کد مطلب: 63507
 
فرماندار زاهدان خبر داد:
استقرار ۲۴۳ شعبه اخذ رأی در زاهدان
فرماندار زاهدان گفت: در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۴۳ شعبه اخذ رأی شامل ۵۱ شعبه سیار و ۱۹۲ شعب ثابت در زاهدان مستقر است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۰۱
 
علیرضا شهرکی در گفتگو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: باتوجه‌به برگزاری دور دوم انتخابات تصمیم گرفته شده است به همان میزان دور نخست انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۴۳ شعبه اخذ رأی شامل ۵۱ شعبه سیار و ۱۹۲ شعب ثابت انتخابات برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مجدداً پیش‌بینی کردیم همان عوامل اجرایی، نظارت و امنیتی و تیم بازرسی در نظر گرفته شده است در فرصت یک‌هفته‌ای نواقص و ایرادات رصد و برطرف شد.

فرماندار زاهدان تصریح کرد: با تدابیر اتخاذ شده برای برگزاری انتخابات پرشکوه‌تر تصمیم بر این شد بنا به دلایل مختلف اگر فردی نیازمند جابه‌جایی است با افراد توانمندتر جابه‌جا و جایگزین شوند تا ازاین‌جهت دغدغه‌ای وجود نداشته باشد.

وی افزود: شعب شلوغ شناسایی شد و به جهت کمک به این شعبات شعب سیار دوم و پشتیبان را در نظر گرفتیم تا بتوانیم خدمات بهتر و بیشتری را ارائه دهیم باتوجه‌به اینکه در شعبات شلوغ فرایند رأی‌گیری تا پاسی از شب ادامه شد تمهیدات ایجاد روشنایی کافی و سایر امکانات در نظر گرفته شده است.

شهرکی تشریح کرد: در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری در بحث‌های تجهیزات، امکانات، نیروی انسانی، پشتیبانی بحث روشنایی و رفاهی شعب اخذ رأی در نظر گرفت شد تمهیداتی انجام شد تا گرمای هوا در شعب اخذ رأی کمتر شود.

وی ادامه داد: باتوجه‌به حادثه تلخ جکیگور دغدغه اصلی ما بحث امنیتی است برنامه‌های امنیتی قوی‌تری در نظر گرفته شده است تا در شرایط امنیتی بیشتری انتخابات برگزار شود و هیچ دغدغه‌ای باقی نماند و با خیال راحت این انتخابات برگزار شود.

فرماندار زاهدان اذعان کرد: در بخش تجهیزات و امکانات برنامه‌ریزی مجدد انجام شد بنرها و تجهیزات جدیدتری در نظر گرفته شد برخی دستگاه‌های احراز هویت در دور قبل دچار مشکل شد یا به لحاظ سرعت دچار مشکل بودند برطرف شد نقاط آنتی دهی در شعب اخذ رأی نقطه‌به‌نقطه شناسایی شد.

وی افزود: در شبانه‌روز گذشته تمام موارد رصد و انجام شد با آرامش کامل همه عوامل برای برگزاری انتخابات مهیا است برای روز جمعه پانزدهم تیرماه آمادگی کامل داریم از ساعت چهار صبح‌کار آغاز می‌شود و رأس ساعت ۶ صبح شعب ثابت استقرار می‌یابند تا در ساعت مقرر یعنی هشت صبح روز جمعه فرایند رأی‌گیری آغاز شود.

شهرکی مطرح کرد: تعرفه‌ها رسیده و مشخص شده است آرام و نشان دومین دوره برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را به خود گرفته است تا دغدغه‌ای نباشد و سو استفاده نشود، آرای قبلی مردم طبق صورت‌جلسه جمع‌آوری شده است.

وی ادامه داد: بیش از ظرفیت ضریب مشارکت تعرفه در نظر گرفته شده همچنین تمام شعب دوبرابر مراجعات دور اول دو در نظر گرفته شده است تا دغدغه‌ای برای کمبود مراجعه نداشتیم.

فرماندار زاهدان عنوان کرد: در همه شعب اخذ رأی نمایندگان فرماندار حضور دارند و علاوه بر نظارت و فراهم‌کردن شرایط اخذ رأی شنوای گزارش‌ها مردمی خواهند بود همچنین مجموعه نظارت حضور دارند ناظر و آماده دریافت شکایات مردمی هستند.

وی افزود: مجموعه بازرسی در فرایند رأی‌گیری حضور دارند هر ۱۰ شعبه اخذ رأی یک سربازرس دارد و به‌صورت متوالی از همه شعب اخذ رأی بازرسی می‌کند در همان محل پذیرای گزارشات مردم است.

شهرکی اظهار کرد: همه کاندیدها مرحله دوم نماینده‌ای را خود شعبه مستقر دارند، ستاد انتخابات فرمانداری زاهدان، ستاد انتخابات بخشداری‌ها در بخش مرکزی، نصرت‌آباد و کورین مستقر هستند و مجموعه شورای نگهبان در ستاد فرمانداری و ستاد هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان استان حاضر هستند.

وی ادامه داد: سامانه سجام و شماره تماس پیشگیری از وقوع جرم مجموعه دادگستری آماده و پذیرای وصول و ثبت هستند علاوه بر موارد گفته شده همه سامانه‌های نظارتی مجموعه‌ها در روز انتخابات فعال و آماده دریافت گزارشات هستند این گزارشات برای برگزاری انتخاباتی سالم هستند به‌صورت آنی منتقل می‌شود.

فرماندار زاهدان مطرح کرد: برای شعب سیار خط سیری مشخص است شعب شیار برای نیروهای که در حال کشیک هستند؛ مانند پادگان‌ها که به جهت تأمین امنیت درحال‌خدمت هستند در مجموعه شهرک صنعتی، بیمارستان، فرودگاه و اداراتی مثل صداوسیما، استانداری و... که افراد مشغول به کار هستند شعب سیار مستقر می‌شود.
 
وی افزود: با هماهنگی شورای نظارت برخی از شعب سایر برای جانبازان، خانواده شهدا و افرادی که توانایی رأی‌گیری ندارند برای اخذ رأی مراجعه می‌کند.

شهرکی بیان کرد: میانگین رأی در شعبات از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ رأی را داشته‌ایم برخی از شعب شلوغ با هجمه حضور مردم مواجه بودند در بلوار بهداشت، زیباشهر جمهوری و... با هجمه بیشتری مواجه بودند برای این مکان‌ها شعب جایگزین و پشتیان در نظر گرفته شد.

وی در پایان گفت: همه مردم در شعبات محل خود در ساعات اولیه رأی‌گیری حضور پیدا کنند، در ساعات پایانی فردی به شعبات شلوغ مراجعه کردند به شعبات خلوت‌تر راهنمایی می‌شوند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark