کد مطلب: 56864
 
در واکنش به رقاصی مختلط در فرهنگسرای جوان زاهدان مطرح شد
فیلم منتشر شده تئاتر فیزیکال بوده است/ به برگزار کنندگان تذکر داده شد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: باید برتمامی برنامه های فرهنگی و هنری در مجموعه های دولتی، خصوصی و فضاهای عمومی نظارت لازم وجود داشته باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴
 
حسین مسگرانی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، با اشاره به فیلم منتشر شده در زمینه فرهنگسرای جوان که تحت نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کند، تصریح کرد: این فیلم از یک ورکشاپ تئاتر فیزیکال که نوع جدید تئاتر می باشد تهیه و منتشر شده است.

وی ادامه داد: این تئاتر فیزیکال، یک سری حرکاتی دارد که توسط بازیگر انجام می شود و مخاطب از این حرکات مفهوم را می فهمد.

وی تاکید کرد: هماهنگی برای انجام این ورکشاپ در فضای باز با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام نشده بود که به این منظور تذکراتی به برگزار کنندگان داده شده است.

وی بیان کرد: افراد عادی، گاها به دلیل عدم آشنایی با این نوع تئاتر، برداشت دیگری دارند، در این زمینه باید مسئولین برگزار کننده دقت لازم را می داشتند.

ورکشاپ تئاتر فیزیکال در محل تعیین شده اجرا نشد
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این زمینه گفت: در حاشیه جشنواره تئاتر فجر استان، با دعوت از اساتید مختلف کشور، برای هنرمندان سراسر سیستان و بلوچستان در حوزه هنر، ورکشاپ های مختلفی برگزار شد.

نصیر احمد ملازهی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: یکی از این ورکشاپ ها با استادی یاسر خاسب از هنرمندان برتر تئاتر کشور نیز با موضوع تئاتر فیزیکال برگزار شد، اما این کارگاه که با حضور هنرمندان تئاتر شهرهای مختلف استان برگزار شد، به دلیل کمبود فضا در سالن تعیین شده، اجرا نشد و بدون هماهنگی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای باز و عمومی انجام شد.

وی تاکید کرد: این تئاتر کاری تخصصی است و عموم مردم که اطلاعی از نوع تئاتر فیزیکال ندارند، برداشت دیگری از این تئاتر می کند، این نوع تئاتر طوری است که هنرمند با حرکات خود مفهوم را به مخاطب می رساند.

وی با اشاره به اینکه تئاتر فیزیکال هم اکنون به عنوان واحد درسی در دانشگاه ها درحال تدریس است، این تئاتر کاری تخصصی است.

این مسئول گفت: از این گونه ورکشاپ ها در سطح کشور برگزار می شود، در زاهدان نباید در فضای عمومی برگزار می شد.

وی خاطر نشان کرد: امسال جشنواره استانی تئاتر فجر در 7استان کشور برگزار شد که بهترین آنها در سیستان و بلوچستان برنامه ریزی و اجرا شد.

شایان ذکر است، صبح امروز مطلبی با عنوان « رقص مختلط در فرهنگسرای جوان زاهدان!+ فیلم» در پایگاه خبری زاهدنیوز، منتشر شد که واکنش های خاصی را به همراه داشت.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}