کد مطلب: 50412
 
گزارش زاهدانه از سکانس حاشیه های حاشیه نشینی؛
هوای خنک با رایحه فاضلاب/ تپش نبض کانال های کریم آباد با زباله
یکی از اهالی منطقه کریم آباد با اشاره به اینکه این روزها هر چه هوا رو به گرمی می رود بوی بد و تعفن فاضلاب هم عذاب آور تر می شود، گفت: زباله های پراکنده در هوا امانمان را بریده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴
 
به گزارش زاهدانه، بعد از تقاطع جام جم انتهای خیابان مصطفی خمینی زاهدان منطقه ای است که محرومیت قصه همیشگی اهالی آن بوده بگونه ای که حرف مردمانش هم برای مسئولان خریداری ندارد.
در این مکان همه چیز حراج است از شیر مرغ تا جان آدمی زاد. کریم آباد؛ محله ای که دست فروشان تو در توی یکدیگر مشغول عرضه اجناس برای گذران زندگی هستند. زباله های پراکنده و فاضلاب جاری شده در خیابان های این منطقه همه گویای آن است که کمتر کسی از اهالی به سلامتی و پاکیزگی خود وخانواده اش اهمیت می دهد.
بوی تعفن زباله ها و لجن داخل کانال ها راه نفس کشیدن را بند آورده، به هر گوشه و کناری که نیم نگاهی بیاندازی فروشنده ای را می بینی که در حال ذبح و پرکندن مرغ بصورت غیر بهداشتی است. فاجعه زمانی رخ می دهد که فضولات مرغ ها بر کف خیابان و در داخل کانال های آب پرتاب شده و از این حیث انواع حشرات و حیوانات موذی مانع آسایش و آرامش اهالی محل می شوند.

از فاضلاب رها شده تا زباله های پراکنده در هوا
در این میان شنیده ها حاکی از آن است که خدمات شهرداری در این منطقه اعمال نشده و اهالی محل هرازگاهی بصورت خودجوش زباله ها را به داخل رودی که برای جمع آوری آب باران و فاضلاب شهری تعبیه شده هدایت کرده تا از شر زباله های رها شده در فضا در امان بمانند.

ریگی یکی از اهالی منطقه کریم آباد است که به خبرنگار زاهدانه می گوید: این روزها هر چه هوا رو به گرمی می رود بوی بد و تعفن فاضلاب هم عذاب آور تر می شود.
وی با اشاره به اینکه کار هر روزمان رفت و روب خانه است، ادامه می دهد: زباله های پراکنده در این خیابان با اندک وزش بادی روانه خانه هایمان شده بگونه ای که پرهای مرغ معلق در هوا امانمان را بریده است.

وجود حشرات موذی رویای خواب خوش را از ما ربوده است
وی با بیان اینکه در این منطقه حتی ماموران شهرداری هم برای نظافت مراجعه نمی کنند، بیان کرد: این معضل به امروز و دیروز برنمی گردد سالهاست در این منطقه خانواده های زیادی از بوی تعفن فاضلاب آسایش ندارند چرا که وجود حشرات و حیوانات موذی رویای خواب خوش را از ما ربوده است.

رحمتی از دیگر شهروندانی بود که به خبرنگار ما می گوید: چون اجناس در این قسمت از شهر ارزان بوده و از طرفی دست فروشان از پرداخت مالیات و عوارض شهرداری در امان هستند خرید و فروش اجناس و مواد خوراکی به راحتی انجام می شود.

حتی جرات باز کردن پنجره های خانه را نداریم
وی ضمن گلایه از اقدام غیربهداشتی دست فروشان در این مکان که محل زندگی خانوارهای زیادی است، می گوید: در این مکان بقدری بوی فاضلاب و زباله به مشام می رسد که حتی جرات باز کردن پنجره های خانه را در طی شبانه روز نداریم و وقتی کولر را روشن کرده نیز بوی بد تعفن آسایش را از ما سلب می کند.


بیماری های پوستی و عفونی ارمغان کانالهای فاضلاب
باید گفت یکی از مهمترین مشکلات اهالی این محل در طول سال بوی بد فاضلابی است که از کانال های مملو از زباله به مشام می رسد، کانال هایی که علاوه بر زشت کردن چهره شهر سبب بروز بیماری های پوستی و عفونی برای اهالی شده است. لذا می طلبد در این خصوص هر چه سریعتر مسئولان امر چاره ای اندیشیده و سلامتی و پاکیزگی را به ساکنان منطقه کریم آباد برگردانند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark