کد مطلب: 55837
 
سردار معروفی در نشست خبری هفته دفاع مقدس مطرح کرد؛
اجرای 600 برنامه مختلف در 19 شهرستان سیستان و بلوچستان/ ایمان، وفاق ملی و مدیریت صحیح از مولفه های پیروزی در دفاع مقدس بود
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از اجرای 60 عنوان کلی و 600 برنامه در 19 شهرستان سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
 
به گزارش زاهدنیوز، سردار حسین معروفی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به منظور گرامی داشت سی و هفتمین سالگرد هفته دفاع ومقدس برگزار شد اظهار داشت: یک جنگ همه جانبه و نا برابر برای از بین بردن انقلاب نوپای اسلامی و تمامیت ارضی به ما تحمیل شد به دلیل اینکه همه منافع شرق و غرب در حوزه انقلاب اسلامی به خطر افتاد.
وی افزود: بعد از جنگ جهانی دوم دعوا و جنگ اردوگاه شرق و غرب تبدیل به یک جنگ سخت شد این در حالی بود که در دوران انقلاب و پیروزی انقلاب اسلامی اردوگاه شرق و غرب برای نابودی انقلاب و ایران اسلامی در سر یک میز قرار گرفتند.
وی بیان داشت: در اینجا اهمیت انقلاب اسلامی و ضرورت کار بزرگ امام سفر کرده و ملت ایران را به زیبایی مشاهده می کنیم و اینکه دشمن جنگی را بر ما تحمیل کرد که عقلا عرفا و شرعا انسان باید از خود دفاع کند و ما بر دفاع برامدیم و همه ی اقوام ایران و مذاهب ایران به صورت متحد الشکل برای دفاع از کشور، ارمان و انقلاب و ابرو عزتشان وارد یک جنگ نابرابر شدند و دفاع کردند.
سردار معروفی ادامه داد: 8 سال دفاع جانانه با پایه و اصولی که در ملت ایران از جبهه حاکمیت و اخلاص در عمل بود ما را به پیروزی رساند و ما بواسطه شاخصهای اصولی دین و مذهبمان و بواسطه رعایت اصول دین مبین اسلام در دفاع پیروز و بزرگ شدیم.
فرمانده سپاه سلمان اضافه کرد: هم کسانی که در صحنه ی نبرد حضور داشتند و هم کسانی که در پشت صحنه آمادگی ایجاد می کردند به دنبال ادای دین و انجام رسالت به عنوان یک مومن و انقلابی بودند.

ایمان، وفاق ملی و مدیریت صحیح از مولفه های پیروزی در دفاع مقدس بود
وی در ادامه مولفه های پیروزی را برشمرد و افزود: ایمان و باور دستورات الهی و توکل بر خدای متعال و سنت الهی اولین مولفه در پیروزی انقلاب اسلامی بود چراکه دستورات الهی تخلف ناپذیرند.
وی وفاق ملی، اتحاد حقیقی و وحدت کلمه را دومین مولفه پیروزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس دانست و بیان داشت: هیچ کجا در دنیا سراغ نداریم که همه ی اقوام و مذاهب بتوانند در یک مسیر و آرمان کنار هم قرار بگیرند.
رییس ستاد گرامی داشت هفته دفاع مقدس، رهبری و مدیریت صحیح اسلامی را سومین مولفه ی پیروزی خواند و ادامه داد: امام خمینی(ره) ولی فقیه و امام جامعه ما در آن برهه حساس با تصمیمات پیامبر گونه خود جنگ را مدیریت کرد و همه ی ملت ایران نیز فرمان او را گردن می نهیدند و می دانستند فرمان او فرمان قران و دین است. رهبری و مدیریت صحیح امام توانست محور اول و دوم را به هم نزدیک کند و ما صاحب عزت و سربلند شویم و امروز شاهد بازدارندگی در منطقه و جهان باشیم.

تحریف و فراموشی حوادث بزرگ تاریخی را تهدید می کند
سردار معروفی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیان داشت: دو آسیب فراموشی و تحریف در کمین حوادث بزرگ تاریخی است و آن را تهدید می کند.اگر مواظبت نکنیم این حادثه بزرگ تاریخی که باعث عزت و سربلندی ما شد به دست فراموشی سپرده خواهد شد و یا دچار تحریف می شود.
وی اضافه کرد: زنده نگه داشتن سالگرد و گرامی داشت هفته دفاع مقدس در سالهای متمادی برای جلوگیری از فراموشی و تحریف است. باید به صورت مرتب حوزه های دفاع مقدس را بازگو کنیم اگر بخواهیم تحریف نشود باید به جزییات صحنه های دفاع مقدس ورود پیدا کنیم.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه دفاع مقدس در همه حوزه ها چه مادی و چه اعتقادی مقدس است اذعان داشت: باید در این هفته نقش استان سیستان و بلوچستان در این حماسه جاوید برجسته شود . سیستان و بلوچستان با وجود درگیری های داخلی و گروهای ضد انقلاب حضور معنا داری در دوران دفاع مقدس داشته است و این یک افتخار است.
وی افزود: هزاران سنی و شیعه علی رغم فاصله زیاد از منطقه ی جنگی برای دفاع از آرمانها و انقلاب به صحنه ی نبرد در قالب گردانهای 405 و 409 سرازیر شدند و نقش ایفا کردند .

اجرای 600 برنامه با شعار من انقلابی ام در هفته دفاع مقدس امسال
وی بیان داشت: امسال هفته دفاع مقدس با شعار "من انقلابی ام" با روز شمار مشخص برنامه ها را اجرا می کند.
وی در ادامه به روز شمار هفته دفاع مقدس و عناوین این روزها اشاره کرد و افزود: جمعه 31/6/96 با عنوان "معنویت، اقتدار نیروهای مسلح و وحدت ملی و سلامت؛ شنبه 1/7/96 علم و فناوری جوانان ؛ یکشنبه 2/7/96 ولایت مداری، همبستگی ملی و دفاع همه جانبه؛ دو شنبه 3/7/96 اقتصاد مقاومتی، خودباوری و پشتیبانی مردمی و اصناف؛ سه شنبه 4/7/96 بصیرت افزایی ، دشمن شناسی و بیداری اسلامی و استکبار ستیزی؛ چهارشنبه 5/7/96 رزمندگان، پیشکسوتان، زنان اسوه های مقاومت؛ پنجشنبه 6/7/96 شهیدان، جانبازان و ایثارگران؛ جمعه 7/7/96 فرماندهان ، عزتمداران و حماسه آفرینان نامگذاری شده است.
سردار معروفی ادامه داد: برنامه های هفته دفاع مقدس به همت سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با شعار "من انقلابی ام" با60 عنوان کلی و 600 برنامه و سه رویکرد گفتمان و تقریب، تجلیلی و تکریمی؛ تبلیغی و اطلاع رسانی در دوازده حوزه به فضل الهی از جمعه آغاز خواهد شد.
وی هدف از اجرای این برنامه ها را حفظ و نشر آثار و ارزشهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایتمداری مقاومت، ایثار، شهادت و خودباوری دینی و ملی دانست و افزود: شش راهبرد" تبیین نقش رهبری هدایت و فرماندهی در حیات معنوی کشور و خلق پیروزیها و حماسه ها؛ تبیین قدرت دفاعی، وحدت نیروهای مسلح و بسیج نیروهای مردمی برای بازدارندگی و مقابله با تهدیدات احتمالی؛ تبیین نقش بصیرت مقاومت وحدت هم گرایی اقوام و مذاهب در اقشار مختلف جامعه و عدم تبعیت از دشمن با مفهوم حقیقی جهاد کبیر و مقابله با استکبار جهانی؛ نهادینه سازی روحیه ولایت مداری، ایثار مقاومت شهادت طلبی و تبیین الگوهای رفتاری رزمندگان و بهره گیری از فرهنگ جهاد و عاشورایی و انقلابی؛ تبیین نقش اقتصاد مقاومتی در دوران دفاع مقدس و تداوم آن با الگوهای راهبردی در زمان حال و آینده کشور؛ لزوم پرداختن به برنامه های هفته دفاع مقدس با بهره گیری از فضای خاص و معنوی ایام محرم" در برنامه ها لحاظ شده است.

31 شهریور؛ اقتدار نیروهای مسلح به میزبانی سپاه به نمایش گذاشته می شود
وی با تاکید بر اینکه رژه 31 شهریور امسال به میزبانی سپاه پاسداران انجام می شود گفت: در این برنامه 60 گروهان به صورت ویژه و با رویکرد جدید در پنج شهرستان کنارک، ایرانشهر، زابل، زاهدان و خاش اقتدار خود را به نمایش خواهند گذاشت.
وی افزود: نمایش رزمی مقابله با گروهای ضد انقلاب نیز به مدت 5 روز در ایرانشهر برگزار می شود.
سردار معروفی فراخوانی و حفظ انسجام گردانهای بیت المقدس در سراسر استان، اجرای صبحگاه مشترک، زنگ مقاومت مدارس در سراسر استان، حضور سازمان یافته بسیجیان در نمازهای جمعه، اجرای برنامه های روشنگری، سخنرانی فرماندهان دفاع مقدس در نماز جمعه و مدارس و مساجد محوری، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهیدان، سرکشی از خانواده شهدا، بیعت با فرماندهان محبعلی فارسی، سردار لک زایی و حاج قاسم میرحسینی، یادواره شهدا، افتتاح پروژه های محرومیت زدایی، ویزیت رایگان بیماران، تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس، تجلیل از سربازان، کارمندان و نخبگان؛ افتتاح حوزه و پایگاههای بسیج، مشاوره رایگان، زیارت عاشورا، نمایشگاه فرهنگی و عکس را بخشی از ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس است.
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}