کد مطلب: 57756
 
بیش از 48 میلیمتر در زاهدان باران بارید
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تا ظهر روز گذشته از مرکز تحقیقات هواشناسی استان در بلوار خلیج فارس شهر زاهدان بیش از 48 میلی متر باران گزارش شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۶
 
محسن حیدری به خبرنگار زاهدنیوز گفت: با فعالیت سامانه بارشی که از عصر جمعه با بارش های سنگین و فراگیر در استان همراه بوده است تا ظهر روز گذشته 186 میلیمتر از ایستگاه باران سنجی دستگرد از توابع شهرستان نیکشهر گزارش شده است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های باران‌سنجی استان پس از دستگرد، از ایستگاه‌های بنت نیکشهر 140، بزمان 74، دلگان، 65، محمد آباد کورین زاهدان 60، گوهرکوه خاش 53، توکل آباد شورک زاهدان 52.4، مرکز تحقیقات زاهدان 48 میلی متر باران گزارش شده است.

سامانه بارشی قوی که از عصر جمعه در سیستان و بلوچستان فعال شده بارش‌های سنگین و فراگیری به همراه داشته است، به‌طوری که تا ظهر دیروز شنبه بیشترین بارندگی با میزان 186 میلی متر از ایستگاه باران‌سنجی دستگرد از توابع شهرستان نیکشهر گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه در شهر زاهدان نیز بارندگی قابل توجهی گزارش شده است، تصریح کرد: از 110 ایستگاه باران سنجی و هواشناسی در استان بارندگی مخابره شده به گونه ای که تا ظهر روز گذشته تنها در مرکز تحقیقات هواشناسی استان در بلوار خلیج فارس شهر زاهدان بیش از 48 میلی متر باران گزارش شده است.

حیدری افزود: تا ظهر دیروز ایستگاه توتان در شهرستان نیکشهر و شهر فنوج جزو پربارش ترین ایستگاههای باران سنجی استان بود.

وی درپایان خاطرنشان کرد: تا ساعات اولیه صبح یکشنبه سامانه بارشی در استان فعال است اما رفته رفته این سامانه از طریق مرزهای شرقی استان خارج می‌شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}