کد مطلب: 58202
 
کارشناس سیاسی شهرستان زاهدان عنوان کرد؛
سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران اوج نقض حقوق بشر توسط آمریکا بود
جواد طاهری گفت: آمریکا که یکی از مدعیان دموکراسی و آزادی بیان است درواقع از بزرگترین ناقضان حقوق بشر به شمار می رود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۱
 
جواد طاهری کارشناس سیاسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: حقوق بشر از نگاه غرب و آمریکا متفاوت و در راستای منافع آنها تعریف شده است، آمریکا که یکی از مدعیان دموکراسی و آزادی بیان است درواقع از بزرگترین ناقضان حقوق بشر به شمار می رود.

وی افزود: جنایات آمریکا در حمایت از گروهک های تروریستی و اقدامات تروریستی در کشور ما به خصوص حوادث دهه 60 مانند انفجار حزب جمهوری، سوء قصد به جان حضرت آیت الله خامنه ای که  در آن زمان رییس جمهور کشور بودند، سرنگونی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران که اوج نقض حقوق بشر توسط آمریکا بود تنها گوشه ای از جنایات دولت آمریکا علیه ملت ایران است.

وی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا برخلاف ادعای دروغ خود در بروز اشتباه در سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران؛، در اقدامی ننگین ، مدال افتخار به فرمانده ناو جنگی مهاجم می دهد و این نشان داد که آمریکا هیچ اهمیتی برای بشریت قائل نیست و حقوق بشر را دستاویزی برای دستیابی به سیاست های خود کرده است.

طاهری تاکید کرد: حمله آمریکا به افغانستان و عراق، حمایت از دولت عربستان در حمله به یمن، حامایت از دولت غاصب اسراییل و جنایات متعدد علیه ملت فلسطین ، ایجاد گروهک های تروریستی مانند داعش تنها نمونه هایی از نقض حقوق بشر و جنایات متعدد دولت آمریکا است.

وی با اشاره به نقض حقوق سیاهپوستان در آمریکا، اذعان کرد: نقض حقوق سیاه پوستان و نژادپرستی دولت آمریکا در این کشور نشان داد که دولت آمریکا به دنبال برتری نژاد خود است و حقوق سایر افرادی که در این کشور زندگی می کنند برایش اهمیتی ندارد و این باعث شده به روی مردم کشور خود اسلحه بکشد و پلیسی که باید مدافع حقوق مردمش باشد شهروند سیاه پوست را زیر پاهای خود خفه می کند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد:آمریکا تنها ادعای حقوق بشر دارد وکلا و سیاستمدارانی که با نگاهی منصفانه این اتفاقات را دنبال می کنند بر این موضوع تاکید دارند که آمریکا هیچ حقی برای بشریت قائل نیست.

طاهری تصریح کرد: امام خمینی(ره) آمریکا را بزرگترین دشمن ملت ایران می دانستند چرا که دولت امریکا در زمان پهلوی منافع و امتیازات زیادی را از این رژیم دریافت می کردماجرای کوتای 28 مرداد نمونه ای از نفوذ آمریکا در زمان پهلوی بود و این سبب نفرت ملت ایران از آمریکا شد، جنگ تحمیلی 8 ساله و حمایت از صدام در حمله به ایران به دلیل قطع منافع آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی گفت: اتفاقات اخیر در کشور آمریکا نشان دادکه آزادی بیان تنها یک ادعا از سوی دولتمردان این کشور است و در واقع هیچ آزادی بیانی در آمریکا وجود ندارد و تنها یک قشر خاص حق استفاده از این آزادی بیان را دارند .

وی افزود: ما در کشور خودمان شاهد هستیم که اقشار مختلف جوانان و دانشجویان در دیدارهای خود با رهبرانقلاب، صریح ترین انتقادات را به دولت و ارکان مختلف دارند و رهبرانقلاب به این انتقادات گوش فرا می دهند و تاکید رهبر معظم انقلاب بر راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی و مطالبه گری جوانان نمونه بارز آزادی بیان در ایران است در حالیکه دولت آمریکا در مقابل مطالبه گری سیاه پوستان پاسخی جز گلوله نداشت.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}