کد مطلب: 62084
 
پرداخت معوقات کارگران شهرداری‌های سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: اکثر شهرداری‌های این استان توانستند در آستانه سال نو، معوقات حقوق و دستمزد کارگران خود را بروزرسانی و پرداخت کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۵
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زاهدنیوز، حامد آرامش بیان کرد: با همت و پیگیری کمیسیون کارگری شورای تأمین، بخش عمده‌ای از شهرداری‌ها، در روز‌های پایانی سال با پرداخت معوقات مزدی کارگران خود، لبخند را بر روی لبان این عزیزان بنشانند.

وی با قدردانی از پیگیری مستمر کمیسیون کارگری شورای تأمین و مدیران دستگاه‌های اجرایی، افزود: امسال ۹ جلسه کمیسیون کارگری برای پیگیری مسائل و موضوعات جامعه شریف کارگری استان برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این اداره کل همواره صیانت از نیروی کار و کمک به کارآفرینان برای ارتقای بهره وری را خط قرمز خود می‌داند و افراد یا دستگاه‌هایی که در این زمینه کوتاهی کنند، مطابق قانون به مراجع قضایی معرفی می‌شوند که در این زمینه تاکنون دو دستگاه اجرایی بدلیل عدم اجرای مصوبات کمیسیون کارگری و نپرداختن معوقات، در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند.

آرامش ادامه داد: شهرداری‌های زاهدان، سراوان و راسک هنوز موفق به تسویه معوقات خود نشده‌اند که برای انجام این کار، پیگیری‌ها ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: پیمانکارانی که مفاد قانون کار را رعایت نکنند و معوقات زیادی داشته باشند، در کارگروه تجدید نظر، صلاحیت آن‌ها مجدداً مورد بررسی قرار می‌گیرد.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}