۲
کد مطلب: 15400
 
فهرست گران ترین خودروهای وارداتی خردادماه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۵۸
زاهدانه: در فهرست خردادماه گرانترین خودروی وارداتی یک دستگاه مرسدس بنز S500 است که با قیمت 175 هزار دلار در گمرک به ثبت رسیده است، قیمت تومانی این خودرو قبل از اخذ گمرکی و دیگر عوارض قانونی معادل 430 میلیون تومان در گمرک به ثبت رسیده است و قیمت این خودرو در بازار حدود 790 میلیون تومان است


پس از اعلام ممنوعیت واردات پورشه به نظر می رسد واردات انواع مرسدس بنز در صدر فهرست گران ترین خودروهای وارداتی قرار گرفته است.

نگاهی به روند واردات خودرو در خردادماه نشان میدهد که رشد واردات در مقایسه با اردیبهشت ماه ادامه دارد. بر اساس تازه ترین آمار گمرک ایران میزان سه ماهه واردات خودرو به 8504 دستگاه با ارزشی معادل 188.6 میلیون دلار اعلام شده  که از این میزان 58 درصد واردات به تنهایی در خردادماه صورت گرفته است.

در خردادماه بالغ بر 4903 دستگاه خودرو به کشور وارد شده که متوسط قیمت این خودروها حدود 19 هزار دلار بوده، ارزش کل واردات در خردادماه معادل 94.7 میلیون دلار اعلام شده است.

متوسط قیمت خودروهای وارداتی نسبت به اردیبهشت ماه معادل 7 هزار دلار کمتر بوده است و نشان می دهد تمایل به واردات خودروهای گران قیمت در حال کاهش است که این مسئله ناشی از گرانی ارز و محاسبه نرخ برابری واردات خودرو بر اساس ارز 2450 تومانی است.

نگاهش به فهرست خودروهای گران قیمت وارداتی نشان می دهد که در خردادماه تنها 4 دستگاه خودروی بالای 100 هزار دلاری به کشور وارد شده است و رتبه های بعدی در این ماه به خودروهای بین 90 تا 100 هزار دلاری اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش خبرانلاین، در این فهرست به نظر می رسد بعد از ممنوعیت واردات پورشه و خودروهای لوکس به کشور شاهد صدر نشینی مرسدس بنز به جای پورشه در فهرست گرانترین خودروهای وارداتی به کشور هستیم.

در فهرست خردادماه گرانترین خودروی وارداتی یک دستگاه مرسدس بنز S500 است که با قیمت 175 هزار دلار در گمرک به ثبت رسیده است، قیمت تومانی این خودرو قبل از اخذ گمرکی و دیگر عوارض قانونی معادل 430 میلیون تومان در گمرک به ثبت رسیده است و قیمت این خودرو در بازار حدود 790 میلیون تومان است.

البته قابل ذکر است که واردات خودروهای بنز و بی ام و هم به دلیل نبودن در فهرست خودورهای مجاز در عمل ممنوع است ولی به دلیل آنکه ثبت سفارش این خودروها قبل از اعلام محدودیت واردات انجام گرفته مشمول ممنوعیت نشده و امکان ترخیص آنها به کشور فراهم شده است.

برچسب ها: گران‌ترین ، خودرو ، وارداتی

 
Share/Save/Bookmark
 


 
سحر
من چقدر از یارانمو باید جمع کنم تا بتونم اون اولیه رو بگیرم؟؟؟؟؟! (171)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۴-۱۷ ۱۱:۵۳:۵۷
 
دانیال
fadat sham to hame omreto bayad vaghfe in mashin koni ama age khasti bia man komaket mikonam :D (172)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۴-۱۷ ۱۱:۵۵:۱۱