کد مطلب: 56402
 
سرمربی تیم ملی و مسئول کمیته سپک تاکرای سیستان وبلوچستان:
اولویت ازدواجم انتخاب همسری محجبه بود/حجاب بانوان ورزشکار نماد تعهد به ارزشهای اسلامی است
سرمربی تیم ملی و مسئول کمیته سپک تاکرای سیستان وبلوچستان حجاب بانوان ورزشکار را نماد تعهد به ارزشهای اسلامی دانست و گفت: اولویت اصلی ازدواجم انتخاب همسری محجبه بود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶
 
به گزارش زاهدنیوز، مجتبی کیخا سرمربی تیم ملی و مسئول کمیته سپک تاکرای سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به حضور بانوان با حجاب ورزشکار ایرانی در عرصه های مختلف ورزشی اظهار کرد: حجاب بانوان ورزشکار معرف شخصیت، مکتب و هدف آنان و همچنین نماد تعهد به ارزشهای اسلامی است که نشان داده اند بانوان ایرانی می توانند با حفظ حجاب در عرصه های مختلف ورزشی، فرهنگی، اجتماعی و غیره موفق باشند و خوش بدرخشند.
وی حجاب بانوان ورزشکار را مایه افتخار دانست و گفت: امسال شاهد موفقیت بانوان در مسابقات جام جهانی 2017 هند بودیم که با حجاب خویش در عرصه جهانی خوش درخشیدند.
کیخا با بیان این مطلب که یکی از اولویت ازدواجم انتخاب همسری محجبه بود، افزود: خوشبختانه همسرم همان گونه که خواستم یک بانوی محجبه است و در خانواده ای مذهبی بزرگ شده؛ من همسرم را به دلیل داشتن حجاب بیشتر دوست دارم.
سرمربی تیم ملی و مسئول کمیته سپک تاکرای استان خاطر نشان کرد: امروز به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی بانوان ورزشکار ایرانی با حجاب کامل در میادین مختلف ورزشی حاضر می شوند و با حجاب برتر بر روی سکوی قهرمانی حضور پیدا می کنند .
این ورزشکار قهرمان سیستان وبلوچستانی با سابقه 22 سال فعالیت و حضور در رشته های مختلف ورزشی اعم از فوتبال، والیبال و سپک تاکرا و غیره توانسته تاکنون سه دوره قهرمانی جهان کشور را کسب و نائب قهرمانی امیدهای کشور شود؛ وی دارنده مقام سوم لیگ برتر کشور است که در دو سال متوالی 93 و 94 موفق به کسب رتبه بهترین مربی ایران و در سال 2016 قهرمانی جهان در رشته سپک تاکرا و کسب مدال قهرمانی 2016 جهانی تایلند شد.
گفتنی است در حال حاضر حدود 50 نفر از علاقمندان به این رشته ورزشی از میان بانوان وآقایان در سطح استان مشغول به فعالیت هستند و علی رغم سختی این کار بانوان تواسنته اند با حجاب خود از آقایان هم سبقت بگیرند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}