کد مطلب: 62692
 
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان:
۷۶۴ نفر برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پیش ثبت‌نام‌ انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۶۴ نفر در استان ثبت نام کردند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۷
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زاهدنیوز، رضا شریفی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: در مهلت تعیین شده برای پیش ثبت‌نام نمایندگی انتخابات مجلس از مجموع افراد ثبت‌نام کننده تعداد ۶۵۳ نفر مرد هستند که ۸۵ درصد پیش ثبت نام کنندگان را تشکیل می‌دهند و ۱۱۱ نفر زن که ۱۵ درصد را تشکیل دادند.

وی تصریح کرد: از میان ثبت نام شدگان در حوزه زاهدان ۲۸۹ نفر، حوزه زابل ۱۴۷ نفر، ایرانشهر ۱۲۴ نفر، چابهار ۸۵ نفر، خاش ۷۰ نفر و سراوان ۴۹ نفر ثبت‌نام کردند.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان افزود: از بین متقاضیان ۹ نفر دارای مدرک کاردانی، ۶۶ نفر مدرک کارشناسی، ۱۲ نفر مدرک حوزوی ۵۶۰ نفر مدرک ارشد و ۱۱۷ نفر مدرک دکتری دارند.

وی افزود: ترکیب سنی ثبت نام شدگان در رنج سنی ۳۰ تا ۳۵ سال ۱۳۲ نفر، ۳۵ تا ۴۰ سال ۱۷۱ نفر، ۴۰ تا ۴۵ سال ۱۵۰ نفر، ۴۵ تا ۵۰ سال ۱۱۶ نفر، ۵۰ تا ۵۵ سال ۹۸ نفر، ۵۵ تا ۶۰ سال ۶۰ نفر، ۶۰ تا ۶۵ سال ۲۵ نفر، ۶۵ تا ۷۰ سال ۹ نفر و ۷۰ تا ۷۵ سال ۳ نفر بودند.

شریفی تصریح کرد: در پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس نسبت به دوره یازدهم بیش از ۱۰۰ درصد در امر ثبت‌نام کنندگان رشد داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه بانوان در دوره قبل ۲۳ نفر ثبت نامی داشتیم که در این دوره این رقم به ۱۱۱ نفر رسیده است و رشد ۷۹ درصدی را نسبت به دوره قبل نشان می‌دهد.

شریفی اظهار کرد: بیشترین ثبت‌نامی در حوزه انتخابیه زاهدان بوده و کمترین ثبت‌نام در حوزه سراوان است.

وی با محکومیت حادثه تروریستی در حرم شاه‌چراغ گفت: اینکه این حمله توسط داعش برای دومین بار در این مکان رخ می‌دهد و مردم مورد هدف هستند نشان از آن دارد که در ۲ دهه اخیر جریان تکفیر در سیستان و بلوچستان نتوانسته آن طور که باید برای خود یارگیری کند با وجود تلاشی که انجام داده؛ اما موفق نشده‌اند.

وی افزود: بصیرت و هوشیاری مردمان این دیار و اصالت شیعه و سنی باعث شد تیر دشمن به سنگ بخورد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار ادامه داد: اسرائیلی‌ها تمام توان خود را برای ایجاد ناامنی در حوزه عقیده انجام می‌دهند و هدف اصلی اتاق‌های فکر عملیاتی ازاین‌دست ایجاد دوگانگی بین شیعه و سنی بوده و جریان تکفیری به دنبال ایجاد گسل‌های قومی و مذهبی است، باید بصیرت و هوشیاری خود را ملت همچون گذشته حفظ کنند.

شریفی مشارکت در مرحله پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی را بسیار خوب عنوان کرد و افزود: سیستان و بلوچستان از این منظر دهمین استان کشور است و تعداد ثبت‌نام‌کنندگان خوب بوده است.

وی گفت: در راستای برگزاری باشکوه انتخابات چهار کلیدواژه مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت سالم که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است مدنظر قرار گرفته و راهبرد و رویکرد اساسی و مهم ما در این رقابت بزرگ سیاسی خواهد بود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark