کد مطلب: 57989
 
طوفان کرونا در جهان؛ تخلیه و بارگیری همزمان 6 کشتی در بندر چابهار/ اولین محموله مواد معدنی از بندر شهید بهشتی صادر شد
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از تخلیه و بارگیری همزمان 6 کشتی در بندر چابهار خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۹
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با وجود شرایط کرونا در کشور تجارت در بندر چابهار رونق گرفته است، به گونه ای که تخلیه همزمان ۴ کشتی کالای اساسی و یک کشتی کانتینری همزمان در این بندر در حال انجام است.

وی مجموع بار کشتی های حامل کالای اساسی را 274 هزار تن اعلام کرد و افزود: از این میزان ۲۰۸ هزار تن گندم و ۶۶ هزار تن جو است که به صورت مستقیم از کشور مبدا وارد بندر چابهار شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: یک کشتی کانتینری نیز امروز در بندر شهید بهشتی پهلو گرفته و عملیات تخلیه آن آغاز شده است‌.

آقایی وجود معادن غنی و کارخانه های تولید سیمان و کلینکر را ظرفیت مناسبی برای صادرات از این بندر استراتژیک بر شمرد و اضافه کرد: یک کشتی 45 هزار تنی صادراتی مواد معدنی به مقصد امارات نیز در این بندر در حال بارگیری است که این اولین محموله مواد معدنی صادراتی در سال ۹۹ است.

وی تصریح کرد:  با توجه به افزایش ظرفیت بندر چابهار و توسعه این بندر در بخش زیرساختی، تجهیزاتی و پسکرانه ای و دسترسی به آب های آزاد، اعطای بسته های تشویقی برای صاحبان بار و کالا، صادرات کالا از این بندر استراتژیک افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: طی دو هفته گذشته در مجموع 11 کشتی حامل کالای اساسی مورد نیاز استان های شرقی از طریق بندر چابهار وارد کشور شده است.

به گفته آقایی، روند تخلیه کالا در بندر چابهار با نرم مثبتی در حال انجام است به گونه ای که کالاهای فله با نرم 13 هزار و 500 تن در روز و کالاهای مواد معدنی با نرم 10 هزار تن در روز از یک کشتی در این بندر تخلیه می شود.

وی تصریح کرد: اولویت اصلی این اداره کل جلوگیری از رسوب کالا در بنادر به منظور استفاده مطلوب از ظرفیت‌های بندری و تسریع جریان کالاهای وارداتی است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}