کد مطلب: 61552
 
۳۱۰ زمین چمن مصنوعی در سیستان و بلوچستان ساخته شد
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت:۳۱۰ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال با حمایت وزارت ورزش و جوانان در روستاهای این استان تا کنون ساخته و راه‌اندازی شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۴
 
به گزارش زاهدنیوز، ادهم کردزابلی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گستره هر یک از این زمین‌های چمن مصنوعی را یک‌هزار و ۳۵۰ مترمربع عنوان کرد و اظهارداشت: از مجموع زمین‌های چمن مصنوعی در سیستان و بلوچستان تنها ۸۰ زمین در سالجاری به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: هدف از راه‌اندازی زمین چمن‌های مصنوعی مینی فوتبال در روستاها افزایش سرانه ورزش بویژه در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با تاکید بر استفاده از ظرفیت جوانان ادامه داد: با توجه به جوان بودن جمعیت استان قطعا ورزش می‌تواند یک عامل وحدت و انسجام در این استان باشد.

وی از افتتاح ۵۰ خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان در سالجاری خبر داد و افزود: با بهره برداری از خانه‌های ورزش روستایی تعداد این مراکز ورزشی در استان به ۴۱۰ مورد افزایش یافت.

کرد افزود: خانه‌های ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه ورزش روستایی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها با مشارکت فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، ستاد مبارزه با موادمخدر و وزارت ورزش و جوانان کشور ساخته و تجهیز می‌شوند.

وی میز پینگ پنگ، راکت و توپ میز فوتبال دستی، صفحه شطرنج، دارت و تاتامی را از جمله تجهیزات این خانه‌های ورزش روستایی عنوان کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: تجهیز و راه‌اندازی خانه‌های ورزش روستایی بدون تردید یکی از اقدامات ماندگار دولت است که زمینه‌های لازم را برای بازی کودکان، رشد و پیشرفت نوجوانان و جوانان را زیر سقف امید تا رسیدن به عرصه‌های قهرمانی مهیا ساخته است.

وی بیان کرد: توجه و توسعه ورزش در روستاها ضمن ایجاد عدالت در توزیع سرانه‌های ورزش سبب کشف و پرورش نیروهای جوان و استعدادهای نهفته ورزشی بسیاری در روستاهای این استان می‌شود.

کرد در خصوص طرح‌های مهم در حال ساخت این استان افزود: سالن های چند منظوره ورزشی ۴۵۰۰ نفری زاهدان، ده کیخا زابل، مهرستان، تلنگ قصرقند، آهوران نیکشهر، سالن فنوج، کوهک زهک، چرک نیمروز، لار زاهدان، ذیلنفان ایرانشهر، گلمورتی دلگان، استادیوم فوتبال کنارک، گل بزرگ راسک، مجموعه ۱۷ شهریور زاهدان، تعویض سقف سالن کنارک، فاز دوم سکو تماشاگران استادیوم چابهار، زمین گل بزرگ بخشان از جمله طرح‌های ورزشی در دست ساخت سطح استان است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}