کد مطلب: 57729
 
جشنواره آسوریک با انتخاب برگزیدگان به ایستگاه آخر رسید/معاون سیاسی و اجتماعی استاندار: سینما به سیستان و بلوچستان بدهکار است
معاون سياسي و اجتماعي استانداري سيستان و بلوچستان گفت: سینمای کشور در چند دهه گذشته با نشان دادن چهره غیرواقعی از استان، به سیستان و بلوچستان و مردم خوب و خونگرمش بدهکار است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۹
 
به گزارش زاهدنیوز ؛ شصت و چهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان آسوریک، پس از 4 روز فعالیت، عصر امروز با حضور مسئولان کشوری، استانی و جمع کثیری از هنرمندان و فیلمسازان جوان با معرفی برترین های این دوره از جشنواره در سالن سینما هلال زاهدان به کار خود پایان داد.

علی زینی وند در این مراسم بیان کرد: سینمای کشور در چند دهه گذشته با نشان دادن چهره غیرواقعی از استان، به سیستان و بلوچستان و مردم خوب و خونگرمش بدهکار است.

معاون سياسي و اجتماعي استانداري سيستان و بلوچستان افزود: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های زیبا و گنج های نهان است و درمقابل سینماگران ما چهره ای خشن و بعضا غیرواقعی و یا بخش کوچکی از واقعیات استان را به نمایش درآورده و سیستان و بلوچستان بخاطر اینکه مرزهای طولانی با دوکشور پرمسئله ی پاکستان و افغانستان دارد، بخشی از چهره این استان را خشن کرده است.

وی ادامه داد: سینماگران در تولیداتشان ظرافت های فرهنگی و تنوع استان را اعمال کنند و باید همه کسانی که درباره این استان فیلم میسازند، سیستان و بلوچستان را کنار هم نام ببرند.

زینی وند با اشاره به اینکه باید زیبایی های استان را نشان داد، تصریح کرد: فیلمسازان و هنرمندان باید از دریای زیبای چابهار، شهر سوخته، میوه های استوایی، تاریخ و فرهنگ غنی استان، قومیت ها و آداب و رسوم منحصر بفرد استان و بسیاری زیبایی های دیگر فیلم بسازند تا بتوانند بدهی خود را به این سرزمین پرداخت کنند و البته برخی اقدامات برای این موضوع برداشته شده است.

وی درپایان خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که نهادهای سینمایی و فرهنگی می توانند با انجام آن، بدهی های خود را به این مردم خونگرم ادا کنند این است که اینگونه جشنواره ها تداوم داشته باشد.

​رییس سازمان سینمایی کشور نیز در این مراسم بیان کرد: جای خوشحالی دارد که مدتی است فیلمسازان جوان در عرصه های جهانی می درخشند و باید قدردان این حضورشان در عرصه های بین المللی باشیم.

حسین انتظامی افزود: شعاری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد با این عنوان که «ایران، تهران نیست» و نوع جهت گیری ها و تخصیص بودجه ها باید به گونه ای باشد تا استعدادهای کل کشور دیده شوند.

وی ادامه داد: در سال 98 با وجود محدودیت های بودجه ای که بود، بودجه کمک به فیلمسازان جوان رشد 5 برابری را تجربه کرد و این نشان دهنده توجه مدیران انجمن سینمای جوان به توسعه کارهای خوب شهرستان ها است.

انتظامی با اشاره به برگزاری باشکوه و موفق شصت و چهارمین جشنواره سینمای جوان در سیستان و بلوچستان بیان کرد: برگزاری موفق این جشنواره توانست حق و استعداد این خطه از کشور را به سینماگران سراسر ایران نشان داد.

وی درپایان گفت: ظرف سه ماه آینده با کمک استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگی انجمن سینمای جوان در دو شهر شمالی و جنوبی استان تاسیس خواهد شد تا شاهد درخشش بیشتر فیلمسازان این استان باشیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}