کد مطلب: 55080
 
در پی ناپدیدشدن آرم سپاه پاسداران درمیدان پاسداران زاهدان؛
رئیس شورای شهر: خبر ندارم/ نائب رئیس شورای شهر: آرم را کندند و فروختند!
نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر زاهدان گفت: زمانیکه شهرداری دور تا دور میدان پاسداران را برای بازسازی و بهسازی بسته بود برخی از آهن قراضه فروش ها آرم را کنده و از آنجایی که جنس این آرم برنج و وزن آن 3یا 4 کیلو گرم بوده آن را فروخته اند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۶
 
به گزارش زاهدانه، در حالی بهسازی و بازسازی میدان بزرگ پاسداران در بلوار دانشگاه توسط شهرداری زاهدان پس از ۳۰ روز به اتمام رسید که آرم و نماد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور نامحسوسی از این میدان ناپدید شده است.
در همین راستا پویشی در شبکه های مجازی مبنی بر "حذف نام سپاه از میدان پاسداران در زاهدان" راه اندازی شد که باعث به وجود آمدن شبهات زیادی در بین شهروندان گردید.
در تماسی که خبرنگار زاهدانه با مشتاق احمد ریگی رئیس شورای شهر زاهدان داشت وی با اشاره به اینکه بحث بهسازی و زیباسازی میدان پاسداران به اتمام رسیده است، اظهار داشت: اطلاعی از حذف آرم سپاه در این میدان ندارم؛ از سازمان فضای سبز و پارک ها بپرسید.
عطاءالله شه بخش نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر زاهدان نیز در این رابطه به خبرنگار زاهدانه گفت: زمانیکه شهرداری دور تا دور میدان پاسداران را برای بازسازی و بهسازی بسته بود برخی از آهن قراضه فروش ها آرم را کنده و از آنجایی که جنس این آرم برنج و وزن آن 3یا 4 کیلو گرم بوده آن را فروخته اند.


وی با بیان اینکه در این خصوص از شهرداری و سازمان فضای سبز و پارک ها نیز سوال پرسیده است، ادامه داد: این ارگان ها آرم سپاه را حذف نکرده بلکه اقدام به ساخت مجدد آرم سپاه کرده تا آنرا مجددا در همان مکان قبلی نصب کنند.
شه بخش با بیان اینکه عده ای در نزدیکی انتخابات قصد تخریب شوراها را دارند، افزود: هیچکس در شورای شهر زاهدان به خود اجازه نمی دهد یا شهرداری زاهدان این حق را ندارد که بخواهد نهادهای انقلابی را زیر سوال ببرد.

حذف نام "سپاه" از میدان پاسداران غیر قابل انجام است
پس از تماسی که این پایگاه خبری با رییس کمیسیون نظارت وارزشیابی شورای شهر داشت وی در همان دقایق اول از میدان بازدید کرده و به خبرنگار زاهدانه گفت: این میدان در راستای ارج نهادن به گذشت، ایثار و فداکاری، حفظ ارزش ها و باورهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نام پاسداران نامگذاری شده که حذف این نام از روی میدان غیر قابل انجام است.
پرویز سارانی ادامه داد: از آنجایی که نام این میدان "پاسداران" است بهسازی و بازسازی آن در راستای ارج نهادن به این جامعه ارزشی در دستور کار شهرداری و سازمان پارک ها و فضای سبز قرار گرفته بود که در طی انجام کار آرم سپاه پاسداران توسط عده ای از متکدیان و دست فروشان به سرقت رفته که ساخت مجدد آن در حال انجام است.

علی ای حال بر اساس شنیده های مردمی ناپدید شدن آرم سپاه پاسداران در حالی رخ داده که این میدان نگهبان داشته و از میان آن همه ابزار و مصالح ساختمانی تنها یک آرم به سرقت رفته است.
گفتنی است برای یافتن جزئیات بیشتر این خبر در تماسی که خبرنگار زاهدانه با شهردار زاهدان و مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز این شهرستان داشت این مسئولین اظهار داشتند که در جلسه هستند و فرصت پاسخگویی ندارند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}