کد مطلب: 55495
 
اشتغالزایی اعضای خانواده دستاورد عمل به فرامین رهبری/ عدم حمایت مسئولان مشکل عمده کارآفرینان زاهدانی
یک کارآفرین زاهدانی نبود بازار فروش برای محصولات و عدم حمایت مسئولان از کارآفرینان و تولیدات بومی را از جمله مشکلاتی مطرح کرد که در این عرصه کارآفرینان با آن مواجه هستند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
 
به گزارش زاهدانه، از آنجایی که یکی از معضلات اقتصادی کشور بالا بودن نرخ بیکاری به ویژه در قشر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و جوانان است اجرای طرح‌های اشتغال‌زا می تواند در جهت کاهش بیکاری از اهمیت بالایی برخورد دار باشد.
اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زا در غالب طرح‌های خرد و متوسط تولیدی، خدماتی کشاورزی و غیره از جمله راهکارهایی است که می‌توان با تکیه بر سرمایه‌های اندک و خرد جامعه و با اعتقاد و باور به نیروهای داخلی و جوان، اشتغال‌زایی قابل توجهی به وجود آورد.
علی ای حال در سال های اخیر واژه "اقتصاد مقاومتی" یکی از رویکردهای مورد تاکید مقام معظم رهبری است که شرایط امروز، کشور به آن نیاز جدی دارد.
مهدی میر کارآفرین اقتصاد مقاومتی در عرصه پرورش مرغ در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه مهمترین عامل موفقیت خود در حوزه خودکفایی را اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: چندین سال است که رهبر انقلاب بر واژه " اقتصاد مقاومتی" تاکیدات ویژه ای دارند از همین رو امسال را نیز به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری کردند بر این اساس ما کارآفرینان نیز با ورود به بخش های تولیدی و اشتغال‌زایی کوچک به فرمان رهبری لبیک می گوییم.
وی با اشاره به حمایت‌های بسیج سازندگی از کارآفرینان نیز گفت: با ورود به این عرصه توانستم زمینه اشتغالزایی را برای اعضای خانواده ام نیز فراهم کنم که این مهم علاوه بر تامین امرار معاش خانواده باعث تامین گوشتی سالم برای تغذیه شهروندان نیز شده است.
میر در ادامه به برخی از مشکلات خود در این حیطه اشاره کرد و افزود: نبود بازار فروش برای محصولات و عدم حمایت مسئولان از کارآفرینان و تولیدات بومی از جمله مشکلاتی است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark