کد مطلب: 60068
 
یک متخصص تغذیه عنوان کرد؛
تنوع و تعادل در مصرف مواد غذایی سپری دفاعی در برابر کرونا/بهبود الگوی تغذیه با مصرف غذاهای محلی و تازه
منصور شهرکی متخصص تغذیه گفت: تنوع و تعادل در مصرف مواد غذایی مهم است تا افزایش یا کمبود وزن پیش نیاید چراکه سیستم ایمنی در هر دو صورت متاثر شده و احتمال ابتلا به کووید 19 افزایش می یابد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۳
 
به گزارش زاهدنیوز، طبق گفته متخصصات تغذیه رابطه مستقیمی بین نوع تغذیه و سیستم ایمنی بدن وجود دارد، نوع تغذیه می‌تواند مقاومت بدن را بالا ببرد و ما را در مقابل بسیاری از بیماری‌ها محافظت کند، با شیوع کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از مهم‌ترین تاکیدات پزشکان بود تا در صورت ابتلا به بیماری، بدن توانایی کافی برای مقابله با آن را داشته باشد.

تنوع و تعادل در مصرف مواد غذایی سپری دفاعی در برابر کرونا

منصور شهرکی متخصص تغذیه دراین باره در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: کرونا یک بیماری ویروسی است که در کل جهان منتشر شده و خسارات مالی و جانی بسیاری را برمردم دنیا وارد کرده است تغذیه به تنهایی نمی تواند از کووید19 جلوگیری کند و حتی کسانی که تغذیه مناسبی نیز دارند در معرض ابتلا به این بیماری قرار می گیرند و رعایت موازین بهداشتی در الویت قرار دارد.

وی افزود: تنوع و تعادل در مصرف مواد غذایی توسط افراد می تواند سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و امکان ابتلا به این بیماری در آنان کمتر می شود و درصورت درگیری با این ویروس، می توانند مقاومت بدنی بیشتری در برابر آن داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از مواد پروتئینی می تواند در افزایش ایمنی بدن موثر باشد چرا که ساختار مواد ایمنی بخش مانند انواع ایمونوگلوبین ها و گلبول های سفید از پروتیین است و هنگامی که میزان دریافت پروتئین در فردی به اندازه کافی نباشد مواد سازنده ایمنی بخش بدن کاهش یافته و احتمال ابتلا به کرونا افزایش می یابد.

شهرکی تاکید کرد: ویتامین ها نیز نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی دارند و توصیه می شود که هر فردی در برنامه غذایی خود از انواع ویتامین ها مانند محصولات دریایی، زرده تخم مرغ، کره استفاده کند، میزان ویتامین D در بدن بابد به اندازه کافی باشد و در صورتی که عدد آن کمتر از 10 بوده با رژیم غذایی بالا نمی رود و نیاز به استفاده از مکمل های تزریقی یا قرص براساس تجویزپزشک است.

وی ادامه داد: استفاده از شیر و لبنیات در رژیم غذایی،  نور خورشید و امگا 3 توصیه می شود، مصرف محصولات دریایی، سبزیجات، میوه جات به صورت تازه و متنوع ، اب میوه طبیعی می تواند سیستم ایمنی را ارتقا بخشیده و احتمال ابتلا به بیماری را کاهش می دهد و در صورت درگیری نیز میزن مرگ و میر و دوره بیماری کاهش می یابد.

این پزشک متخصص تغذیه اذعان کرد: تاکنون تحقیقی درباره میزان تاثیرگذاری مواد غذایی گرم بر روی ارتقای سیستم غذایی ارائه نشده است، اما استفاده از تنوع غذایی با در نظر گرفتن نوع علاقه افراد توصیه می شود مبتلایان به کرونا باید درمان دارویی را به کار بگیرند چراکه این ویروس بسیار خطرناک بوده و نباید مانند سرماخوردگی در نظر بگیریم و الویت با درمان دارویی است.

وی تصریح کرد: افراد باید از همان کودکی در تمام مراحل زندگی، تنوع و تعادل در دریافت موادغذایی داشته  و ورزش کنند، حتی افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند رعایت این موضوع را در دستور کار قرار دهند، تنوع و تعادل در مصرف مواد غذایی مهم است تا افزایش یا کمبود وزن پیش نیاید چراکه سیستم ایمنی در هر دو صورت متاثر شده و احتمال ابتلا به کووید 19 افزایش می یابد.

وی عنوان کرد: افراد سعی کنند بیشتر از غذاهای خانگی و محلی و مناسب با فرهنگ غذایی منطقه خود  استفاده کنند و مصرف مواد غذایی فست فود و بیرون از منزل توصیه نمی شود، مصرف گوشت حیوانات جوانتر با زمان پخت بیشتر مناسب است، اگر از بیرون مواد غذایی تهیه می کنند از صحت و سلامتی آن اطمینان حاصل کرده و از غذاهایی با پخت سریع در زمان کم اجتناب کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}