغ در حیاط خانه ها حجوم آورده و بوی نامطبوعی در هوا پخش می شود.
وی هجوم حشرات و حیوانات موذی همچون گربه و موش را یکی از دغدغه های اصلی ساکنان عنوان کرد و ادامه داد: در پی بی توجهی مسئولان شهری معضلات زیادی در منطقه حاشیه نشین کریم آباد وجود دارد که آسایش و آرامش را از شهروندان سلب کرده است.
وی با بیان اینکه مناطق حاشیه نشین از نظر مسئولان جزء شهر محسوب نمی شوند، تصریح کرد: اغلب کوچه پس کوچه های منطقه کریم آباد خاکی بوده و فاضلاب خانگی در آنها روان است از سویی عدم نامگذاری برخی از میلان ها و کوچه ها معضل دیگری برای اهالی به شمار می رود که نامناسب بودن خدمات شهری هم بر مشکلات افزوده است.
این شهروند با اشاره به جمع آوری زباله ها در کنار کانال فاضلاب روباز در انتهای این خیابان گفت: به قدری تجمع این زباله ها زیاد است که بوی نامطبوع آن منجر شده اهالی درب و پنجره خانه های خود را حتی برای دقایقی کوتاه باز نگذارند که این مهم می طلبد مسئولان مربوطه چاره ای جدی بیاندیشند تا مردم با دردسرهای کمتری مواجه باشند چرا که دپوی این زباله ها خود عامل بیماری افراد به ویژه کودکانی است که در این محوطه مشغول بازی هستند.

نام گذاری کوچه ها بر عهده شورای اسلامی شهر و شهرداری است
در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با محمد امیر براهویی سرپرست خدمات شهری شهرداری زاهدان داشت وی درخصوص عدم نام گذاری بودن برخی از میلان ها در این مناطق اظهار کرد: نام گذاری کوچه ها و معابر شهری بر عهده شورای اسلامی شهر و شهرداری است که در کمیته نام گذاری این موضوع بررسی می شود.

تمام زباله های شهر هر روز صبح جمع آوری می شود
وی با اشاره به جمع آوری زباله ها به صورت روزانه گفت: اگر چه مردم زباله های تولید شده را در پیاده روی نزدیک مسیل می ریزند اما با این وجود زباله ها به صورت روزانه جمع آوری می شود.
براهویی با اشاره به اینکه تمام زباله های شهر هر روز صبح جمع آوری شده و پاکسازی کاملی انجام می شود، افزود: به تازگی ماشین آلات عمرانی در نزدیکی مسیل کریم آباد مستقر و نخاله ها را جمع آوری می کنند.
این مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این مسیل چون محل عبور سیلاب است در روزهای عادی داخل آن آب جاری نیست و زباله آنجا تل انبار می شود که همین امر باعث بوی نامطبوعی می شود که براساس استعلام های انجام شده مقرر شد پیمانکار جدیدی پاکسازی مجدد مسیل را انجام و پس از آن به صورت ویژه از آن مسیل نگهداری کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}