کد مطلب: 56493
 
در شب شعر و خاطره "راویان حماسه" زاهدان مطرح شد
نخبگان هنری شب های خاطره دفاع مقدس را به زبان هنر ماندگار کنند/ از "خویش دریا" اثر خواننده سیستانی رونمایی شد
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان وبلوچستان با بیان اینکه شاعران، دفاع مقدس را با زبان هنر ماندگار می کنند، گفت: یکی از حوزه های
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۱
 
به گزارش زاهدنیوز، در دومین شب از هفته دفاع مقدس که با عنوان "علم و معرفت، نخبگان و روز سرباز" نامگذاری شده بود راویان حماسه هشت سال دفاع مقدس در شب شعر و خاطره 'راویان حماسه' شرکت و هنرنمایی کردند.
این مراسم از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی سیستان و بلوچستان برگزار شد که در این مراسم پنج شاعر سیستانی و بلوچستانی اشعار خود را با موضوع دفاع مقدس قرائت کردند.
در ادامه این مراسم نیز دو نفر از جانبازان جنگ تحمیلی با خاطره گویی، به روایت بخشی از وقایع دفاع مقدس پرداختند.

شاعران دفاع مقدس را با زبان هنر ماندگار می کنند
سردار غلام نبی کوهکن مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در این مراسم اظهار کرد: امسال انقلاب اسلامی به چهل سالگی رسیده و همه چیز رنگ و بوی دیگری گرفته است.
وی گفت: در چهل سالگی انقلاب حتی دشمنی ها با این نظام مقدس هم به اوج خود رسیده چرا که دشمنان نگرانی های فراوانی از این موضوع دارند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان با بیان اینکه شاعران، دفاع مقدس را با زبان هنر ماندگار می کنند، افزود: یکی از حوزه هایی که در جنگ تحمیلی به یاری ما آمد ادبیات و هنر شعر گفتن بود آن هم در قالب اشعاری که حماسه آفرینی ها را به تصویر می کشید و روحیه شهادت طلبی را افزایش می داد.
وی ادامه داد: هنوز هم هنر شعر دارای قدرت تاثیرگذاری بالایی است.
کوهکن با بیان اینکه هشت سال رشادت های رزمندگان دفاع مقدس از طریق شعر به عنوان زبان هنر ماندگار شد، گفت: شاعر حماسه سرای دینی با هر شعری که می گوید تیری به قلب دشمن می زند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان در ادامه افزود: امروز در فضای مجازی به حمایت و پشتیبانی این شاعران در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی نیازمند هستیم.
گفتنی است رونمایی از اثر ویژه خواننده سیستان و بلوچستانی محسن ذوالفقاری با عنوان "خویش دریا" به گویش سیستانی به مناسبت هفته دفاع مقدس از دیگر برنامه های ویژه این شب شعر بود که در پایان مراسم نیز از شاعران و راویان دفاع مقدس استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}