کد مطلب: 49061
 
یکی از علمای اهل سنت چابهار:
حمله به شورای نگهبان هدف دشمن است/ افراد به قانون تمکین کنند
یکی از علمای اهل سنت چابهار با بیان اینکه حمله به شورای نگهبان از اهداف دشمنان نظام است، گفت: این نهاد برای دفاع از اسلام و نظام کار می کند و این مهم خاری در چشم آنان است از اینرو برای سست کردن پایه های آن به هر گونه نقشه و توطئه ای دست می زنند تا به هدف شوم خود برسند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۸
 
به گزارش زاهدانه، همواره نزدیک شدن به زمان انتخابات باعث می شود اظهارات و مباحثات درباره شورای نگهبان بالا بگیرد اما از آنجایی که این شورا اساسا مدافع اسلاميت و جمهوريت نظام است و از مردمسالاری دينی حراست می کند، همچون خاری در چشم دشمنان است بگونه ای که حمله به این نهاد یکی از اهداف شوم دشمنان بوده که از این طریق می خواهند با نشان دادن گفته های غیر واقعی خود عده ای را به جان یکدیگر بیاندازند از اینرو مردم باید هوشیار باشند و در این زمینه به قانون متکی باشند.
عدم‏ مغايرت‏ مصوبات‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی با احکام اسلام و قانون اساسی، تفسير قانون‏ اساسی و همچنین تایید صلاحیت کاندیداها و نظارت‏ بر انتخابات‏ مجلس‏ خبرگان‏، رياست‏ جمهوری‏، مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ و همه‏ پرسی‏ و غیره در واقع نشان می دهد که شورای نگهبان از حقوق اساسی ملت ایران پاسداری می کند.

شورای نگهبان نهاد کلیدی در کشور است
در همین راستا مولوی سید محمد درتکیده در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه از شورای نگهبان بعنوان یک نهاد کلیدی و مهم در کشور یاد کرد و اظهار داشت: همواره در طول تاریخ شاهد آن بوده ایم که شورای نگهبان بعنوان چشم بینا و بصیر در بحث انتخابات و سایرموضوعات مربوط به کشور عمل کرده است، از اینرو با توجه به اینکه ایران کشوری اسلامی است وجود شورای نگهبان در آن ضروری و مهم می باشد تا در مسائل مهم نظارت کافی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین برکت شورای نگهبان مراقبت از هرگونه خطا و اشتباه است تا انتخاباتی سالم برگزار شود، گفت: در اکثر کشورها چون چنین نهادی وجود ندارد شاهد برگزاری انتخابات سالمی نیستیم زیرا افراد منتخب شده آنها ارزیابی و پالایش نشده از اینرو مصالح و منافع کشورشان بخاطر انتخاب یک فرد نالایق به خطر می افتد اما در ایران این ارزیابی و نظارت توسط شورای نگهبان انجام شده که نتیجه آن نیز شناسایی افراد مومن، متدین و دلسوز برای این نظام است که وقتی روی کار آمدند بتوانند به نفع این ملت و کشور گام بردارند.

حمله به شورای نگهبان از اهداف دشمنان است
رئیس انجمن اهل قلم بلوچ چابهار با بیان اینکه حمله به شورای نگهبان از اهداف دشمنان است، افزود: ایران کشوری اسلامی است که تاکنون روی پای خود ایستاده، از این جهت دشمنان چشم دیدن این پیشرفت را که ایران متکی به خود باشد را ندارند لذا برای سست کردن پایه های آن دشمن به هر گونه نقشه و توطئه ای دست می زنند؛ از اینرو باید بیان کرد که حمله به شورای نگهبان یکی از اهداف دشمنان نظام است زیرا این نهاد برای دفاع از اسلام و نظام کار می کند که این مهم خاری در چشم آنان است.

هر رای یک امانت است
وی بیان داشت: هر رای بعنوان یک امانت در اختیار ما قرار دارد لذا این رای باید به فردی داده شود که علاوه بر داشتن لیاقت و شایستگی فردی متدین و دلسوز هم باشد تا برای کشور به خوبی گام بردارد.
این نویسنده اهل قلم حضور مردم در انتخابات را بعنوان پشتوانه نظام تلقی کرد و ادامه داد: زمانی که انقلاب شد مردم پای نظام آمدند و به عرصه انتخابات گان نهادند تا سرنوشتشان را خودشان تعیین کنند لذا این مهم نشان می دهد که پشتوانه این نظام، ملت بوده و هست.

افراد به قانون تمکین کنند
وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان نقش مهمی در رد صلاحیت ها و تایید صلاحیت ها دارد، گفت: باید افرادی که صالح و دلسوز مملکت و نظام هستند روی کار بیایند.
درتکیده در پایان افزود: افراد باید در هر شرایطی به قانون تمکین کنند و فردی دلسوز، متدین و متعهد را انتخاب کنند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}