کد مطلب: 62079
 
معضلی که از کنترل شهرداری خارج است؛
سد معبر مشکلی لاینحل در زاهدان
کم‌توجهی برخی چرخ دستی به حقوق سایر شهروندان موجب بروز سد معبر شده در حالی که عزم جدی برای ساماندهی آن‌ها نیست.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۳
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زاهدنیوز، توسعه شهر و افزایش جمعیت در همه مناطق کلان‌شهر زاهدان بدون تناسب با زیرساخت‌های شهری و امکانات فیزیکی از مواردی است که تردد و راحتی شهروندان را مختل کرده و باعث بروز مشکلات زیادی برای شهروندان شده است.

کم‌توجهی برخی چرخ گاری‌ها به حقوق سایر شهروندان موجب بروز سد معبر شده که بسیاری از شهروندان از این وضعیت گلایه دارند.

در این بین اما سد معبر در خیابان‌ها و پیاده‌رو‌ها به خصوص در خیابان خیام و چهارراه رسولی را دوچندان کرده است.

شماری از شهروندان زاهدانی به خبرنگار ما گفت: خیابان‌های باریک و پیاده‌رو‌های ناهموار گلایه شهروندان را به دنبال داشته که وجود این چرخ گاری‌ها نیز باعث نارضایتی آن‌ها از شهرداری شده است.

آن‌ها می‌گویند: همه معابر این منطقه باریکند و در شرایط عادی رفت‌وآمد سخت است، اما دستفروشان به این مسأله توجهی نمی‌کنند و با سد معبر در منطقه شرایط تردد را برای شهروندان سخت‌تر می‌کنند.

ساماندهی دست فروشان با همکاری ۱۳ دستگاه متولی

همت محمدزهی، مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری زاهدان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: چرخ گاری‌های فلافل فروش در سطح شهر زاهدان براساس دستورالعمل ساماندهی دست فروشان از وزارت کشور به استانداری، فرمانداری و شهرداری ابلاغ شده است.

وی افزود: ساماندهی دست فروشان با همکاری ۱۳ دستگاه متولی؛ مرکز بهداشت، فرمانداری، دادستانی، نیروی انتظامی و اتاق اصناف انجام می‌شود.

به گفته محمدزهی؛ جلسه‌ای پیرامون ساماندهی دست فروشان در فرمانداری گرفته و مطرح شد، مرکز بهداشت زاهدان به این چرخ گاری‌ها مجوز به صورت سیار صادر و سایر دستگاه‌های متولی پای کار بیایند.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری زاهدان ادامه داد: کارگروهی با همکاری دامپزشکی، مرکز بهداشت و شهرداری زاهدان تشکیل شد که این گشت‌های مشترک چرخ گاری‌ها را ساماندهی کنند.

وی گفت: براساس دستورالعمل‌ها قراربراین شد که مرکز بهداشت مجوز سیار صادر و دستگاه‌های مرتبط تمهیداتی را پیش‌بینی کنند.

محمدزهی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ گاری فلافل فروشی در سطح شهر زاهدان مجوز ندارد و همه غیر مجاز هستند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark