کد مطلب: 62619
 
با پیگیری‌های زاهدنیوز؛
کارپول‌های رها شده در خیابان شهدای مرزبانی تحت نظارت مرکز بهداشت زاهدان جمع آوری شد
مسئول واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت زاهدان گفت: سرسوزن‌های رها شده عفونی نیست؛ بلکه کارپول‌های بی‌خطر دندانپزشکی است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۶
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زاهدنیوز، در پی انتشار خبری با عنوان «رهاسازی پسماندهای بیمارستانی در خیابان‌های زاهدان» در زاهد نیوز، در تماسی که علیرضا شهرکی مسئول واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت زاهدان با این پایگاه خبری داشت، وی بیان کرد: باتوجه‌به خبری که از رهاسازی سرسوزن‌های بیمارستانی در بلوار شهدای مرزبانی دریافت کردیم برای نظارت و بررسی بازرسان واحد سلامت و بهداشت به محل مذکور مراجعه کردند.

وی ادامه داد: بعد از پیگیری‌های انجام شده توسط بازرسان واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت مشخص شد؛ این کارپول‌ها متعلق به مطب‌های خصوصی دندانپزشکی است که در معابر رها شده است.

مسئول واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت زاهدان تصریح کرد: در پیگیری‌های مرکز بهداشت محرز شد این سرسوزن‌ها موضوع بسیار حادی نیست و برای بحث جمع‌آوری باید به شهرداری مراجعه شود.

شهرکی با بیان اینکه این سرسوزن‌های عفونی بیمارستانی نیست؛ بلکه کارپول‌های دندانپزشکی است که بی‌خطر است، اضافه کرد: پس از بررسی‌های متعدد مشخص نشد که از کدام مطب خصوصی یا مرکز درمانی این کارپول‌ها به آنجا منتقل شده است.
این مسئول اظهار کرد: بعد از بازرسی مشاهده کردیم که در آنجا تعداد کمی کارپول ریخته شده که مقرر شد با شهرداری برای جمع‌آوری آن‌ها هماهنگی انجام شود.

وی با بیان اینکه مشهود نیست که چه کسی این کار پول‌ها را در آن مکان رها کرده، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند گزارش‌ها و شکایت مردمی خود را از طریق سامانه ۱۹۰ با ما در میان بگذارند تا پیگیری شود.

شهرکی اظهار کرد: بر اساس قانون کلیه مطب‌های خصوصی و مراکز دولتی در خصوص زباله‌ها موظف به انعقاد قرارداد با شرکت‌های ویژه جمع‌آوری و دفع زباله‌های عفونی معتبر هستند که روند کسب و تمدید اعتبار فعالیت این مطب‌ها تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی است و موضوع جمع‌آوری زباله‌های رها شده در معابر عمومی مطابق قانون مربوط به شهرداری است.

مسئول واحد سلامت محیط و کار مرکز بهداشت زاهدان گفت: بدیهی است که این اقدام به دلیل حساسیت مجموعه بهداشتی شهرستان به مقوله سلامت عمومی شهروندان و رفع هرگونه نگرانی دراین‌خصوص انجام شده است.

وی گفت: ۲۵ تیرماه سال جاری سرنگ و سرسوزن و کارپول دندانپزشکی از پیاده‌روی خیابان شهدای مرزبانی و تقاطع بلوار بهارستان توسط کارشناسان بهداشت محیط مراکز کوثر و موسی‌بن‌جعفر که توسط فردی ناشناس در این محل ریخته و پراکنده شده بود، جمع‌آوری شد.

شهرکی در پایان عنوان کرد: البته لازم به ذکر هست که جمع‌آوری زباله‌های رها شده در معابر وظیفه مراکز بهداشت و درمان نیست.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark