کد مطلب: 57465
 
در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان مطرح شد؛
خط امام حسین(ع)، خطی جهانی است/امسال پیاده روی اربعین پرشورتری درپیش داریم
امام جمعه موقت زاهدان گفت: امسال مردم با شور و هیجان بیشتری نسبت به سال‌های گذشته در پیاده‌روی اربعین شرکت خواهند کرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
 
به گزارش زاهدنیوز ؛ حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه های نماز جمعه امروز زاهدان بیان داشت:مسیر ما مسیر امام حسین (ع) و خط امام حسین(ع) امروز خط جهانی است و برای هیچ معصومی اربعین و زیارت اربعین خوانده نمی شود اما برای امام حسین(ع) اینگونه خیل عظیمی این مراسم معنوی را برگزار می کنند.


امام جمعه موقت زاهدان ادامه داد: زیارت اربعین امام حسین(ع) امروز جهانی است و جبهه خارجی و جهانی اش را پیدا کرده و این خط امروز بر خط ظلم وستم پیروز است و نجات بخش انسانها خواهدبود.

وی درباره تحرکات و فتنه روزهای گذشته در کشور تصریح کرد: امریکاییها که از سالهای قبل با هدف ضربه زدن به روابط ایران و عراق وارد خاک عراق شدند، امروز این رابطه عمیق بین ملت و دولت عراق با ملت و دولت ایران برایشان بسیار ناخوشایند است و نمی توانند آن را تحمل کنند.

حجت الاسلام راهداری ادامه داد: از مهمترین اهدافی که آمریکا در تحولات اخیر عراق به دنبال آن بود می‌توان به برجسته سازی ملی گرایی عراق عربی، مقابله با شیعه و مرجعیت شیعه، ایران هراسی، بارآوردن نسل سوم عراق به عنوان یک نسل لاییک بود که با هوشیاری مردم به اهداف شوم خود نرسید.


وی بیان کرد:از طرفی دیگر چون کشور عراق حاضر نشد در تحریم ایران با کشورهای غربی همراه شود، امریکا و هم پیمانانش تصمیم گرفتند بازی دیگری در منطقه راه انداخته و وحدت بین ایران و عراق را نشانه روند اما باید به آنها گفت که این نقشه های پوچ، شکست خورده است.

راهداری افزود: از این رو امروز شاهدیم که این خیل عظیم مردم در مراسم اربعین تودهنی بزرگی به دشمنان زده و زائران اربعین حسینی بسیار بیشتر از سال گذشته از مرزها عبور می‌کنند و به همین زودی ما شاهد وعده حضرت امام(ره) باید باشیم راه قدس از کربلا میگذرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال مردم با شور و هیجان بیشتری نسبت به سال‌های گذشته در پیاده‌روی اربعین شرکت خواهند کرد.

حجت الاسلام راهداری در ادامه با اشاره به موضوع استیضاح رئیس جمهور امریکا گفت: آقای ترامپ از روزی که به عنوان رئیس جمهور امریکا انتخاب شده، بیش از 11هزار وعده دروغ به مردم داده و از طرفی مدیریت اشتباه دولت آمریکا و خیلی از مسائل دیگر همگی باعث شده تا این موضوع استیضاح آقای ترامپ شدت بیشتری گرفته باشد.


وی با اشاره به مجمع اقتصادی اوراسیا خاطرنشان کرد:مجمع اقتصادی اوراسیا می تواند برای کشور و اقتصاد ما مفید باشد اگر مسئولان ما به درستی از صادرات نفتی و غیرنفتی و از شاه راههای ترانزیتی خزر و خلیج فارس استفاده کنند می‌توانند بالای ۲۶ هزار دلار درآمد برای کشور کسب کنند.

راهداری درپایان تاکید کرد: پس باید به خوبی از صادرات غیرنفتی استفاده کرد تا به تحقق اقتصاد مقاومتی برسیم و از طرفی درکنار روابط اقتصادی قطعا روابط سیاسی نیز تقویت خواهد شد که این بسیار به نفع کشور ماست.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}