کد مطلب: 55208
 
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان مطرح کرد
راهیان نور حرکتی فرهنگی در جامعه/ انتقال ناگفته های جنگ به نسل جدید در مناطق عملیاتی
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان از اردوهای راهیان نور به عنوان حرکتی فرهنگی در جامعه یاد کرد و گفت: این کاروان ها باعث آشناسازی جوانان با آرمان های انقلاب اسلامی و دوران هشت سال جنگ تحمیلی می شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۴
 
مولوی عبدالغنی دهانی در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به اینکه کاروان های راهیان نور باعث آشناسازی جوانان با آرمان های انقلاب اسلامی و دوران هشت سال جنگ تحمیلی می شود، اظهار داشت: اعزام دانش آموزان، جوانان، علما و روحانیون توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناطق جنگی باعث زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و یادآوری ایثار، فداکاری و شجاعت جوانان برومندی است که در طی سالیان متمادی شجاعانه برای دفاع از اسلام و میهن جنگیدند و به شهات رسیدند.
وی ادامه داد: اردوهای راهیان نور باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بصیرت فزایی و روشنگری در جوانان امروز و نسل های آینده می شود.
مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه معنویت خاصی در اردوهای راهیان نور وجود دارد، تصریح کرد: سفر به مناطق جنگی باعث می شود هرازگاهی برای جلا دادن به قلوب خود راهی سفر به این مناطق شویم به امید آنکه شهدا شفیع ما در آخرت باشند و آلودگی های دنیوی را از ما دور سازند.
وی با بیان اینکه راهیان نور یک حرکت فرهنگی محسوب می شود، افزود: باید تلاش کرد تا این حرکت بزرگ فرهنگی بتواند زمینه و بستر لازم را برای تقویت ایمان انقلابی جوانان به ویژه نسل های آینده فراهم کند.
مولوی دهانی با بیان اینکه راهیان نور ناگفته های جنگ را به نسل جدید منتقل می کند، گفت: راویانی که در هشت سال دفاع مقدس از نزدیک در صحنه حضور داشته و جنگ را لمس کردند امروز در این سفرها از ناگفته های جنگ سخن به میان می آورند که این مهم باعث آشناسازی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت شده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}