کد مطلب: 57420
 
دستگاه قضایی نقش مهمی در حمایت از سرمایه‌گذاران و رونق تولید در کشور دارد/نام ایران در همه دنیا مترادف با عزت، استقلال و اقتدار است
معاون اول قوه قضائیه گفت: ایران اسلامی عزتی در دنیا پیدا کرده که نام ایران در همه دنیا مترادف با عزت، استقلال و اقتدار است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
 
به گزارش زاهدنیوز ؛ صبح امروز مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با حضور معاون اول قوه قضاییه و مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی استان در سالن همایش دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان برگزار شد.

حجت الاسلام‌ غلامحسین محسنی اژه‌ای بیان داشت: ایران اسلامی عزتی در دنیا پیدا کرده که نام ایران در همه دنیا مترادف با عزت، استقلال و اقتدار است؛ زمانی که در دنیا اسم ایران شنیده می‌شود به ذهن مردم استقلال، خودباوری، ایمان به خدا، اطمینان به وعده‌های الهی خطور می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: امروز عزتی که جمهوری اسلامی ایران و مردم آن دارند شاید در طول تاریخکم سابقه یا بی سابقه باشد که یک ملت با اتکا به اسلام و ایمانش توانسته در مقابل همه زیاده خواهان و سلطه جهانی چهل سال ایستادگی کند و هر روز و سالش از قبل استقامت بیشتری از خود نشان دهد.

وی افزود: انقلاب ما نشات گرفته از نهضت امام حسین(ع) است خون‌ها برای انقلاب ریخته شده که امروز توانسته ایم در این مقطع همه نظام سلطه را از آن ادعایی که داشته اند به پایین بکشانیم و ثابت کنیم اسلام برتر است و توانسته بشریت را نجات دهد.

وی با بیان اینکه در جلسات این چنینی علاوه بر تقدیر و تشکر از مدیران باید به دنبال بهترین بهره برداری از جلسه در جهت همفکری، هماهنگی و شناخت دقیق مسائل استان و رفع مشکلات آن باشیم ادامه داد: باید در این جلسات در مورد مشکلات استان به یک نظر واحد برسیم و همه برای رفع و ارتقا آن‌ها تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه با مسائل استان آشنا نیست خاطرنشان کرد: امروز مسائل یک جانبه و یک بعدی نیست بلکه باید ظرفیت‌های استان را بررسی و از همه ظرفیت‌ها برای پیشگیری و کاهش پرونده‌ها به قوه قضائیه استفاده کنیم.

حجت الاسلام‌ محسنی اژه‌ای عنوان کرد: یکی از درخواست‌های جدی مردم از دستگاه‌ قضایی این است که مسائلی که در این دستگاه مطرح می‌شود خیلی زود به آن رسیدگی شود این خواسته به حقی از سوی مردم است اما به لحاظ حجم کار این امر امکان پذیر نیست و گاهی رسیدگی به یک پرونده چند سال طول می‌کشد.

وی در ادامه افزود: برای اجرایی کردن این خواسته مردم یکی از راه‌ها نیاوردن برخی از پرونده‌ها به دستگاه قضایی است چرا که برخی از پرونده‌ها با صلح و سازش، ارتباطات مردمی و میانجگری حل و فصل می‌شود از این رو می‌توان گفت زمانی که حجم ورودی پرونده‌ها کم شود قطعا کیفیت کار بر روی پرونده‌های باقی مانده دیگر اثر مثبت خواهد گذاشت.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم اظهار داشت: دستگاه قضایی در این استان حساس و مرزی ارتباط خوبی با همه‌ی اقشار جامعه دارد که این جای بسی افتخار است.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت‌های مردمی سیستان و بلوچستان در کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضا را خواستار شد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز با بیان اینکه امنیت واقعی توسط دستگاه قضایی تامین می‌شود گفت: اگر دستگاه قضایی آگاه باشد جامعه به سمت مدینه فاضله پیش می‌رود.

احمدعلی موهبتی با اشاره به اینکه امانتداری در حوزه قضا بالاترین نوع امانت است زیرا با آبرو و جان مردم سرو کاردارد، تاکید کرد: دستگاه قضایی نقش مهمی در حمایت از سرمایه‌گذاران و رونق تولید در کشور دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب و دولت به رشد و توسعه این استان گفت: با نگاه ویژه مسئولان نظام به منطقه شاهد شتاب گرفتن قطار پیشرفت این نقطه از ایران اسلامی هستیم.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان هم‌اینک رتبه نخست اعتبارات توازن و رتبه دوم اعتبارات تملک دارایی کشور را به خود اختصاص داده است.

موهبتی با قدردانی از قوه قضاییه‌گفت: در سفر رئیس دستگاه قضا به سیستان و بلوچستان اعتبار خوبی به این استان اختصاص یافت که در نوع خود بی‌سابقه بوده است.

حجت‌الاسلام علی مصطفوی نیا نیز بیان داشت: آیت‌الله رئیسی اعلام کردند که قلبنا دوست دارند در استان سیستان و بلوچستان خدمت کنند.

رئیس‌کل جدید دادگستری استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال مایوس کردن مردم از نظام و خدمات جمهوری اسلامی ایران است و ما باید همه تلاش خود را برای خنثی کردن این نقشه شوم به کار بگیریم.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}