کد مطلب: 63467
 
یادداشت؛
برای رسیدن به قله باید دستورات دینی را انجام داد
ایران اسلامی در راه رسیدن به قله است برای رسیدن به این قله باید به دستورات دینی به نحو احسن توجه کنیم و یکی از مهم ترین دستوران حفظ حجاب و عفاف است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۵
 
الهه رحمتی در یادداشتی به «زاهدنیوز» نوشت: در آستانهٔ رسیدن به قله هستیم جا دارد که اهمیت حفظ عفاف و حجاب را با هم بررسی کنیم بیشتر افراد بحث‌های تفرقه‌آمیز دشمنان را در نظر می‌گیرند؛ اما این امر اهمیت الهی دارد و از وظایف ما عمل به دستور الهی است.

هدف از آفرینش انسان، بندگی خداوند است و خداوند به صراحت د قان کریم می فرمای ما شما راه به جز برای بدگی خود نیافریدیم انسان هم به‌صورت فردی می‌تواند این هدف را تحقق ببخشد و هم به‌صورت اجتماعی حفظ عفاف و حجاب راهی برای تحقق بندگی خداوند است.
 
مردم مظلوم دنیا چشم امیدشان به ایران و مردم ایران است انتخاب‌های ما نوع رفتار ما نتیجه‌اش در دنیا تأثیر دارد ما در زندگی اجتماعی که داریم انجام می‌دهیم نسبت به سرنوشت تمام اطرافیان خود مسئول هستیم پس انتخاب ما به‌عنوان الگویی اسلامی نه‌تنها بر زندگی خودمان بلکه بر تمام دنیا تأثیر دارد اینکه چگونه پوششی داشته باشیم و چگونه رفتار کنیم در سرنوشت همه مردم جهان اثر خود را نشان می دهد.
 
ما الحمدلله رب‌العالمین ولی خدا را که مقام معظم رهبری هستند را داریم؛ اما ایشان یار می‌خواهند اگر مردم توجهی به دستورات ولی‌امر مسلمین نکنند، نمی‌توانیم به هدفی برسیم.
 
من و شمایی که می‌خواهیم سرنوشت خود را تغییر دهیم و به سمت پیشرفت برویم، ابتدا باید به دستورات دینی و انجام به نحو احسن آن توجه کنیم، این مشارکت در حفظ و رعایت حجاب نشان‌دهندهٔ اعتقاد و باور به مملکت اسلامی است اگر می‌بینیم در زمینهٔ کم‌کاری می‌شود، یعنی کار مهمی حتی بزرگ‌تر از نماز و روزه دارد ترک می‌شود.
 
یعنی تا من و شما زحمت نکشیم، قرار نیست جامعهٔ ما درست شود این طور نیست که بخوابیم و به گوئیم بالاخره بی‌حجابی رواج پیدا می‌کند باید برای سرنوشت مملکت اسلامی و سرنوشت خود و فرزندانمان اهمیت قائل باشیم.

 در آستانهٔ رسیدن به قله هستیم جا دارد که اهمیت حفظ عفاف و حجاب را با هم بررسی کنیم بیشتر افراد بحث‌های تفرقه‌آمیز دشمنان را در نظر می‌گیرند؛ اما این امر اهمیت الهی دارد.
 
اگر ما تصمیم درست را نگیریم، دشمنان ما انتخاب می‌کنند انتخاب دقیق و مدبرانهٔ ما نقش تعیین سرنوشت را دارد نگذاریم تصمیم را اجانب برای ما بگیرند ما نیز نقش امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در گروه‌های دوستانهٔ خود همدیگر را به حفظ عفاف و حجاب دعوت کنیم.
 

آیاتی از قرآن کریم هست که بر اساس آن‌ها به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان امروز از امر مهم امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در زمینه حجاب و عفاف غافل شد اولین آیه از سوره‌ی مائده است (تعاون‌ها علی البر و التقوی و لا تعاونوا علی الاثم و العدوان) در انجام نیکی‌ها باید همدیگر را یاری کرد.
 
دعوت به حجاب و نهی از بی‌حجابی و بی‌عفتی یک نوع نیکی و تقوا هست چطور؟ حضور در انتخابات موجب تقویت نظام اسلامی می‌شود و ما با این کار داریم نظامی را که با خون هزاران شهید ایجاد شده، حفظ می‌کنیم.
 
حفظ حجاب زنان مسلمان، باعث یاس دشمنان اسلام خصوصاً اسرائیل می‌شود و این حجاب برتر زنان و دختران ما انعکاس این در دنیا، انعکاس فوق‌العاده‌ای خواهد بود این موضوع یک عمل صالح است که باعث یاس دشمنان می‌شود آیه بعد آیهٔ ۱۴۱ سوره‌ی مبارکهٔ نسا (ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم) اگر دین خدا را یاری کنیم قطعاً خداوند هم ما را یاری خواهد کرد.

حفظ عفاف و حجاب و امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر به‌ظاهر کار کوچکی هست؛ اما تأثیرات بسیار مهمی دارد که دفاع از خون شهیدان یکی از آن‌ها است.
 
 انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark