کد مطلب: 56384
 
هیچ؛ تمام تلاش مسئولان برای شهدای گمنام دانشگاه پیام نور زاهدان!
دو شهید گمنام تدفین شده در دانشگاه پیام نور زاهدان در غربت مضاعف و بی توجهی مسئولان امر هستند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹
 
به گزارش زاهدنیوز، در اولین روز اسفند ماه سال گذشته و همزمان با سالروز شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س)، شهر زاهدان عطر و بوی شهدایی گرفت و دو شهید گمنام با استقبال پرشور مردم شهیدپرور بر روی دوش عاشقان شهادت، تشییع و در دانشگاه پیام نور زاهدان خاکسپاری شدند.
متولیان امر پیش از تدفین شهدا قول داده بودند که در صورت خاکسپاری دو شهید گمنام در دانشگاه، طی کمترین زمان ممکن یادمانی در خور شان شهدا احداث کنند تا همگان بتوانند در فضایی ملکوتی تجدید بیعتی مجدد با آرمان های این گمنامان زمینی و آشنایان آسمانی داشته باشند.
پس از گذشت حدود 5 ماه از تدفین، بر مزار این شهدا حاضر شدیم تا ضمن تجدید بیعت با شهدا گزارشی از آخرین وضعیت ساخت یادمان تهیه کنیم که با صحنه ای عجیب مواجه شدیم. نه تنها خبری از ساخت یادمان نبود بلکه غربت این شهدا پس از تدفین در دانشگاه بیشتر نیز شده بود.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور استان در گفت وگوی اختصاصی با عصرهامون گفت: پیش از تدفین شهدا در دانشگاه طی جلسه ای که با حضور مسئول کمیته مفقودین استان، روسای دانشگاه و رئیس ناحیه دانشجویی تشکیل شده بود مصوب گردید تا ساخت یادمان شهدا در مدت زمان دو ماه ساخته شود اما امروز پس از گذشت حدود 5 ماه هنوز حتی سنگ فرش های این یادمان نیز اجرایی نشده است.
محمدرضا حسینی افزود: حتی سنگ قبر شهدای گمنام نیز پس از گذشت حدود یک 40روز از تدفین با پیگیری، طراحی و هزینه بسیج دانشجویی دانشگاه نصب گردید که پس از چند مدت این هزینه از سوی دانشگاه وصول شد.
وی تاکید کرد: طی روزهای گذشته مذاکراتی با دانشگاه داشتیم که از خروجی جلسه معلوم شد حتی تا چند ماه آینده نیز قرار نیست کوچکترین اقدامی در این خصوص انجام شود همان طوری که پس از تدفین شهدا در دانشگاه، تاکنون هم هیچ کاری برای ساخت این یادمان انجام نشده است.


وی اظهار داشت: پس از قطعی شدن مکان تدفین شهدا در دانشگاه پیام نور زاهدان، از سوی دانشگاه مرکز مصوب گردید تا مبلغ 200 میلیون تومان به این دانشگاه اختصاص یابد که نیمی از آن برای مسجد و نیم دیگر برای ساخت یادمان شهدای گمنام هزینه شود که ظاهراً با تغییر مدیریت ارشد دانشگاه این موضوع نیز به فراموشی سپرده شده است و شهدا در غربت تمام وجود دارند که امیدواریم هرچه سریعتر مسئولان مربوطه تدبیر لازم را انجام دهند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}