کد مطلب: 54324
 
همزمان با افتتاح 823 پروژه عمرانی در جنوب شرق؛
زمینه اشتغالزایی برای 2 هزار نفر در جنوب شرق ایجاد شد/ غرور ملی با اهمیت دادن به روستاها و حاشیه های مرز ایجاد شد
فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت: غرور ملی زمانی ایجاد شد که ما به روستاها و حاشیه های مرز اهمیت دادیم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸
 
به گزارش زاهدانه، همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر صبح امروز با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، سردار سید ضیاءالدین حزنی فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر ، سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق، سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان و جمعی از علمای شیعه سنی، نمایندگان و معتمدین در سالن نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت 823 پروژه عمرانی و محرومیت زدایی در جنوب شرق افتتاح شد.
در این مراسم فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور با توجه به اینکه پیشرفت و آبادانی مناطق محروم کشور مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، اظهار داشت: کمک به رشد معیشتی مردم سیستان و بلوچستان به صورت ویژه در دستور کار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته است.


غرور ملی زمانی ایجاد شد که مردم متوجه شدند نظام متعلق به آنهاست

سردار محمد مارانی ادامه داد: غرور ملی زمانی ایجاد شد که ما به روستاها و حاشیه های مرز اهمیت دادیم و به مردم فهماندیم که نظام متعلق به آن هاست و برای خدمت به آنها در دورترین مناطق محروم و روستاها، خدمت گزاران ملت را گسیل خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در زمینه مردم داری و مردم یاری پروژه های عمرانی، اشتغال زایی، بهداشت و درمان زیادی را با حمایت فرمانده نیروی زمینی سپاه انجام داده ایم، گفت: تامین امنیت نیز در کنار این پروژه ها از اقدامات قرارگاه قدس سپاه است که امروز بخشی از این پروژه ها در راستای کمک به دولت و پیشرفت منطقه جنوب شرق افتتاح می‌شود .


این مسئول بیان کرد: همه رده های سپاه در جنوب شرق موظف هستند در کنار ماموریت خود، محرومیت زدایی را در دستور کار قرار دهند.

کاشتن امید در دل روستائیان توسط جهادگران قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق
معاون اقتصادی و مردم یاری قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق نیز در مراسم افتتاحیه 823 پروژه عمرانی در جنوب شرق هدف از راه اندازی معاونت اقتصادی و مردم یاری در قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه را کمک به توسعه شاخص های اقتصادی در مناطق مختلف کشور به ویژه جنوب شرق عنوان کرد و اظهار داشت: این مجموعه در راستای اهداف کلی که سپاه پاسداران در ارتقای امنیت دارد تشکیل شده است.

نگاه سپاه به مقوله امنیت همه جانبه و فراگیر است
سرهنگ پاسدار شهرام اسکندری قرارگاه منطقه قدس نیروی زمینی سپاه را بعنوان یکی از قرارگاه های اصلی نیروی زمینی در کشور خطاب کرد و گفت: چندین سال است که ماموریت برقراری امنیت پایدار در منطقه به این قرارگاه واگذار شده است.


این مسئول نگاه سپاه به مقوله امنیت را همه جانبه و فراگیر دانست و افزود: این نهاد در کنار مسائل نظامی به آموزش، توانمند سازی و اجرای طرح های عمران و روستایی، بهداشت و درمان و مسائل فرهنگی می پردازد.
وی با بیان اینکه نگاه سپاه به مقوله امنیت مبنایی، ریشه ای و با تاکید بر اصول و مبانی انقلاب اسلامی است، افزود: از آنجایی که قرارگاه منطقه ای قدس عهده دار تامین امنیت جنوب شرق کشور است طبیعتا توسعه اقتصادی و تقویت توان معیشتی ساکنین منطقه با بکار گیری حداکثری ظرفیت کلی سپاه انجام می شود، بگونه ای که هر جا نیاز باشد بر اساس موقعیت و شرایط از ظرفیت های قرارگاه خاتم الانبیاء، ستاد کل نیروهای مسلح، بنیاد تعاون و غیره نیز برای رفع مشکلات مردم استفاده می شود.

اشتغالزایی برای 2 هزار نفر در جنوب شرق
معاون اقتصادی و مردم یاری قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق در ادامه بیان کرد: این پروژه ها در حوزه سرزمینی قرارگاه های شهید میرحسینی، شهید معمار، شهید سجاد، شهید فولادی و شهید هراتی افتتاح شد.


سرهنگ اسکندری در پایان خاطر نشان کرد: این پروژه ها به طور مستقیم زمینه اشتغالزایی را برای 2 هزار نفر در جنوب شرق فراهم کرده است که این مهم نقش اساسی در محرومیت زدایی و اشتغالزایی داشته است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark