کد مطلب: 55044
 
اندر احوالات نمایشگاه بهاره با بیش از 300 غرفه در زاهدان؛
شرمنده ایم، دستگاه کارتخوان خراب است/ قیمت ها تفاوتی با بازار نداشت
در حالی شهروندان زاهدانی برای بازدید از نمایشگاه بهاره دراولین روز از برگزاری آن رفته بودند که با اشاره به خراب بودن دستگاه های کارت خوان موجود در نمایشگاه و معطل شدن خریداران در صف های طولانی بیان کردند: وقتی برای بازدید از نمایشگاه مقداری هزینه از مردم گرفته می شود انتظار ارائه خدمات مناسب دور از انتظار نیست.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۳
 
به گزارش زاهدانه، بازهم سال دیگری رو به پایان است و مردم به روال هر سال در تکاپوی آمدن بهار هستند. این را می شود از شلوغی خیابان ها و شور و شوق مردمی فهمید که هنوز هم خرید شب عید را به عنوان یک رسم کهن تعطیل نمی کنند.
در این میان مسئولین نیز با هدف تنظیم بازار و دسترسی مردم به کالاهای پرمصرف عید نوروز نمایشگاه بهاره را از تاریخ ۱۳ تا ۲۲ اسفندماه با بیش از ۳۰۰ غرفه در شهرستان زاهدان برپا کردند.
نمایشگاهی که تمامی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از جمله برنج، گوشت، آجیل، خشکبار، مواد غذایی، مواد شوینده، بهداشتی، کیف و کفش و لباس در آن ارائه می‌شود.


علی ای حال گرچه حضور و استقبال شهروندان زاهدانی در اولین روز از برپایی این نمایشگاه بیش از حد انتظار بود بگونه ای که پارکینگ نمایشگاه جایی برای پارک ماشین ها نداشت و در این میان کسب و کار نگهبانان ورودی نیز رونق گرفته بود اما این استقبال ویژه با کم و کاستی هایی نیز مواجه بود که در ادامه می خوانید.( ناگفته نماند 13 اسفند ماه غرفه داران مشغول چیدن و تزئین غرفه بودند و مردم در زمان وعده داده شده آغاز نمایشگاه بهاره با غرفه های خالی روبرو شدند!)

از خرابی دستگاه های کارتخوان تا خراب بودن سرویس های بهداشتی
شهرکی یکی از شهروندان زاهدانی در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به خراب بودن دستگاه های کارت خوان موجود در نمایشگاه و معطل شدن خریداران در صف های طولانی بیان کرد: مسئولان برگزاری نمایشگاه باید به این مسئله واقف باشند که امروزه بسیاری از مردم با کارت‌های بانکی خود خرید می‌‌کنند که خراب بودن دستگاه های موجود علاوه بر معطلی شهروندان باعث ازدحام جمعیت در یک نقطه و مسدود شدن راه دیگران می شود.


وی با بیان اینکه معطل شدن خریداران پس از نیم ساعت در صف یک طرف قضیه است، ادامه داد: مسئولان برپایی نمایشگاه باید نظارت ویژه ای داشته باشند تا وقت مردم هدر نرود اینکه فروشنده بگوید" شرمنده ایم، دستگاه کارتخوان خراب است" دردی از مردم دوا نمی کند.
میری یکی دیگر از شهروندان نیز بین کرد: وقتی برای بازدید از نمایشگاه مقداری هزینه از مردم گرفته می شود انتظار ارائه خدمات مناسب دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: خراب بودن سرویس های بهداشتی در نمایشگاه بین المللی مرکز استان یک معضل اساسی است زیرا این مشکل علاوه بر نارضایتی غرفه داران، شهروندان را هم با مشکل روبرو کرده است.


راشکی از دیگر شهروندان نیز با اشاره به ازدیاد جمعیت و نبود مکان کافی برای پارکینگ در اولین روز از برپایی نمایشگاه بهاره اظهار داشت: حضور دست‌فروشان در قسمت ورودی نمایشگاه از دیگر مواردی است که سبب ایجاد مشکل در رفت و آمد مراجعه‌کنندگان به نمایشگاه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال نسبت به سال قبل بهتر و کالای ارائه با قیمت مناسبتری عرضه می شود، گفت: بهتر بود که نظارت و دقت بیشتری بر روی برخی کالاها همچون پوشاک انجام می شد اما نباید از انصاف گذشت که بسیاری از کالا با قیمت مناسب تری نسبت به بازار ارائه می‌‌شوند.

برخی غرفه‌ها برچسب قيمت ندارند

یکی دیگر از شهروندان در حالی مشغول انتخاب یک مانتو برای دخترش بود که به خبرنگار زاهدانه گفت: علاوه بر اینکه مدل هایش اصلا جالب نیست، مانتوهایی که اینجا عرضه شده نیز مدل سال‌های قبل است که کیفیت خوبی هم ندارند.


وی با بیان اینکه برخی غرفه‌ها برچسب قيمت ندارند، افزود: اینکه همه کالاهای مورد نیاز مردم در یک مکان مهیا شده اقدامی شایسته است اما جنس‌ها با کیفیت خوب در این نمایشگاه عرضه نشده و متاسفانه از نظر قیمت نیز مناسب نيستند حتی در برخی غرفه ها برچسب قيمت روی برخی كالاها نخورده است.
یکی از فروشندگان لباس مردانه نیز در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به استقبال خوب مردم در اولین روز از برپایی نمایشگاه بهاره اظهار داشت: تمام سعی ما ارائه تخفیف های ویژه به مراجعه کنندگان این نمایشگاه است تا کسی با دست خالی از این نمایشگاه بیرون نرود.
شه بخش ادامه داد: امسال بیشترین غرفه های این نمایشگاه به کسبه بومی اختصاص یافته که این مهم تاثیر بسزایی در کم کردن اعتراض بازاریان نسبت به دایر شدن این نمایشگاه نسبت به هر سال داشته است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}