کد مطلب: 56295
 
بر اثر بارش شدید باران در سیستان وبلوچستان؛
اسکان ۱۴۶ نفر گرفتار سیلاب در جنوب استان/ از حضور 28 امدادگر تا توزیع 90 تخته پتو در بین سیل زدگان
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: در سیلاب روز گذشته در حوزه ایرانشهر و سیب سوران، 31خانوار شامل 146نفر اسکان اضطراری داده شده اند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹
 
به گزارش زاهدنیوز، رسول راشکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: با توجه به بارش های روز گذشته و راه افتادن سیلاب و روان آب در بخش هایی از حوزه ایرانشهر و سیب و سوران، امدادگران جمعیت هلال احمر استان از همان ابتدای بارش ها در نقاط حادثه خیز حضور و به ارزیابی منطقه پرداختند.
وی اضافه کرد: پس از شناسایی محل حادثه و یا در خطر افتادن جان برخی از خانوارهای در معرض آسیب ناشی از این روان آب ها ارائه خدمات رسانی به آنها توسط پرسنل، نسروهای امدادگر و نجاتگر این جمعی در حوزه این شهرستان ها آغاز شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در ادامه تصریح کرد: براساس آخرین آمار، تاکنون به31خانوار شامل ۱۴۶ نفر گرفتار در سیلاب‌های شهرستان‌های ایرانشهر و سیب و سوران اسکان موقت و اضطراری داده شده است که 29مورد آنها در ایرانشهر و دو مورد در سیب و سوران بوده است.
وی با اشاره به این نکته که خوشبختانه در این سیلاب مورد فوتی نداشتیم، افزود: اکثر خسارت‌های وارد شده به شهر بمپور و روستاهای شمس‌آباد و جعفرآباد شهرستان ایرانشهر و روستاهای پسکوه و آدرناک در سیب سوران بوده است.
راشکی با بیان اینکه از روز گذشته تاکنون 6 اکیپ امداد و نجات در قالب 28 امدادگر و نجات‌گر هم‌اکنون مشغول خدمات رسانی به روستاهای سیل زده در مرکز استان هستند، ادامه داد: تا کنون 31 تخته چادر، 90 تخته پتو، 8 تخته موکت و اقلام دیگری نظیر فانوس، والر، ست ظروف، کنسروجات، برنج و کلمن آب نیز بین آسیب دیدگان توزیع شده است.
وی با اشاراه به اینکه تا پایان وقت امروز خدمات رسانی به آسیب دیدگان این سیلاب به اتمام می رسد، خاطر نشان کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر در شهرستانهای سیب و سوران و ایرانشهر خدمات رسانی به آسیب دیدگان را انجام داده اند و نیازی به اعزام نیرو از شهرهای اطراف و یا استانهای دیگر وجود نداشته است.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}