کد مطلب: 53650
 
زنان؛ سربازان ارزشی برای اجرای «اقتصاد مقاومتی»؛
چرخ خیاطی بانوی بلوچ در مدار اقتصاد مقاومتی می چرخد/ دانشجویی که با حمایت بسیج اشتغالزایی کرد
یک بانوی بلوچ دلگانی با راه اندازی کارگاه خیاطی برای 6 نفر در جنوب غرب سیستان و بلوچستان اشتغالزایی کرده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۸
 

به گزارش زاهدانه به نقل از دلگان پرس، رهبر معظم انقلاب سال‌هاست که تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور را توجه به توان داخلی و استفاده از ظرفیت‌های کشور می‌دانند، بررسی همه جانبه راهبردها، سیاست گذاری ها و توصیه های مهم اقتصادی مقام معظم رهبری، نقشه راه جامعی برای پیشرفت و برون رفت از مشکلات اقتصادی کنونی به مسوولان و مردم نشان می دهد که یکی از این مفاهیم که در پازل طراحی شده معظم له رخ نمایی می کند مفهوم ” اقتصاد مقاومتی” است.
اقتصاد مقاومتی به معنی تشخیص حوزه‌های فشار و متعاقباً تلاش برای کنترل و بی‌اثر کردن آن تاثیر دارد و در شرایط آرمانی تبدیل چنین فشارهایی به فرصت است.
بسیاری از بانوان مستعد که تاکنون بسترحمایت های لازم برای آن ها در حوزه اشتغالزایی فراهم نشده اکنون در سایه حمایت های بسیج سازندگی عزم خود را جزم کرده و با گرفتن تسهیلات مورد نیاز و ایجاد کارگاه های تولیدی، در راستای ایجاد اشتغال قدم های با ثباتی را برداشته اند تا معنای واقعی اقتصاد مقاومتی یعنی همان اقتصاد درون‌زا و کاهش وابستگی‌ها را به نمایش بگذارند.
در این میان هستند افرادی که در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی هم برای خود اشتغالزایی می کنند و هم به فکر اشتغال برای دیگران هستند.

آرزو خشکاریان بانوی دانشجو بلوچی است که توانسته درمدت کوتاهی با راه اندازی کارگاه خیاطی فعالی در روستای کهنک لدی شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان برای 6 نفر اشتغالزایی کند. او یکی از معدود بانوانی است که با خودباوری و ایمان به خواستن، توانسته است در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی گام بردارد.


این کار آفرین حوزه اقتصاد مقاومتی در پاسخ به این سوال که  پیشنهاد راه اندازی یک کارگاه خیاطی از کی بود و از چه جاهایی تسهیلات یا کمک دریافت کرده اید، گفت: دقیقا سال جاری و در یک روز که یکی از  دوستان از حمایتهای بسیج سازندگی و اعطای تسهیلات مناسب  سخن گفت من هم باتوجه به اینکه  از قبل هم سوزن دوزی و گلدوزی لباسهای بومی را بلد بودم  تصمیم گرفتم که یک وام بگیرم و اقدام به راه اندازی یک کارگاه خیاطی کنم.

وی با تاکید بر اینکه چند ماه قبل به بسیج سازندگی  شهرستان دلگان رفتم و درخواست وام دادم که ضمن بررسی طرح و راهنمایی های لازم از سوی بسیج  با وام ما موافقت شد اضافه کرد: بعد از مدتی توانستم با گرفتن 150 میلیون ریال تسهیلات یک کارگاه خیاطی در منزل خود راه اندازی کنم.
آرزو خشکاریان با اشاره به اینکه با یک چرخ خیاطی کار خودم را شروع کردم وحالا باگذشت 2ماه توانسته ام چرخ های خیاطی خود را به 6تا برسانم تصریح کرد: و تاکنون توانسته ام برای 6نفر هم اشتغال ایجاد کنم.
این بانوی کار آفرین دلگانی بیان کرد: خیاطی صرفاً هنر دوخت و دوز نیست بلکه در درجه اول هنر بکارگیری ابتکار و خلاقیت در مسیر تولید طرح های جدید و بازار پسند است.
این بانوی بلوچ هدف خود را از راه اندازی این خیاطی اجرایی کردن فرامین مقام معظم رهبری و کمک به افزایش تولید منطقه و اشتغال زنان و دختران دانست و افزود: بنابراین  برای اینکه بتوانیم در تحقق اقتصاد مقاومتی موفق باشیم باید اقتصاد مقاومتی مورد توجه همگان  باشد  تا بتوانیم در عرصه های مختلف به خودکفایی برسیم و در این راه  ما نیاز به حماینت مسوولین داریم تا با کمک آنها بتوانیم یک جای خوب برای خیاطی داشته باشیم.
 
گزارش از مجید بامری
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark