کد مطلب: 56854
 
رئیس تبلیغات اسلامی زاهدان مطرح کرد:
180 هیئت مذهبی زاهدان در بعد از انقلاب سازماندهی شده اند / اجرای 7عنوان برنامه محوری در ایام دهه فجر
رئیس تبلیغات اسلامی زاهدان گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، 180 هیئت مذهبی در سطح شهرستان زاهدان سازماندهی و مورد حمایت قرار گرفته اند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳
 
حجت الاسلام علی خیور در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، هیچ نهاد و سازمانی به مثل تبلیغات اسلامی در کشور برای حمایت از هیئت های مذهبی و برخی از فعالیت های فرهنگی، وجود نداشت.
وی ادامه داد: در این ایام هیئت های مذهبی به صورت محدود و در ایامی خاص به صورت خودجوش و کمکهای مردمی اقدام به اجرای برنامه می کردند.
وی اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برخی از برنامه های فرهنگی و مذهبی و هیئت های مذهبی مورد حمایت قرار گرفتند و نه تنها به آنان مجوز فعالیت بلکه در زمینه های مختلف کمکهای مختلف مالی و معنوی انجام می شود، البته در سالهای اخیر به دلیل مشکلات مالی موجود در کشور، حمایتهای مالی از هیئت های مذهبی و برنامه های فرهنگی-مذهبی در سطح کشور کمرنگ شده اما در گذشته وضعیت خوبی را در این خصوص داشته ایم.
وی با ابراز امیدواری نسبت به بهبود شرایط اقتصادی کشور در آینده، گفت: مشارکت های مردمی نیز به هیئتهای مذهبی در بعد ازانقلاب زنگ و بوی خاصی به خود گرفته و فعالیت های فرهنگی و مذهبی بسیار بیشتر از قبل انقلاب مورد توجه قرار دارد.
وی در خصوص برنامه های دهه فجر تبلیغات اسلامی زاهدان نیز گفت: در طی دهه فجر امسال، 7عنوان برنامه محوری در کنار ده ها برنامه مختلف در مرکز استان سیستان و بلوچستان به مرحله اجرا در خواهد آمد.
خیور بیان کرد: برگزاری همایش قرآن کتاب انقلاب، کرسی تلاوت رضوی در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، همایش عزاداران فاطمی، اجرای گفتمان های دینی در مدارس و مساجد و اجرای مسابقات قرآنی ازجمله این برنامه ها می باشد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}