کد مطلب: 57602
 
در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان مطرح شد؛
دانشجو دارای فهم سیاسی و اجتماعی است/ همه باید به دغدغه های دانشجویان اهمیت بدهیم
امام جمعه زاهدان گفت: دانشجو دارای فهم سیاسی و اجتماعی است و درواقع این یک نعمت است و باید تلاش کرد دانشجویان بر اساس فهم، نشاط، شادابی و آمادگی که دارند نسبت به مسائل اجتماعی و سیاسی احساس مسئولیت کرده و ما نیز باید به این دغدغه ها اهمیت داده و به آنها پاسخ مثبت بدهیم.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
 
به گزارش زاهدنیوز ؛ حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با تسلیت وفات حضرت فاطمه معصومه(س) بیان داشت: مهاجرت یک ارزش است و از مهمترین هجرت های تمدن سازی که در طول تاریخ داشتیم، هجرت حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر قم بود که آنجا را به عنوان پایگاه بزرگ مکتب اهل بیت(ع) به جهانیان معرفی ساخت.

امام جمعه زاهدان در ادامه با اشاره به 16 آذر و روز دانشجو تصریح کرد: دانشجویان غالبا جوانند با ویژگی‌های خوب که این ها همه از نعمت های الهی است که باید از آنها به درستی استفاده و از این فرصت دانشجویی و تحصیل علم به خوبی استفاده کنند.

وی ادامه داد: دانشجو دارای فهم سیاسی و اجتماعی است و درواقع این یک نعمت است و باید تلاش کرد دانشجویان بر اساس فهم، نشاط، شادابی و آمادگی که دارند نسبت به مسائل اجتماعی و سیاسی احساس مسئولیت کرده و ما نیز باید به این دغدغه اهمیت داده و به آنها پاسخ مثبت بدهیم.

حجت الاسلام محامی گفت: دانشجو نسبت به آسیب‌های اجتماعی حساس و آماده خدمت و کار است و باید از این فرصت به درستی استفاده کرد و از این توان به خوبی بهره گرفت.

وی با اشاره به ویژگی های دانشجوی مسلمان بیان کرد: دانشجوی مسلمان عدالتخواه است و به دنبال اجرای حق و عدالت است و از ظلم و نابرابری و تبعیض در رنج است و باید به این عدالت‌خواهی دانشجو پاسخ مثبت داد و به او کمک کرد که این عدالت خواهی و این مطالبه‌گری را تقویت کند.

حجت الاسلام محامی افزود: دانشجویان یک لشکر فعال در عرصه‌های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، دفاعی، نظامی و اقتصادی و تمامی عرصه های های مورد نیاز به پیشرفت جامعه است که این لشکر بزرگ و فعال را باید مدیریت، هدایت، پشتیبانی و کمک کرد و از توان او بهره گرفت.

وی ادامه داد: بسیج دانشجویی که خودش یک لشکر است در واقع یک شعبه و بخشی از این لشکر بزرگ دانشجویی است و احساس مسئولیت در قشر دانشجو بخوبی مشهود و محسوس بوده و نسبت به جامعه خودشان دغدغه دارند و نسبت به آسیبهای جامعه احساس مسئولیت کرده و نسبت به رفع کمبود ها تلاش می کنند تا در حد توان خودشان بتوانند تاثیر گذار باشند و محرومیت جامعه را کم کرده و خدمتی را به جامعه ارائه دهند.

امام جمعه زاهدان از همه اساتید و مسئولین درخواست کرد تا به دغدغه دانشجویان اهمیت داده و به سوالات بحق آنها جواب مثبت داده و تجارب خود را در اختیار جوانان قرار دهند و افزود: همه باید به این قشر فرهیخته توجه داشته باشیم و خود دانشجویان لازم است که از این فرصت تحصیل علم و رشد دینی و فکری در دانشگاه استفاده کنند و به خوبی درس بخوانند و رشد علمی داشته باشند و بتوانند مرزهای دانش را گسترش دهند و به میهن اسلامی و جامعه اسلامی خدمت کرده و فکر سیاسی و بینش نافذی داشته باشند تا بتوانند وقایع جامعه و جهان را بفهمند و بشناسند و درست تحلیل کنند.

انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}