کد مطلب: 54262
 
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق مطرح کرد
افتتاح 823پروژه عمرانی در جنوب شرق/ اختصاص 20 هزار عینک طبی رایگان به مستضعفان
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق کشور با بیان اینکه تاکنون 42 بیمارستان صحرایی در منطقه جنوب شرق احداث شده است، گفت: بزودی شاهد افتتاح یک بیمارستان صحرایی در شهرستان سرباز خواهیم بود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
 
به گزارش زاهدانه، سردار محمد مارانی صبح امروز در گفت وگو با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه دیدگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: در این راستا علاوه بر ایجاد امنیت پایدار در منطقه، به دنبال بحث پیشرفت و آبادانی کشور نیز اقدامات موثری انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه اقدامات سپاه پاسداران، نیروی زمینی و قرارگاه قدس عمدتا در راستای کمک به دولت است، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از دوران دفاع مقدس تمام تجهیزات وامکانات فنی و عملیاتی خود را در راستای پشتیبانی و کمک به دولت و در جهت اقدامات عمرانی و سازندگی کشور بکار گرفته است.

انجام پروژه های کلان کشوری توسط قرارگاه خاتم الانبیاء
این مسئول در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: بخشی از اقدامات، کارها و پروژه هایی که بر روی زمین مانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رسالت انقلابی و پاسداری و با توجه به روحیه انقلابی و جهادی خود آنها را انجام داده تا به سرانجام برسد.

اقدامات قرارگاه خاتم الانبیاء فراموش شدنی نیست
وی از جمله پروژه های بزرگ انجام شده در سطح کلان کشوری که توسط قرارگاه خاتم الانبیاء که به عنوان قرارگاه سازندگی سپاه انجام شده را پروژه عسلویه، پالایشگاه استان هرمزگان، احداث خط لوله گاز از عسلویه تا ایرانشهر دانست و افزود: برخی از این پروژه ها با مشارکت دولت انجام شده که راه آهن چابهار به مرکز استان نیز از دیگر پروژه هایی می باشد که توسط قرارگاه سازندگی در حال انجام است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق ادامه داد: اقدامات قرارگاه خاتم الانبیاء فراموش شدنی نیست چون از ظرفیت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آنها بهره گیری شده است.
وی مقوله های امنیت پایدار در منطقه جنوب شرق را در بحث های مردم داری و مردمی یاری و محرومیت زدایی عنوان کرد و گفت: مسائل فرهنگی و اجتماعی و ارائه خدمت در حوزه سلامت، بهداشت و درمان از دیگر مقوله های ایجاد امنیت پایدار است.
وی از جمله اقدامات انجام شده حوزه عمران روستایی و اشتغال را انجام 4هزار و 656پروژه بیان کرد و افزود: میزان اعتبار هزینه شده برای انجام این پروژه ها 44میلیارد و 85میلیون تومان دانست.

از احداث 354 خانه برای مستضعفین تا احداث 704 کیلومتر جاده در مناطق صعب العبور
سردار مارانی ادامه داد: ساخت 354خانه برای محرومان، احداث 70کیلومتر جاده در شرایط بسیار نامطلوب و صعب العبور، تکمیل 101واحد مدرسه، ساخت 4مدرسه، 15پروژه آبرسانی، احداث 17خوابگاه دانشجویی، 21واحد ورزشی رو باز و احداث 313گلخانه از دیگر اقدامات و پروژه ها در حوزه عمرانی است که این اقدامات با مدیریت و تفکر جهادی انجام شده است.
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: ساخت یک هزار واحد خانه برای مردم محروم در روستاهای مختلف استان با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) از دیگر اقدامات عمرانی است که 500واحد آن در چند روز آینده تحویل و مابقی نیز تا فروردین ماه 96به بهره برداری خواهد رسید.

احداث بزرگترین واحد بلدرچین در جنوب شرق
این مسئول احداث 226واحد پرورش شتر مرغ و بلدرچین را از جمله اقدامات اشتغال زایی مطرح کرد و ادامه داد: بزرگترین و فنی ترین واحد پرورش بلدرچین در استان احداث شده که تحت نظر آن تغذیه بیش از هزار واحد پرورش بلدرچین در سیستان و بلوچستان تامین می شود.
وی کمک به خرید تولیدات بومی مردم و حل مشکل بازاریابی را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و افزود: انجام 10مورد برق رسانی، ساخت 10واحد خانه بهداشت در نقاطی که هیچ دسترسی به مراکز بهداشتی نداشته، احداث 5دارالقرآن، تکمیل 183واحد مسجد در سطح استان از دیگر اقدامات حوزه عمرانی و فرهنگی است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق کشور شناسایی افراد فاقد کار را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: نامه های مردمی که از سراسر استان به دست ما می رسد در حد توان در زمینه اقتصاد مقاومتی توسط سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و قرارگاه قدس برای آنها اشتغال زایی ایجاد شده که در این راستا بسیج سازندگی اقدامات شایسته ای انجام داده است.

افتتاح 823 پروژه عمرانی در جنوب شرق
وی در ادامه سخنان خود از احداث قریب به یک هزار و 245پروژه در استان خبر داد و افزود: دوشنبه 18 بهمن ماه 823 پروژه عمرانی در استان افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: تاکنون 136 هزار و 269 نفر خدمت در سطح استان در حوزه تامین جهزیه، کمک های نقدی به مستضعفان، ایتام، توزیع بسته های معیشتی، لوازم التحریر، ایجاد کارگاه های اشتغالزا و تجهیزمدارس انجام شده است.

به زودی: افتتاح یک بیمارستان صحرایی در سرباز
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق کشور تاسیس و احداث 42 بیمارستان صحرایی در منطقه جنوب شرق را از جمله اقدامات حوزه سلامت مطرح کرد و گفت: در این بیمارستان ها قریب به یک میلیون و 840 هزار نفر خدمات درمانی- بهداشتی رایگان ارائه کردند که ارزش کل این بیمارستان ها 805 میلیارد شده که این مهم در جهت کمک به دولت برای درمان مردم در حوزه سلامت بوده است.
وی ارائه و تحویل 20 هزار عینک طبی را از دیگر اقدامات حوزه سلامت دانست و افزود: اکثر این بیمارستان ها در نقاط دور دست استان که مردم دسترسی به خدمات و تجهیزات پزشکی نداشته انجام شده که در همین راستا به زودی یک بیمارستان صحرایی در منطقه جنوب شرق در شهرستان سرباز احداث خواهد شد.
وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سالهاست در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی گام برداشته است، ادامه داد: متولی کارهای اقتصاد مقاومتی در استان بسیج سازندگی است.

ایجاد امنیت پایدار با همکاری مردم
سردار مارانی با اشاره به نقش موثر و مفید سران، طوایف، بزرگان و مولوی ها در استان گفت: ایجاد امنیت پایدار را مردم در دست گرفته که در این زمینه تمامی بسیجیان و مردمی که در تلاش هستند ارزشمند بوده زیرا علاوه بر تامین امنیت به اشتغالزایی نیز دامن زده اند.
فرمانده قرارگاه منطقه قدس جنوب شرق با اشاره به اینکه در محدوده پوششی قرارگاه قدس یک هزار و 800 کیلومتر مرز آبی و خاکی وجود دارد، تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متولی امنیت در جنوب شرق است که در این راستا تمامی دستگاه های نظامی و انتظامی و اطلاعاتی همکاری لازم را دارند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark