کد مطلب: 48428
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان:
حضور 13 هزار و 500شرکت کننده در مسابقات قرآنی اوقاف
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان از شرکت 13 هزار و 500 نفر در مسابقات حفظ قرآن کریم اوقاف سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: مجوز بین‌المللی حضور در مسابقات قرآن باید از اداره کل اوقاف و امور خیریه اخذ شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۲
 
به گزارش زاهدانه، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تاکنون برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی زیادی در راستای وقف و ترویج فرهنگ وقف در سیستان وبلوچستان صورت گرفته است، اظهار داشت: امسال با افزایش 15 درصدی اعتبارات اداره کل اوقاف و امور خیریه رو به رو هستیم.
وی با بیان اینکه هم اکنون 4 هزار و 200 موقوفه در استان وجود دارد که 30 درصد آنها سند مالکیت دارند، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 177 موقوفه به ارزش 10 میلیارد تومان وقف در این استان صورت گرفته که 60 مورد از این تعداد در شهرستان زاهدان بوده است.
این مسئول از اعزام روحانیون آموزش دیده به استان خبرداد و افزود: هدف از اعزام مبلغ به سیستان و بلوچستان استفاده از حضور آنها در امام‌زاده‌ها و مکان‌های محرومی که کمتر روحانی به آنجا اعزام می‌شود، است و تمام هزینه‌های ایاب و ذهاب و حق‌الزحمه آنها را مرکز عهده‌دار است.
حجت‌الاسلام تدینی ادامه داد: در بحث اعزام مبلغ نیز 500 روحانی آموزش دیده به استان اعزام شده‌اند که 95 درصد از آنها بومی استان هستند که در قم در حال تحصیل می باشند.
وی به برگزاری مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: مجوز بین‌المللی حضور در مسابقات قرآن باید از اداره کل اوقاف و امور خیریه اخذ شود.
این مسئول در ادامه از شرکت 13 هزار و 500 نفر در مسابقات حفظ قرآن کریم اوقاف سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار داشت: طرح حفظ قرآن کریم توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان برگزار شد که 13 هزار و 500 نفر در این طرح شرکت کردند و تاکنون 30 هزار نفر توانسته‌اند جزء نخست قرآن کریم را حفظ کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان به موضوع وقف با نیت‌های خاص اشاره کرد و افزود: در سیستان و بلوچستان گرایش به سمت وقف در زمینه مباحث قرآنی و مساجد است و تقریبا بیشتر وقف‌ها در زمینه عمران مساجد و برنامه‌های قرآنی است که می‌طلبد رسانه‌ها برای تغییر نیت‌های مردم به سمت نیازهای روز نیز تلاش کنند.
وی در پایان از ورود 90 هزار زائر پاکستانی به استان خبر داد و افزود: از این تعداد 15 هزار نفر برای اربعین حسینی به سیستان و بلوچستان آمده بودند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark