کد مطلب: 62779
 
معاون سیاسی، اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان:
دانشجویان پرچم‌دار تحول هستند
معاون سیاسی، اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دانشجویان پرچم‌دار تحول هستند این قشر می‌تواند فرهنگ کار و تلاش را احیا کنند ما امروز نیاز به جوانان متخصص داریم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۸
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زاهدنیوز»، رضا شریفی در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان در تالار ملاصدرا دانشگاه سیستان و بلوچستان با تبریک روز دانشجو بیان کرد: دانشجویان پرچم‌دار تحول هستند این توقع از آنان است که فرهنگ کار و تلاش را احیا کنند سیستان و بلوچستان را باید باهم ساخت و از ظرفیت دانشجویان همه مسئولان باید استفاده کنند از شیلات، معدن، پتروشیمی و... نیاز به جوانان متخصص داریم.

وی افزود: این افراد متخصص در دانشگاه‌ها تربیت می‌شوند، خلأ موجود توسط دانشگاه و دانشجویان برطرف می‌شود دانشگاه‌ها وظیفه حل مسئله را برعهده دارد.

شریفی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان استانی دانشگاهی است بیش از ۸۰ هزار دانشجو و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ استاد در دانشگاه‌های خود دارد و از لحاظ بنیه علمی در جایگاه مطلوب است.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار نیز با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب که دو عامل تنبلی و بی‌توجهی دولت‌ها باعث عقب‌ماندگی سیستان و بلوچستان شده است اظهار کرد: ابتدای دهه هشتاد استان درگیر گسل‌ها اجتماعی شد؛ جنایت‌های مختلف که گروهک‌های تروریستی به نام و دفاع حمایت از یک قوم در این استان مرتکب شدند.

شریفی اظهار کرد: تا ابتدای دهه نود درگیر مسائل امنیتی بودیم هرچند که تنبلی و بی‌توجهی مدیران سر جای خود است از ابتدای دهه نود درگیر تفکر داعش و تفکر تکفیری شدیم که به لطف خدا و بصیرت ریش‌سفیدان و معتمدان از آن گذرگاه گذشتیم.

وی افزود: بعد از گذر از مشکلات امنیتی هنوز عقب‌ماندگی سر جای خود ماند؛ زیرا مسائل توسعه استان از اولویت افتاد و درگیر مسائل امنیتی شدیم گسل‌های قومی و مذهبی باعث شد نفرت اجتماعی شکل گیرد و بغض اجتماعی شدت گرفت.

شریفی تشریح کرد: همچنین در دهه نود همه مدیران دهه هشتاد که مخاطب مصوبات بودند دیگر حضور نداشتند امروزه نیروهای ماندگار و متخصص سرکار هستند در کادرسازی پیشرفت داشته‌ایم.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان به‌عنوان اولویت پیشرفت و توسعه در کشور مطرح است در همه لایه‌های در کشور استان به اولویت توسعه کشور تبدیل شده که هم باید عقب‌ماندگی‌ها را جبران کرد و هم حرکت روبه‌جلو داشت باشیم.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خاطرنشان کرد: این عقب‌افتادگی و گره‌ها را با کار دانش‌بنیاد باید جبران کنیم ما در حال حاضر به یکی از قطب‌های توسعه از شمال تا جنوب استان تبدیل شده‌ایم.

وی افزود: در سیستان و بلوچستان به‌شدت کمبود نیروی متخصص احساس می‌شود فرهنگ کار و تلاش به‌شدت در استان آسیب‌دیده این مورد باید جبران و با کمک و یاری قشر جوان و دانشجویان این فرهنگ باید احیا شود.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار در پایان گفت: دانشگاه باید از تولید مدرک به تولید فن، مهارت و ثروت تغییر ریل دهد، نیازهای استان باید در دانشگاه‌ها به‌صورت ویژه توجه شود و در اولویت قرار گیرد باید در مسیری که پیش گرفتیم عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم تا به جایگاهی در شأن این مردم است برسیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark