کد مطلب: 57087
 
در طی تعطیلات نوروزی 98 صورت گرفت؛
جان باختن21نفر براثر حوادث ترافیکی در جنوب سیستان و بلوچستان/ بیش از 32تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته جمع آوری شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: براثز حوادث ترافیکی 21نفر در حوزه این دانشگاه طی ایام نوروز، جان خود را از دست دادند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۰
 
محمدمهران امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: در طی طرح امداد و نجات نوروزی، مجموعا 419 ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهرانجام شده که متاسفانه ازین تعداد ماموریت شاهد فوت 21 نفر از شهروندان بوده ایم.

وی ادامه داد: در این حوادث، 618 نفر مصدوم شده بودند که و پس از دریافت خدمات فوریتهای پزشکی در محل وقوع حادثه، جهت ادامه درمان به تزدیکترین بیمارستان و مرکز درمانی منتقل شده اند.

وی ادامه داد: بیشترین آمار تلفات فوتی حوادث ترافیکی با 9 مورد در محور ایرانشهر چابهار بوده و دلیل عمده تصادفات را نیز سرعت و سبقت غیرمجاز و تصادف رخ به رخ بوده است.

وی در خبر دیگری نیز از کشف و معدوم سازی بیش از32تن موادغذایی و بهداشتی فاسد و تاریخ مصرف گذشته توسط بازرسین بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در ایام نوروز 98 خبر داد.

امینی فرد افزود: در راستای ارتقا سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی در ایام نوروز 98 و در ادامه تشدید بازرسی های سرزده از مراکز حساس تهیه و توزیع مواد غذایی، بازرسان بهداشت محیط دانشگاه موفق به کشف 32هزار و 672 کیلوگرم مواد فاسد و غیرقابل مصرف شامل موادغذایی،مواد لبنی و اقلام بهداشتی شدند.

وی گفت: این کشفیات، بدنبال 10 هزار و 932بازدید از مراکز تهیه توزیع موادغذایی و رستورانها بدست آمده و طی مدت اجرای طرح امداد نوروزی تعداد39 واحد صنفی متخلف نیز به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و عدم توجه به تذکرات قبلی پلمپ و برای اقدامات لازم به مراجع قضایی معرفی شدند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}