کد مطلب: 58923
 
نوار ساحلی جنوب شرق کشور در کانون توجه افراد سودجو/ برخورد قاطع محیط زیست با متخلفان زنده گیری پرندگان شکاری
وحیدپورمردان گفت: با توجه به این که نوار ساحلی جنوب شرق کشور به دلیل داشتن زیستگاه های مناسب برای پرندگان شکاری در کانون توجه افراد سودجو قرار دارد، گشت های ویژه یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک به منظور برخورد قاطعانه با متخلفان افزایش یافته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۵
 
به گزارش زاهدنیوز،وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: شهرستان کنارک به دلیل داشتن زیستگاه های مناسب برای پرندگان شکاری از دیر باز در کانون توجه افراد سودجو در زمینه زنده گیری و قاچاق گونه های مختلف جانوری قرار داشته است.

وی افزود: شکارچیان در نوار ساحلی شهرستان که مسیر مهاجرت پرندگان شکاری است، با کوخه نشینی و استفاده از طعمه زنده اقدام به زنده گیری این پرندگان می کنند.

پورمردان ادامه داد: گشت های ویژه محیط بانان در فصل مهاجرت پرندگان شکاری در حوزه این شهرستان با هدف جلوگیری از صید پرندگان شکاری مهاجر و برپایی هر گونه کوخه، متمرکز بوده که  طی گشت های ویژه انجام شده توسط یگان حفاظت محیط زیست کنارک، ماموران اجرایی این اداره موفق به جمع آوری چندین طاقه تور زنده گیری پرندگان شکاری و تخریب سه کوخه در حوزه این شهرستان شدند.

وی تصریح کرد: با همکاری پایگاه دریابانی، یک نفر متخلف به همراه یک بهله دلیجه دستگیر و در ماموریت دیگری 2 بهله دلیجه به جا مانده از متخلفان  متواری شده از کوخه های زنده گیری پرندگان کشف و رهاسازی شد.

پورمردان اضافه کرد: متخلف دستگیره شده پس از صورت جلسه شدن تخلف، به جرم زنده گیری پرندگان شکاری در معرض خطر انقراض، به مراجع قضایی معرفی شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}