کد مطلب: 63520
 
در روزهای بلند تابستان؛
بوستان‌ها مقصدی برای گذراندن لحظات خوش است
در این روزهای بلند تابستان با آغاز شب، بوستان‌های زاهدان مقصد و فضای مناسب برای سپری‌کردن اوقات خوش برای خانواده تبدیل شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۰۰
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زاهدنیوز»، اکنون در فصل گرم سال ورود کرده‌ایم و فصل تعطیلات تابستانه آغاز شده است باتوجه‌به گرمی هوا در طی روز، رونق بوستان‌ها و پارک‌های سطح شهر را در شب که هوا رو به خنکی می‌رود و از گرمای هوا کاسته می‌شود بیش‌ازپیش شده است.

به دنبال افزایش امنیت و آرامش اجتماعی موضوع زیست شبانه در شهر بیشتر مطرح می‌شود ایجاد فضای رفاهی و تفریحی برای شهروندان باعث افزایش شاخص‌های زیست‌پذیری در شهر زاهدان می‌شود.

در راستای ایجاد فضای تفریحی، رفاهی و بوستان‌ها جهت بهره‌برداری هر چه بیشتر شهروندان باید تلاش شود تا زیست شبانه از سطح یک ایده به مرحله اجرا نزدیک شود همان‌طور که در سطح شهر شاهد آن هستیم که باید ایجاد فضای مناسب خانوادگی در خیابان جمهوری هر شب با استقبال چشمگیر مردم مواجه هستیم.

اکنون با وجود استقبال و نیاز شهروندان تلاش‌های صورت‌گرفته در مجموعه‌های مدیریتی همچنان نیاز به فضاهای مناسب در شهر به‌منظور آسایش ساکنان محلات و شهروندان وجود دارند اکنون که در روزها بلند تابستان قرار داریم در ساعاتی که هوا رو به خنکی می‌رود فضای تفریحی مناسب به شهروندان خدمات ارائه کند.

لازم به ذکر است در چند سال اخیر اقدامت مطلوبی از سمت شهرداری‌ها برای ایجاد پارک‌های محلی صورت‌گرفته است که مورد استقبال مردم واقع شده است؛ اما برخی دیگر از پارک‌ها و بوستان‌های زاهدان مشکلاتی مانند کمبود روشنایی، بوفه‌ها، سرویس‌های بهداشتی، تخریب وسایل بازی و ورزشی و... مواجه هستند که توجه برای بهبود و بازسازی را از سوی عوامل دست‌اندرکار را می‌طلبد.

بهسازی و بازسازی ۳۵۰ هزار مترمربع از پارک‌های زاهدان
محمد امیر براهویی، شهردار زاهدان بیان کرد: ۳۵۰ هزار مترمربع بهسازی و بازسازی پارک‌های شهر زاهدان برای ارتقای روحیه شهروندان و زیست شبانه در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در این پارک برای تجهیز و بهسازی ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است که دارای بخش‌های مختلف رفاهی و گردشگری است و در آن اصل متناسب‌سازی برای همه اقشار موردتوجه واقع شده و رعایت شده است.

شهردار زاهدان تصریح کرد: در فاصله کمی از بازار رسولی زاهدان که یکی از پرترددترین بازارهای زاهدان است که هرساله مسافران بسیاری را به خود جذب می‌کند پارک بلوچ قرار دارد این بوستان از زیرساخت‌های استراحتگاهی و گردشگری برای مسافران نیز به شمار می‌آید.

وی افزود: در این پارک ها بحث کمبود نور مطرح است، با اداره برق استان هم‌افزایی صورت‌گرفته و این بحث مشکل کمبود نور پارک ها رفع و تقویت شود.

براهویی تشریح کرد: در تلاش هستیم بتوانیم با استفاده از فضای باز معابر، پیاده‎روها و میادین شهری را به سمت‌وسویی ببریم که نور و روشنایی در حدی باشد که خانواده‌ها بتوانند استفاده و بهره مطلوب را ببرند.

وی ادامه داد: با ایجاد نور مطلوب و نورپردازی مناسب در سطح شهر قطعاً می‌توانیم زیست شبانه فعال‌تری داشته باشیم و همچنین ترافیک‌هایی که بعضاً در روز شاهد آن هستیم کمتر خواهد شد.

شهردار زاهدان اظهار کرد: اقداماتی شامل کف‌پوش، رنگ‌آمیزی، مبلمان پارکی، سرویس‌های بهداشتی سکو و احداث در تمام پارک‌های سطح شهر در دست داریم.
وی در پایان گفت: این برنامه را داریم که باتوجه‌به تمام اقشار جامعه به‌خصوص قشر معلولین، نابینایان، سالمندان و... بتوانند از این پارک‌های سطح زاهدان استفاده کنند همچنین در سال جاری این برنامه را داریم که گذر مفاخر و مشاهیر احداث شود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark