کد مطلب: 63307
 
مدیرکل زندان‌های استان سیستان و بلوچستان:
۳ زندانی جرایم غیرعمد از زندان آزاد شدند
مدیرکل زندان‌های سیستان و بلوچستان از آزادی سه زندانی جرایم غیرعمد استان خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۰۴
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «زاهدنیوز» به نقل از روابط‌عمومی ستاد دیه سیستان و بلوچستان محمدحسین خسروی بیان کرد: زمینه آزادی سه زندانی جرایم غیرعمد با تأمین مبلغ چهار میلیارد ریال فراهم و به کانون گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

وی افزود: رقم بدهی این زندانیان ۱۰ میلیارد ریال بود که با قبولی دادخواست اعسار، گذشت رضایت‌مندانه شاکیان و از منابع ستاد مردمی دیه شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع‌دوست و تسهیلات بانکی مبلغ فوق به‌حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این مددجویان و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

مدیرکل زندان‌های استان با تشریح نوع محکومیت مددجویان جرایم غیرعمد آزاد شده در سیستان و بلوچستان ادامه داد: از این تعداد دو مددجو مربوط به محکومان مالی و ۱ نفر محکوم به پرداخت مهریه، بودند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۴ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان به سر می‌برند که از این تعداد محکومان غیرعمد ۲۸ نفر مهریه و نفقه، ۲۴ نفر بدهی مالی غیرعمد و دو مددجو نیز به علت تصادفات رانندگی را شامل می‌شوند.

خسروی گفت: با اقداماتی که در راستای فرهنگ‌سازی در سال‌های اخیر با مشارکت رسانه‌ها و مردم در سطح استان انجام شد، شاهد کاهش چشمگیر ورود زندانیان جرایم غیرعمد به زندان‌ها هستیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark