کد مطلب: 54641
 
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور مطرح کرد
شهید میرحسینی فرمانده لشکر ۴۱ثارالله و شهید جمهوری اسلامی ایران است
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور در مراسم اربعین سردار شهید حاج قاسم میرحسینی گفت: این شهید متعلق به سیستان وبلوچستان نیست بلکه وی فرمانده لشکر ۴۱ثارالله و شهید جمهوری اسلامی ایران است.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۱
 
به گزارش زاهدانه، مراسم اربعین سردار شهید حاج قاسم میرحسینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، جمع کثیری از فرماندهان نظامی و انتظامی، علما و معتمدین شیعه و سنی، مردم شهید پرور استان و خانواده های شهدا در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.
در این مراسم سردار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با تأکید بر الگو قرار دادن سیره شهدا در زندگی، با بیان اینکه افتخار داریم که پس از افتتاح حسینیه عاشقان ثارالله اولین مراسم را برای فرمانده و دوستی از دوران دفاع مقدس سردار میرحسینی برگزار کنیم، اظهار داشت: هر مراسم و یادواره ای که به نام شهداء برگزار می شود باید از آن فیض و بهره برد .
وی با بیان اینکه شهداء نیازمند برگزاری این برنامه ها نیستند بلکه آنها زنده اند و نزد خداوند روزی می خورند ادامه داد: همه ما باید با برگزاری این برنامه ها دل در گرو شهداء بدهیم و شهداء را قسم دهیم که راه راست را به ما نشان داده و یاری مان کنند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برگزاری این مراسمات قلب ها را به هم نزدیک و نعمت های الهی را سرازیر می کند افزود: ماییم که به برگزاری این گونه مراسمات نیازمندیم نه شهداء.
سردار معروفی تصریح کرد: در هر مراسم باید یک ویژگی از شهدا را بیاموزیم و سر منشاء حیاتمان قرار دهیم و امروز باید سردار شهید میرحسینی این شخصیت تاثیر گذار دوران دفاع مقدس را که منشاء وحدت دراستان است را الگو قرار دهیم.
این همرزم شهید میرحسینی، ادامه داد: سردار شهید میرحسینی شخصیتی انقلابی غیرمحافظه کار، دنبال پیشروندگی و پیش برندگی بود که همواره دست رد به سینه دشمنان می زد که ما اگر میر حسینی شویم می توانیم انقلابی بمانیم؛ چرا که میرحسینی انقلابی فکر و عمل می کرد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شهید میرحسینی انقلابی فکر و عمل می کرد و حول محور ولایت بود خاطر نشان کرد: با شناختی که از شهید میرحسینی دارم، اگر وی امروز حاضر بود، اصرار بر ادامه راه امام(ره) و ولایت داشت و همچنان دست رد به سینه دشمن می زد چرا که میرحسینی و همه شهدا برای حفظ همین ارزشها جان خود را فدا کردند.
وی با بیان اینکه خروجی این جلسات باید تفکر در سیره شهدا باشد اضافه کرد: اگر امروز میر حسینی حضور داشت بر پیروی از نظام و ولایت و داشتن روحیه انقلابی و جهادی تاکید می کرد.
وی در پایان شهید میرحسینی را یک جریان و فرهنگ انقلابی دانست که باید الگو قرار گیرد.

یادگاران جبهه خاطرات حماسی آن روز ها را برای نسل جدید بیان کنند
در ادامه این مراسم آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اولین مراسم حسینیه عاشقان ثارالله بنام سردار رشید اسلام حاج قاسم میرحسینی ثبت شد ، ظهار داشت: هرچه در اختیار داریم و هستیم همه از خداست لذا باید شیوه پیامبر، امام امت و مقام معظم رهبری را به گونه ای یاد بگیریم که به آخرت وصل شویم.
وی با بیان اینکه باید برای هر نعمتی که خدا به ما داده ابتدا او را شاکر و کارکرد مناسبی برای آن داشته باشیم و به درستی از آن ها استفاده کنیم، ادامه داد: خدا عمر ،موقعیت ، شهرت ،نام و نشان، قوت، حکومت دینی، رهبری ولی فقیه به ما داده است و این ما هستیم که باید از این نعمت ها بهره ببریم و خوب از این نعمات استفاده کنیم.
آیت الله سلیمانی در ادامه با بیان اینکه در زمان انقلاب به فرمان رهبری از همه جای استان به جبهه رفتند و در کنار رزمنده ها و تحت فرماندهی سردار سلیمانی از کیان کشور دفاع کردند، افزود: شهید میرحسینی در جبهه هر چه داشت در طبق اخلاص گذاشت.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به همت سپاه سلمان در احداث حسینیه عاشقان ثارالله، تصریح کرد: در استان و شهرستان زاهدان خلا نبود حسینیه ای به مثل عاشقان ثارالله وجود داشت که این خلاء با احداث آن رفع شد.
وی با بیان اینکه سردار معروفی با دست خالی و با بهره گیری از موقعیت و آبرو توانست این حسینیه را احداث کند از زحمات وی قدردانی کرد و افزود: همه باید از فرصتی که در اختیارمان است استفاده کنیم و سرمایه ها را احصاء کرده و قدمی برای مردم برداریم.
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه شهداء نیازی به اقدامات ما ندارد، ادامه داد: امروز در جامعه فرهنگ مطالبه در حال موج زدن است و کسانی که در جبهه ها بودند باید خاطرات حماسی دوران دفاع مقدس را به نسل جدید و آینده یادآور شوند تا افتخارات شهداء و فرهنگ ایثار و شهادت نسل به نسل انتقال یابد.

شهید میرحسینی تنها متعلق به سیستان و بلوچستان نیست
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: سردار شهید میر حسینی تنها متعلق به سیستان و بلوچستان نیست و به عنوان شهید لشکر ۴۱ثارالله و شهید جمهوری اسلامی ایران شناخته میشوند و متعلق به همه می باشد.
سردار محمد مارانی با بیان اینکه نقش شهید در جنگ بسیار ارزشمند و با اهمیت بود، افزود: هیچ الگویی بهتر از شهید میرحسینی برای الگو پذیری در زندگیمان در تمامی ابعاد نداریم.
وی با بیان اینکه هنوز برای شناساندن شخصیت این شهید و الگو سازی وی اقدام خاصی نکرده ایم.تاکید کرد: یکی از اولویت های ما الگو سازی این شهید برای نسل جدید است.
وی با تاکید بر مکتوب شدن خاطرات رزمندگان و ایثارگران و جانبازان، اذعان کرد: متاسفانه برخی فیلم ها و افراد مطالبی را از جنگ‌ نقل میکنند که واقعیت ندارد و حتی خودشان یک روز هم در صحنه جنگ ‌حضور نداشته اند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}