کد مطلب: 60509
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
بسیجیان؛ سرمایه اصلی و زیرساخت بنیادی انقلاب
آیت الله مصطفی محامی گفت: بسیج مستضعفان اگر چه به فرمان امام راحل (ره) تشکیل شد، اما بسیج یک مکتب و یک فرهنگ بوده که برگرفته از تعالیم اسلام و آیات قرآنی است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۱
 
به گزارش زاهدنیوز، آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان بیان کرد: یکی از راه‌های تحصیل تقوا تلاش برای آشنایی بیشتر با اولیای الهی و پیامبر اکرم (ص) است.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج افزود: بسیج مستضعفان اگر چه به فرمان امام راحل (ره) تشکیل شد، اما بسیج یک مکتب و یک فرهنگ بوده که برگرفته از تعالیم اسلام و آیات قرآنی است.

امام جمعه زاهدان اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مردم استان دین مداری است، ما یک جامعه مذهبی خوب را دارا هستیم و التزام به فرهنگ اسلامی و ارزش‌های اصیل ایرانی از راه‌های حفظ خود و جامعه از آسیب‌ها و تهاجم هاست، لذا همه افراد به ویژه مسوولان باید به این فرهنگ اصیل مردم توجه کنند تا به آن آسیبی وارد نشود.

وی اضافه کرد: اگر خدا آن توحید واقعی باشد، به طور قطع پیامبری به همین عظمت شاهدیم و اگر پیامبری نیز با همین ویژگی‌ها داشته باشیم هرگز هیچ کس نمی‌تواند خلیفه چنین پیغمبری باشد و کسی می‌تواند که جانشینی وی را به عهده گیرد که از نظر وجودی با پیامبر (ص) التفات کند.

آیت الله محامی تصریح کرد: فرهنگ روح و جان و کالبد جامعه بوده و نقش حیاتی در پیشرفت جامعه دارد، به همین دلیل از سال‌های اولیه انقلاب ابتدا ستاد انقلاب فرهنگی و سپس شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس شد که وظیفه آن تلاش برای رشد و ارتقای علم و فرهنگ در جامعه بوده است.

وی ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید تلاش کند تا به خوبی تعیین وظایف برای دستگاه‌های فرهنگی را انجام دهد که این وظیفه اصلی این نهاد است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود:اگر تقابل در جبهه حق و باطل همیشه وجود داشته باشد که دارد می بایست ما در برابر جبهه مقابل جبهه خودمان را تنظیم کنیم، اگر دشمن در برابر ما آرایش جنگی گرفته ما نیز باید در برابر او آرایش جنگی گیریم و اگر این آرایش در حوزه اقتصادی باشد ما نیز باید این آرایش را در جبهه اقتصادی را درست کنیم.

وی ادامه داد: توجه به ضرورت نگاه نو در زیرساخت‌های تمدنی جامعه که شامل مسائل فرهنگی اجتماع می‌شود، لذا باید نگاه خود را در این زمینه بروز کنیم.

آیت الله محامی گفت: رهبر معظم انقلاب در دوزه جدید برخی از اعضای شورای عالی فرهنگی را تغییر دادند آن هم برای به کارگیری هر چه بیشتر جوانان بود.

وی اظهار کرد: مسئولان نیز باید در تصمیم‌گیری‌های خود نگاه تمدن سازی را در نظر گیرند و نگاهی نو در اندازند و با نگاهی جدید آسیب‌شناسی و بر اساس تجربیات به دست آمده ساختارها را بروز کنند.
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}