۱
کد مطلب: 4878
 
یک زن به خاطر عمل زیبایی مُرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۰۹
زاهدانه:انجام اعمال زیبایی در هنگ کنگ که همراه با تزریق خون بوده است منجر به مرگ یک زن 46 ساله و تلاش 3 زن دیگر برای زنده ماندن شده است.

به گزارش زاهدانه،این موارد منجر به تحقیقات پلیس و مقامهای پزشکی و همچنین افزایش اهمیت قانونگذاری در این مورد در منطقه ای شده که هیچ قانونگذاری در مورد جراحی های زیبایی وجود ندارد.

 

یکی از مقامهای دولت هنگ کنگ در این باره به رویترز گفت: بله یک زن 46 ساله چهارشنبه صبح در اثر شوک سپتیکی جان باخته است. 3 زن دیگر نیز که 56، 59 و 60 سال سن دارند در بیمارستان بستری هستند که حال یکی از آنها بسیار وخیم است.

 

شوک سپتیکی معمولا در اثر عفونت های باکتریایی حاصل شده و می تواند منجر به از کار افتادن دستگاه تنفسی و یا اعضای بدن و حتی مرگ شود.

 

هر 4 نفر این زنان اخیرا یک دوره انتقال خون را در یک مرکز زیبایی با هدف بهبود سیستم ایمنی و ظاهر آنها گذرانده بودند. هر کدام از آنها بابت این درمان 6400 دلار پرداخته بودند. کارشناسان این روش را بهترین روش تجربی برای درمان بیماران سرطانی می دانند.

 

این روش شامل گرفتن نمونه خونی از بیمار برای تجزیه کردن و کشت انواع خاصی از سلول های ایمنی و سپس تزریق دوباره آنها همراه با پلاسمای بیمار به بدن اوست.

 

این 4 نفر بلافاصله پس از عمل دچار تب، سرگیجه و اسهال شده بودند. در نمونه خونی که از زن جان باخته گرفته شده مقامهای بهداشتی مایکوباکتریوم ابسکوس را کشف کرده اند که در برابر آنتی بیوتیک مقاوم است و احتمال کشته شدن آن بسیار کم است.

 

در سال 2002 در سنگاپور نیز 15 زن پس از مصرف قرص های لاغری یک شرکت چینی دچار مشکلات کبدی شده که یکی از آنها جان باخت و یکی از آنها تنها با پیوند کبد زنده ماند.

 

منبع:فارس
Share/Save/Bookmark
 


 
المیرا
خدایا توبه (45)
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۱ ۱۳:۲۴:۳۵