کد مطلب: 55810
 
واکنش علمای اهل سنت به اظهارات جدید آمریکایی ها؛
مراکز نظامی خط قرمز ایران است/ بیگانگان ارزوی بازدید از مراکز نظامی را به گور می برند/ دنیا شاهد نقض برجام از سوی آمریکایی ها بود
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مراکز نظامی خط قرمز ایران است و بیگانگان آرزوی بازدید از مراکز نظامی را به گور می برند از مسئولین خواستند با توکل بر خدا و پشتوانه ملت مردانه ایستادگی کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
 
به گزارش زاهدنیوز، طی روزهای گذشته نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که «اگر بازرسی از سایت‌های نظامی ایران رویا است، پایبندی ایران به برجام هم رویا است.»
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با برخی رسانه های بومی با بیان اینکه مراکز نظامی خط قرمز ایران است و بیگانگان آرزوی بازدید از مراکز نظامی را به گور می برند از مسئولین خواستند با توکل بر خدا و پشتوانه ملت مردانه ایستادگی کنند.

مراکز نظامی خط قرمز ایران است اجازه بازرسی به بیگانگان نمی دهیم
مولوی جان دادنارویی امام جمعه اهل سنت نصرت آباد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه آمریکا هربار به بهانه ای قصد بازدید از مراکز تسلیحاتی و نظامی ایران را دارد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب و ملت ایران هرگز اجازه نخواهند داد هیچ کشور یا فرد بیگانه ای از مراکز تسلیحاتی و نظامی ایران بازدید کند زیرا این مهم به عنوان خطوط قرمز ما محسوب می شود.

آمریکایی ها بازدید از مراکز نظامی ایران را به گور ببرند
وی با اشاره به بدعهدی و بدقول بودن آمریکایی ها بیان کرد: آمریکایی ها این آرزوی دست نیافتنی را به گور خواهند برد زیرا ملت ایران بیدار و هوشیار است و دشمن را می شناسد بر همین اساس مسئولان کشورمان هم باید به صورت قاطعانه جواب یاوه گویی های آمریکایی ها را در این خصوص بدهند.

ادعای آمریکا بهانه ای جدید برای نقص برجام است
مولوی نارویی با اشاره به اینکه ایران کشوری قدرتمند و مستقل است، افزود: ایران ابرقدرت جهان است و هیچگاه اجازه نخواهد داد بیگانگان با هر وسیله ای از مراکز نظامی بازدید به عمل آورند.
وی تاکید کرد: آمریکا هیچ حقی نسبت به بازدید از تاسیسات نظامی جمهوری اسلامی ایران را ندارد لذا این ادعای آمریکا بهانه ای جدید برای نقص برجام است .

هیچ کشوری حق تعیین تکلیف برای ایران ندارد
مولوی ملکی پور امام جمعه اهل سنت کنارک هم در این خصوص گفت: نه تنها آمریکا بلکه هیچ کشوری حق بازدید از مراکز نظامی ایران اسلامی را ندارد و آمریکایی ها باید این خیال و آرزو را به گور ببرند.
وی با بیان اینکه ایران کشوری قدرتمند و آزاد است، افزود: هیچ کشوری حق تعیین تکلیف برای ایران اسلامی را ندارد.

ملت ایران سخنان یاوه را نمی پذیرد
مولوی ملکی پور ادامه داد: بازدید از اماکن نظامی و حساس ایران موضوعی نیست که آمریکایی ها به هر بهانه ای و با حرف های کودکانه خو خواهان دست یابی به آن باشند زیرا ایران اسلامی با تکیه بر توان داخلی و اراده ملی از هیچ کشوری ترسی نداشته و سخنان یاوه را نمی پذیرد.

هیچ فرد بیگانه ای اجازه بازرسی از اماکن نظامی ما را ندارد
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به سخنان مداخله جویانه نماینده آمریکا در سازمان ملل در خصوص مسائل داخلی کشورمان، اظهار کرد: آمریکا قبل از انقلاب در امورات داخلی کشور ما مداخله می کرد.
وی با بیان اینکه هیچ کشور یا فرد بیگانه ای اجازه بازرسی از اماکن نظامی جمهوری اسلامی را ندارد، تصریح کرد: مراکز نظامی کشورمان، به عنوان خطوط قرمز ما محسوب می شود.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان ادامه داد: قطعا سرب داغ جواب هر فرد بیگانه ای است که بخواهد پا را بر روی خطوط قرمز ما بگذارد.

مسئولان جواب یاوه گویی ها آمریکایی ها را بدهند
مولوی بلال مقدسیان اضافه کرد: تاکنون غربی ها و به خصوص دولت آمریکا نشان داده اند که اصلا به توافق هسته ای یا همان برجام اصلا پایبند نیستند.
وی عنوان کرد: آمریکا تاکنون در اجرای توافق نامه های بین المللی بدعهدی بسیاری کرده است.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: مسئولان کشورمان باید به صورت قاطع جواب یاوه گویی های مسئولان آمریکایی ها را بدهند.

برجام توسط آمریکا به بازی گرفته شده است
مولوی دوست محمد درواخ امام جمعه شهرک کهک زهک در گفتگو با ندای هیرمند گفت: طبق دستوری که خداوند به مسلمانان در قرآن داده است باید با تمام قوا در برابر دشمن مسلح شد.
وی افزود: یک ملت مسلمان در برابر دشمن هر نوع اسلحه ای که می تواند طراحی کند باید داشته باشد و هیچ کشور دیگری حق دخالت در این امر را ندارد زیرا خداوند در کتاب آسمانی اش این مهم را تاکید کرده است.
امام جمعه شهرک کهک زهک بیان داشت: امروز برای تمام دنیا مشخص است که ناقص برجام کشوری جز آمریکا نبوده است، همانطور که رئیس جمهور دیوانه آنان در گذشته گفته بود برجام را پاره خواهم کرد.

همه ی دنیا شاهد نقض برجام از سوی آمریکایی ها بوده اند
مولوی درواخ تصریح کرد: برجام بازی خود آمریکایی ها بود؛ برجامی که اکنون آنها به هر دری می زنند تا بهانه ای پیدا کنند تا ایران را متهم به نقص برجام کنند.
وی خاطرنشان کرد: در ابتدای برجام هم که ایران اجازه بازدید به نمایندگام سازمان ملل را داد ارفاقی بود که به آنها شد وگرنه در قانون یک امت اسلامی بازدید از تسهیلات نظامی وجود ندارد.
امام جمعه شهرک کهک گفت: مهم ترین چیز برای مسلمانان صداقت است؛ ما با صداقت پای به میز مذاکره نهادیم ؛ اما این آمریکایی ها بودند که آن را نقض کردند و اکنون بازی جدیدشان را استارت زده اند.

بازدید آمریکا و کشورهای غربی از پایگاه های نظامی ایران، خط قرمز نظام است
مولوی یحیی ریگی امام جمعه اهل سنت مسجد عشره مبشره شهرستان خاش در گفت و گو با تفتان ما با اشاره به سخنان اخیر نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه "اگر بازرسی از سایت‌های نظامی ایران رویا است، پایبندی ایران به برجام هم رویا است" اظهار کرد: ایران اسلامی هرگز و به هیچ وجه به استکبار جهانی اجازه نخواهد داد که از پایگاه های نظامی این کشور بازدید کنند و این موضوع از نظر هر انسان دارای فکر و اندیشه ناشایست و نامعقول به نظر می رسد زیرا که قدرت نظامی و توان دفاعی کشور نباید برای سایر کشورها نمایان شود.
وی با بیان اینکه مسئولان ایران اسلامی در برابر یاوه گویی ها و درخواست های غیر منطقی و غیرقانونی آمریکایی های باید واکنس نشان دهند، تصریح کرد: باید استکبار جهانی بداند که بازدید از سایت ها و پایگاه های نظامی جمهوری اسلامی ایران خطوط قرمز نظام است و امری غیر ممکن و ناشدنی است.
مولوی ریگی بیان کرد: زمانی که دشمنان از میزان توان دفاعی یک کشور و تسلیحات و پایگاه های نظامی آن خبردار شود به راحتی می تواند نقشه های شومی علیه آن کشور تدوین کرده و به راحتی تعرض و دست درازی انجام دهد و استکبار جهانی از هیچ اقدامی برای به زانو در آوردن ملت غیور ایران اسلامی و نظام فروگذاری نمی کند و آنها تنها به بهانه بازرسی به دنبال شکستن مقاومت ایران هستند.

آمریکائی‌ها به بهانه های مختلف به دنبال راهی جهت خروج از برجام هستند
وی ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند و تاکید دارند ملت ایران اجازه هیچ بازرسی بیگانگان نخواهند داد و امنیت ما در سایه قدرت های نظامی است و بازدید از سایت ها و پایگاه های نظامی ایران بدون شک ترفند و توطئه جدید آمریکا برای بهانه جویی و متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به نقض برجام است.
امام جمعه اهل سنت مسجد عشره مبشره شهرستان خاش با بیان اینکه بازدید از پایگاه های نظامی ایران در حقیقت توهین به ملت این کشور است،اذعان کرد: همانگونه که با بازدید از نیروگاه های اتمی نه تنها تحریم ها برداشته نشد این بار هم با بازدید از قسمت های نظامی ایران نه تنها تحریم ها برداشته نخواهد شد بلکه بیشتر و شدیدتر هم خواهد شد زیرا سازمان ملل همانند همیشه نقش جاسوس آمریکا را بازی خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی کوچکترین اجازه تجاوز به حریم امنیتی خود را نخواهند داد، اظهار کرد: آمریکایی ها همواره به دنبال راهی جهت خروج از برجام هستند و همیشه بهانه های جدیدی را علم می کنند که بازدید از پایگاه های نظامی ایران نیز یکی دیگر از این بهانه ها و توطئه هاست و مخالفت ایران همان هزینه و بهانه خروج از برجام است در حالی که قرار داد ما با ۱+۵ موسوم به برجام فقط به تاسیسات هسته ای است نه مراکز نظامی.

اظهارات نیکی هیلی شیطنت های پشت پرده آمریکاست
امام جمعه موقت اهلسنت مسجد جامع چابهار گفت: به تازگی نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل شرط توافق بر جام را بازدید از تسلیحات نظامی ایران اعلام کرده است و این خلاف حقوق بشر و قوانین سازمان ملل است.
مولوی بزرگ زاده در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، با اشاره به بازدید از تسلیحات نظامی ایران توسط سازمان ملل اظهار کرد: این درخواست ها جنبه صهیونستی دارد و از میدان دشمن صادر می‌شود این شیطنت‌های خواست‌های پشت پرده آمریکا و عوامل دست آموزش است.
وی افزود: از لحاظ نظامی و استراتژیکی اگر اطلاعت نظامی یک کشور رسوخ کند بدین معناست که آن کشور هیچ عملکرد دفاعی نخواهد داشت و به نوعی قدرت دفاعی ندارد.

بازدید از تسلیحات نظامی ایران توسط سازمان ملل شبیه یک شوخی است
مولوی اهل سنت چابهار خاطرنشان کرد: اینکه برجام بهانه ای برای سواستفاده از ایران شود مسلما پذیرفتنی نیست و هیچ ارگان دولتی و غیر دولتی در ایران این خواسته آمریکا را نمی پذیرد و چنین اجازه ای نمی دهد.
مولوی بزرگ زاده عنوان کرد: با توجه به اینکه کشور ما با وجود حرف ها و حرکات دشمنانه کشورهای استعمارگر بارها مورد تهدید های زبانی و عملی قرار گرفته بنابراین ما چنین اعتمادی به طرف های غربی نمی کنیم و غربی ها با وجود بی اعتمادی به ما چنین اقدامی نمی کنند یقینا ما هم چنین اجازه ای نمی دهیم.

آمریکا رویای بازدید از مراکز نظامی را به گور خواهد برد
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز گفت: آمریکا رویای بازدید از مراکز نظامی را به گور خواهد برد چرا که ملت ایران یک صدا در برابر زیاده خواهی ایستادگی کرده و تا پای جان از این خطوط قرمز دفاع می کنند.
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با پاپایا، با انتقاد از سیاست دوگانه غرب در قبال جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: بی شک آمریکایی ها دار بیماری خود بزرگ بینی شده و گمان میکنند که میتوانند هر حرفی را به زبان بیاورند.
وی افزود: بازدید از اماکن نظامی و حساس ایران چیزی نیست که با حرف های کودکانه مقامات آمریکایی و رفتار دوگانه سیاسی محقق شود چرا که بی شک ایران اسلامی با تکیه بر توان داخلی و اراده ملی از هیچ کشوری ترسی نداشته و سخنان یاوه را نمی پذیرد.

حرف های مقامات آمریکایی کودکانه و عجیب است
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه آمریکا رویای بازدید از مراکز نظامی را به گور خواهد برد، بیان کرد: این رویا و آرزو چیزی نیست که در واقعیت برای آمریکا یا هر کشور دیگری اتفاق بی افتد و آنان حتی در رویا و خواب نیز باید با ترس و نگرانی به آن فکر کنند.
وی ادامه داد: برجام یا هر توافق و قانون نانوشته دیگری در جهان نمیتواند به آمریکا و دیگر کشورهای استکباری اجازه چنین اقدامی بدهد چراکه دیگر این خط قرمز غیر قابل عبور و بخشش است.
رسولی زاده در پایان با تقدیر از عملکرد خوب مسئولین کشور در برابر این درخواست کودکانه، تصریح کرد: مسئولین به خوبی به درخواست های مسخره و کودکانه آمریکایی ها پاسخ گفتند که این مهم خود به غربی ها خواهد فهماند که ملت ایران یک صدا در برابر زیاده خواهی ایستادگی کرده و تا پای جان از این خطوط قرمز دفاع می کنند.

بازیداز تاسیسات نظامی ایران مصداق نقض برجام است
مولوی بیجار زهی گفت:آمریکا هیچ حقی نسبت به بازدید از تاسیسات نظامی جمهوری اسلامی ایران را ندارد و این ادعای آمریکا بهانه ای جدید برای نقص برجام است .
مولوی محمدحسن بیجارزهی مدیرحوزه علمیه سوران در گفتگو با لادیز؛ با اشاره به ادعای اخیر سیاستمداران آمریکایی در قضیه برجام اظهارکرد: هیچ کشور مستقلی اجازه دخالت در امور خود را به سایر کشورها نمی دهد و ایران اسلامی نیز کشوری دارای استقلال و قدرت است و هیچ کشوری اجازه دخالت در امور نظامی ما را ندارد،آمریکا هیچ حقی نسبت به بازدید از تاسیسات نظامی جمهوری اسلامی ایران را ندارد.
وی با اشاره به هدف آمریکا از سلطه جویی در سیاست سایر کشورها افزود : هیچ کشور مستقلی وجود ندارد که اجازه دخالت بیگانگان در امور سیاسی وداخلی کشور خودش را بدهد .
مولوی بیجار زهی خاطر نشان کرد: حتی همسایه ها که حق زیادی بریکدیگر دارند اجازه بازدید خانه همسایه را ندارند چه برسد به کشورهای مستقل، همان طور که ایران اسلامی در امور سایر کشورها مداخله نمی کند اجازه دخالت در امور داخلی و نظامی خود را به سایرین نیز نخواهد داد و این ادعای آمریکا بهانه ای جدید برای نقص برجام است .
وی تصریح کرد: کشورهای اسلامی با حفظ اتحاد نباید اجازه دخالت آمریکا را در امور کشورهای مسلمان بدهند و شرایط تسلط و نفوذ را برای آن فراهم سازند .
مدیر حوزه علمیه سوران با تشبیه جامعه اسلامی به درخت تنومندی که از شاخه های ملت های مسلمان تشکیل یافته، اذعان کرد: جامعه اسلامی یکپارچه است و مسلمانان باید اتحادشان را حفظ کنند همانطور که در یک درخت شاخه های کوچک و بزرگ وجود دارد کشور های مسلمان بزرگ و کوچک هم وجود دارد که همه آنها با قرار گرفتن در کنار هم معنی می دهند.

آمریکا بازدید از تسلیحات نظامی ایران را مگر در خواب ببیند
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان گفت: مگر آمریکا بازدید از تسلیحات نظامی ایران را در خواب بیند چرا که تأسیسات نظامی هر کشور محصور همان کشور است.
مولوی حسین زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در واکنش به ادعای اخیر نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در گفت و گو با شستون اظهار داشت: برجام موضوعی اقتصادی است که میان ایران و کشور های عضو گروه ۵ + ۱ منعقد شده است و مربوط ته تأسیسات نظامی ایران ندارد.
وی با بیان اینکه ما از موضع خود کوتاه نخواهیم آمد و اجازه بازرسی از تأسیسات نظامی کشور را به آمریکا نمی دهیم، گفت: آمریکا همیشه به دنبال بهانه جویی برای عهد شکنی در برجام بوده است که به هر نحوی شده است شانه خالی کند و به ایران ضربه بزند.

مسئولین با توکل بر خدا و پشتوانه ملت مردانه ایستادگی کنند
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان خاطر نشان کرد: آمریکا مگر در خواب ببیند که از تأسیسات و تسلیحات نظامی ایران بازدید کرده است چرا که توان نظامی هر کشور محصور همان کشور است.
مولوی حسین زهی با اشاره به اینکه از تهدید های آمریکا هراسی نداریم، اضافه کرد: مسئولین موضع گیری مناسب و محکمی را مقابل بد عهدی های آمریکا انجام داده اند و انتظار داریم با توکل بر خدا و پشتوانه ملت مردانه ایستادگی کنند.

دستیابی به اطلاعات سری نظامی هدف آمریکا از ادعای جدیدش است
امام جمعه اهل سنت سیب گفت: سخنان جدید سفیر آمریکا در سازمان ملل مغایر با گزارشات ارائه شده توسط آژانس درباره یگ پایبندی ایران بر برجام است و حق طرح چنین ادعایی را ندارند.
مولوی مراد پیام امام جمعه اهل سنت سیب در گفت و گو با شستون اظهار داشت: سخنان و ادعای جدید سفیر آمریکا در سازمان ملل بهانه سیاسی جدیدی برای دستیابی اطلاعات از نقاط حساس و توان نظامی کشور است.
وی افزود: خون پاک فرزندان رشید و غیور ایران اسلامی در مرزها و جای جای این سرزمین برای حفاظت از خاک مقدس کشورمان به زمین ریخته شد تا اجازه ندهند احدی رویای تسخیر حتی یک وجب از خاک ایران را در سر بپروراند.

سخنان سفیر آمریکا در سازمان ملل با گزارشات آژانس مغایرت دارد
مولوی پیام با اشاره به اینکه آنها از همان ابتدا به تعهداتشان در برجام پایبند نبودند و حتی با بهانه های متفاوت سعی در نقض آن دارند، ادامه داد: اکنون نیز با سو استفاده سیاسی از نام برجام برای رسیدن به مقاصد نظامی و بدست آوردن اطلاعات سری نظامی این ادعا را مطرح نمودند، حال آنکه حق این کار را ندارند.
امام جمعه اهل سنت سیب با بیان اینکه، سخنان جدید سفیر آمریکا در سازمان ملل مغایر با گزارشات ارائه شده توسط آژانس درباره پایبندی ایران بر برجام است، اظهار داشت: گذشته و تاریخ برجام برجهانیان گواه و سند واضحی از خوش قولی و انجام تهعدات ایران و بدعهدهای آمریکا است و نیز ایران همیشه برای جهانی سرشار از صلح و آرامش و دفاع از مظلومان تلاش می کند.
وی در پایان تصریح کرد: فرزندان غیورکشور شهید پرور ایران اسلامی با تمام وجود از حق خود و این آب و خاک، دفاع و آرزوی استکبار جهانی برای تضعیف این سرزمین را به کابوس مبدل می سازند.

آمریکا بار دیگر غیرقابل اعتماد بودن خود را به اثبات رساند
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: آمریکا با ادعاهای بی پایه و اساس بار دیگر غیرقابل اعتماد بودن خود را به اثبات رساند.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با اوشیدا؛ ابراز کرد: ترامپ بارها اسلام ستیزی و دشمنی خود با ایران را به وضوح به نمایش گذاشته و همیشه به دنبال اغتشاش و مداخله در امور سایر کشور ها می باشد.
وی افزود: برجام در دوران اوباما امضا شده و با منافع و خواسته های ملت ایران در تضاد بوده است چرا که هیچ گاه مزایای آن را مردم احساس نکرده اند اما با این حال ترامپ می خواهد برجام را فسخ کند.
مولوی حسن زهی تاکید کرد: آمریکا به بهانه های گوناگون قصد زیرپاگذاشتن برجام را دارد و در تازه ترین ادعای خود قصد بازرسی از مراکز نظامی ایران را دارد که ادعایی کاملا ابلهانه و بچگانه ای است چرا که ملت و مسولان نظامی و دولتمردان ایران هیچ گاه چنین اجازه ای به آن ها نخواهند داد.

بازرسی از مراکر نظامی خسارات جبران ناپذیری وارد می کند
امام جمعه اهل سنت هامون در ادامه خاطرنشان کرد: مراکز نظامی از حساس ترین نقاط کشور به شمار می روند و هیچ کس بدون اجازه مقام معظم رهبری حق بازدید و بازرسی از آن ها را ندارد.
وی با بیان اینکه آمریکا با بازدید از مراکز نظامی در حقیقت ایرانیت و هویت ملت ایران را زیرسوال می برد، خاطرنشان کرد: این ادعای آمریکا با آنچه نظام جمهوری اسلامی توافق کرده بود تفاوت دارد بنابراین هیچ گاه ملت ایران زیر این باز ذلت نخواهد رفت.
مولوی حسن زهی تصریح کرد: دولتمردان و سپاه پاسداران مقتدارانه اجازه نخواهند داد که مراکز نظامی مورد بازرسی قرار گیرد چرا که اطلاعات نظامی کاملا سری است و افشای آن خسارت جبران ناپذیری بر کشور می زند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}