کد مطلب: 58103
 
مرمت و بازسازی تنها قنات دو طبقه سیستان و بلوچستان در زاهدان
جعفر زربافتی گفت: قنات رزاق زاده با عمری بیش از ۹۰سال تنها قنات دو طبقه استان می باشد که همچنان کشاورزان از آب آن بهره می گیرند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۸
 
به گزارش زاهدنیوز،جعفر زربافتی، مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت:در استان هزار و ۹۲۵رشته قنات وجود دارد که از این تعداد ۲۴۴رشته در شهرستان زاهدان می باشد.
وی با اشاره به وجود تنها قنات دو طبقه استان در زاهدان بیان کرد: از سال گذشته تاکنون مرمت و بازسازی قنات رزاق زاده در زاهدان با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۶۰میلیون ریال در حال انجام است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از این میزان اعتبار مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی و ۲۶۰میلیون ریال از محل خود یاری  بهره برداران تامین و پرداخت شده است.

مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اهمیت حفظ این قنات در منطقه تصریح کرد: آبدهی این قنات حدود ۵۰لیتر برثانیه می باشد که علاوه بر تامین آب فضای سبز پارک ملت زاهدان و بزرگترین گاوداری شیری صنعتی، ۶۰هکتار از اراضی و باغات شهرستان زاهدان را مشروب می کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}